اقدامات واحد سد معبر

کد خبر : 279631 شهریور 1400اخبار 0
رفع سد معبر ضامن حقوق شهروندی
اقدامات واحد سد معبر

امروزه یکی از مشکلاتی که شهرداری ها با آن روبرو هستند پدیده ناهنجار سد معبر میباشد. هر روزه افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی می‌گردند که شهرداری و مأموران آن مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد معبر و رفع سد معبر می‌باشند.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه سلمان گرجی مسئول واحد سد معبر منطقه گفت: شهرداری موظف است از معابر به عنوان یک ملک عمومی حفاظت کند و همواره آن را برای استفاده عموم آماده نگهداشته و از تجاوز اشخاص نسبت به آنها جلوگیری نماید.

وی افزود مأموران این واحد در ابتدا با رویکرد فرهنگسازی درخواست رفع سد معبر می دهند و در مرحله بعد تذکر ارایه می شود اما برخی بر ارتکاب تخلف، اشغال معابر و سد معبر اصرار دارند که پس از تشکیل پرونده اقدامات قانونی در این باره انجام خواهد شد.

گرجی در ادامه با اشاره حق کسب و کار توسط کسبه های محترم منطقه گفت  کسبه باید توجه کنند که استفاده از معابر عمومی حق شهروندان است و آنها باید بتوانند بدون مشکل از این معابر استفاده کنند.

در پایان مسئول واحد سد معبر به اشکال مختلف سد معبر و تضییع حقوق شهروندی پرداخت و اشاره کرد که  سد معبر دارای اشکال گوناگونی است، از مصادیق سد معبر می‌توان از سد معابر توسط دستفروشان، نصب دکه‌های غیرمجاز، تخلیه نخاله، ریختن مصالح، آجر و سیمان در معابر عمومی بدون مجوز شهرداری، توقف اتومبیل در مکانهای غیرمجاز، وسایل نقلیه جهت فروش کالا، اشغال پیاده روها و میادین توسط افرادی که از آنجا به عنوان محل سکونت استفاده می‌کنند نام برد . اینگونه تخلفات می‌تواند موجبات سد معابر عمومی، اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز از آنها و میادین و پارک‌ها و باغهای عمومی را فراهم آورد .

 

 

طبق تبصره یک بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، سد معابر عمومی، اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز ممنوع است.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید