دبیر کمیسیون ماده صد شهرداری منطقه:

ارسال بیش از 1530پرونده به کمیسیون ماده صد منطقه / نظارت و دقت جدی تر بر تخلفات ساختمانی

کد خبر : 265723 دی 1396اخبار 0
رسیدگی به عملیات های ساختمانی بدون پروانه ساختمان و یا خلاف پروانه ساختمان در کمیسیون ماده صد انجام می گیرد.
ارسال بیش از 1530پرونده به کمیسیون ماده صد منطقه / نظارت و دقت جدی تر بر تخلفات ساختمانی

 

 

به گزارش روابط عمومی منطقه، احمدی دبیر کمیسیون ماده صد پیگیری سریع و دقیق پرونده های تخلفات ساختمانی شهروندان را از الویت های این واحد دانست و افزود: پس از بررسی  و گزارش تخلفات ساختمانی خلاف مفاد پروانه و یا بدون پروانه توسط کارشناسان صدور پروانه و کنترل و نظارت، پرونده ها جهت طرح در کمیسیون که اعضای آن شامل نماینده وزارت کشور، نماینده دادگستری و نماینده شورای شهر هستند، به دبیرخانه ماده صد ارسال می گردد.

وی با اشاره به اینکه اعمال ضرایب جریمه و یا رای تخریب(تبصره یک) توسط اعضای کمیسیون سه نفره مشخص می گردد، خاطر نشان شد: رای مذکور به مالک ابلاغ شده و مالک یا قائم مقام او در صورتیکه به رای معترض باشند، پرونده جهت رسیدگی مجدد به کمیسیون دوم که اعضای آن غیر از افراد کمیسیون اول است مطرح می گردد.

دبیر کمیسیون ماده صد تعداد پرونده های وارده به کمیسیون را بیش از 1530 پرونده عنوان کرد و افزود: رای صادره کمیسیون از طریق واحد اجرائیات ساختمانی به مالک ابلاغ و مالک موظف است ظرف مدت 10 روز نسبت به تعیین تکلیف پرونده خود اقدام نماید.

احمدی به ساختمان ها و بناهایی که دارای سرقفلی می باشند اشاره کرد و افزود: در صورتی که ساختمانی، ارزش دریافت سرقفلی داشته باشد(بنای تجاری) بدواً توسط کمیسیون، کارشناس رسمی دادگستری جهت تعیین ارزش سرقفلی مشخص، سپس در همان کمیسیون مشمول رای می گردد.

وی با اشاره به اینکه، با افزایش پرونده ها مواجه هستیم بیان داشت: همین موضوع با توجه به مناطق الحاقی جدید که بر وسعت منطقه نیز افزود، باعث می گردد که اعضای محترم کمیسیون نظارت و دقت بیشتر و جدی تر بر تخلفات ساختمانی داشته باشند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید