در اولين جلسه بررسي لايحه عوارض و بهاي خدمات سال 97 شهرداري ساري

نجاريان: سياست شورا مبتني بر عدم افزايش نرخ عوارض است

کد خبر : 267924 دی 1396اخبار 0
كميسيون بودجه و حقوقي شوراي اسلامي شهر ساري نخستين جلسه بررسي لايحه پيشنهادي عوارض و بهاي خدمات سال 97 شهرداري را صبح یکشنبه 24 دی ماه برگزار كرد.
نجاريان: سياست شورا مبتني بر عدم افزايش نرخ عوارض است

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، در اين جلسه كه به رياست سعيد نجاريان ساروي تشكيل شد، علاوه بر اعضاي كميسيون بودجه شورا و برخي ديگر از اعضاي شورا، فرزانه معاون امور مناطق شهرداري و همچنين مسئول واحد درآمد اين نهاد نيز حضور داشتند.

رئيس كميسيون بودجه و حقوقي شوراي شهر ساري در اين نشست طي سخناني با تقدير از شهرداري ساري كه مثل سنوات گذشته لايحه پيشنهادي عوارض و بهاي خدمات را در موعد مقرر به شورا ارسال نموده است، افزود: بر اساس قانون اين لايحه مي بايست در شورا به دقت بررسي شده و به تصويب برسد.

نجاريان گفت: تعرفه عوارض در اجراي بند 6 ماده 55 قانون شهرداري ها، ماده 30 آئين نامه مالي شهرداري ها و همچنين در اجراي ماده 80 قانون شوراها و تبصره يك ماده 50 قانون ماليات بر ارزش افزوده مصوب 27/2/87 مجلس شوراي اسلامي تعيين مي شود و بنابراين در فرآيند تصويب اين تعرفه، تطابق با قانون و تأمين منافع شهر و شهروندان اهميت زيادي براي شوراي شهر دارد.

وي با تأكيد بر اينكه سياست شورا مبتني بر عدم افزايش عوارض به منظور كاهش فشار بر شهروندان مي باشد ، اظهار داشت: تعرفه عوارض مي بايست همانند سالهاي 93 ، 94 و 95 به صورت كتابچه درآيد و اين كتابچه نيز بايد شفاف، صريح و بدون تبعيض بوده و با ملحوظ داشتن شرايط اقتصادي جامعه و وضعيت معيشتي ساكنان هر منطقه تنظيم شده و با برنامه توسعه ششم منطبق باشد كه كاهش نرخ عوارض را بر دولت و مجلس تكليف كرده است.

رئيس كميسيون بودجه و حقوقی شوراي شهر ساري خاطر نشان كرد: از زماني كه دولت سهم اعتباري شهرداري ها را كاهش داده شهرداري ها جهت تأمين منابع خود به سوي افزايش عوارض رفتند كه به تدريج سنگين تر شده در حالي كه بايد با ايجاد درآمدهاي پايدار، اين فشار از دوش شهروندان كاسته شود.

وي تاكيد كرد: براي وصول عوارض نيز بايد راهكاري تدوين شود كه از ابتداي سال توأم با اعمال سياست هاي تشويقي وصول گردد نه اينكه در پايان سال متمركز و باعث سرگرداني مردم شود.

نجاريان بر لزوم رعايت قانون و عدالت در تعيين و وصول عوارض تأكيد نموده و با مورد توجه قرار دادن زلزله هاي اخير در كشور و جوابگو نبودن بودجه هاي دولتي، تدوين راهكارهاي اساسي براي صدور پروانه در بافت هاي فرسوده را لازم دانست.

گفتني است در ادامه جلسه پس اينكه اعضاي شورا (نقيبي، قاسمي، زليكاني، شمشيربند، عشوري، يوسفي و آقاميري)  نقطه نظرات خود را پيرامون ضرورت ها و الزامات تعرفه بودجه و نحوه بررسي لايحه پيشنهادي مطرح  و بر عدم افزايش نرخ عوارض تاكيد نمودند، كميسيون بودجه مقرر نمود شهرداري مغايرت هاي احتمالي لايحه را احصاء و اصلاح نمايد تا در جلسات بعدي كه از فردا (دوشنبه) ادامه مي يابد، بصورت جزء به جزء  بررسي شود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
شهروند خبرنگار
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید