اخبار شهرداری منطقه یک ساری در هفته گذشته

کد خبر : 264723 دی 1396اخبار 0
در اين بسته خبري به انعكاس خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري منطقه يك پرداخته خواهد شد.
اخبار شهرداری منطقه یک ساری در هفته گذشته

روابط عمومي شهرداري منطقه يك ساری در راستاي اطلاع رساني  جامع ، در نظر دارد بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري منطقه يك پرداخته خواهد شد

 

رویکرد اقتصادی شهرداری منطقه متاثر از اقتصاد مقاومتی می باشد

معاون اداری و مالی شهرداری منطقه یک فضای حاکم بر فعالیت‌های گسترده شهرداری منطقه را فضایی منبعث از رویکرد اقتصاد مقاومتی دانست و «مدیریت» را کلید واژه موفقیت در توسعه شهر ساری بر شمرد.

مصطفی مهربانیان با اشاره به اینکه منطقه یک هم اینک به عنوان یک کارگاه بزرگ عمرانی شناخته شده است افزود: شهرداری ساری در تلاش است تا با مدیریت منابع مالی و اقتصادی خود به گونه‌ای عمل کند که در زمان‌بندی برنامه‌ها و تعهداتی که نسبت به شهروندان در اجرای پروژه ها دارد هیچگونه خللی ایجاد نگردد.

وی با اشاره به اینکه معاونت اداری و مالی به عنوان محور اصلی توسعه سرمایه و منابع انسانی از جایگاه مهم و اساسی برخوردار است اذعان کرد: شهروندان باید آگاه شوند که در آمد حاصل از شهر صرف اجرای چه اموری می شوند و اجرای پروژه ها تا چه حد هزینه بر است و مشارکت شهروندان در اهداف شهرداری جهت ارتقاء در ارائه خدمات شهری و شهروندی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

معاون اداری و مالی شهرداری منطقه اقتصاد مقاومتی در شهرداری منطقه را جاری دانست و گفت: با تبعیت از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و تدبیر تیم مدیریت شهری در راس آن شهردار عبوری، اقتصاد مقاومتی در شهرداری ساری مدت‌هاست نهادینه شده است، بگونه‌ای که می‌توان عملکرد مدیریتی شهرداری ساری را در حوزه مالی و اقتصادی مصداق بارزی از اقتصاد مقاومتی بر شمرد و آن را بعنوان الگو در دیگر سازمان‌ها به کار برد.

 

 

لزوم مشاركت مردم در پرداخت به موقع عوارض نوسازی

مسئول نوسازی منطقه ضمن تاکید بر لزوم مشارکت مردم در پرداخت به موقع عوارض نوسازی گفت : مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض نوسازی و تعامل موجب افزایش راندمان کاری شهرداری خواهد شد.

عباس جولایی با اشاره به اینکه این مشکلات در اکثر شهرها و شهرداری ها وجود دارد ، ابراز امیدواری کرد : در سه ماهه پایانی که کمتر از هفتاد و چند روز کاری آن بیشتر نمانده با مشارکت همشهریان آگاه و تلاش ویژه همکاران بتوانیم سال ۹6 را با سربلندی به پایان برسانیم.

این مقام مسئول اظهار داشت : انتظار ما از شهروندان ساروی پرداخت به موقع عوارض نوسازی جهت انجام پروژه های عمرانی می باشد ، چرا که ما ادعا داریم ساری حتی از بعضی مراکز استان ها توانمندتر است و بر آن پافشاری می کند.

وی ضمن دعوت شهروندان به مشارکت در پرداخت به موقع عوارض نوسازی اضافه کرد: مشارکت مردم در عوارض نوسازی موجب افزایش بودجه شهرداری و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان می شود.

 

 

اجرای عملیت پیاده رو سازی و جدول گذاری در سطح منطقه

در راستای بهسازی و استاندارد سازی پیاده روها و جداول ، شهرداری منطقه با هدف ساماندهی معابر و  ایمنی شهروندان ، عملیات پیاده رو سازی و جدول گذاری را در خیابانهای قارن ، فرهنگ ، سلمان فارسی ، بهمن شرقی و ... آغاز نموده است .

 

 

 بازدید شهردار منطقه از سازمان پارک ها و بهشت رضا (ع)

مهندس ذاکری به همراه شهرداران دیگر مناطق 2 و 3 کمال آقا میری و جابر ملکی از مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز و سازمان بهشت رضا شهرداری ساری بازدید به عمل آورد.

شهردار منطقه یک در حاشیه این بازدید از مهندس زارع مدیرعامل سازمان از روند پارک بانوان که در منظقه یک در حال احداث است جویا شد خاطر نشان کرد: هدف از ساخت و احداث این بوستان را رفع نیازهای اجتماعی و فرهنگی بانوان و کاهش آسیب‌های اجتماعی، از طریق ایجاد مشروعیت‌های شغلی و فرهنگی، ایجاد تحرک و انگیزش در بانوان از طریق شرکت در مشارکت‌های اجتماعی، ایجاد طرح کار آفرینی و به دنبال آن فرهنگ‌سازی و تاثیرگذاری در فرهنگ زنان جامعه با توجه با اینکه 50 درصد جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، عنوان‌کرد.

وی در ادامه بازدید با حضور در سازمان بهشت رضا (ع) با سیّد رسول مالجو به دیدار و گفتگو پرداختند و انتصاب ایشان را به عنوان مدیر عامل این سازمان تبریک عرض نمودند.

 

اجرای نهضت آسفالت در منطقه یک ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ساری، یکی از مهمترین ویژگیهای یک شهر وضعیت خیابانها و معابر شهری است و تاثیر زیادی بر منظر شهر از نگاه هر رهگذر دارد. به همین منظور آن دسته از خیابانها و معابر سطح منطقه که به دلیل فرسودگی نیاز به ترمیم و بهسازی دارند با روکش های جدید 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید