مدیر عامل آتش نشانی ساری:

امدادرسانی آتش نشانی مرکز استان به 2416 حادثه طی 9 نخست سال جاری

کد خبر : 264322 دی 1396آخرین اخبار 0
مدیر عامل آتش نشانی ساری از امداد رساني به 2416 مورد حادثه طي نه ماهه نخست سال جاري خبر داد.
امدادرسانی آتش نشانی مرکز استان به 2416 حادثه طی 9 نخست سال جاری

 

 به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ساري، مدير عامل آتش نشانی ساری گفت: طي نه ماهه نخست سال جاري آتش نشانی مرکز استان به 2416 مورد از حوادثی که برای شهروندان به وقوع پیوسته امداد رسانی کرد.

وي افزود: طی این مدت 1325  مورد عملیات اطفای حریق  و 1091  مورد عمليات امداد و نجات انجام شد.

مهندس کلانتری با اشاره به تلاش شبانه روزی آتش نشانان در سه شیفت متوالی جهت خدمت رسانی به شهروندان ، گفت: آتش نشانی از جمله ارگان های امدادی است که تعطیلی در آن معنایی ندارد و در هر زمانی آماده خدمت به شهروندان می باشد.

وی تلاش بی وقفه آتش نشانان ایستگاه های 6 گانه آتش نشانی ساری را در نجات جان و مال شهروندان قابل تحسین برشمرد و افزود: طی 9 ماهه نخست سال جاری 2818  خودروی آتش نشانی و 7660  مامور آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند که خوشبختانه طي عمليات هاي صورت گرفته 573 نفر از شهروندان و هموطنانمان از حوادث نجات يافتند .

مهندس کلانتری با اشاره به اينكه بعضاً خسارت هاي ناشي از عدم رعايت موارد ايمني غير قابل جبران است، خاطر نشان كرد: متاسفانه طي مدت مذكور، 270 نفر از شهروندان در اثر حوادث مصدوم و 18 نفر نيز جان خود را از دست دادند.

وی گفت: طی این مدت آتش نشانان غیر از حوادث آتش سوزی به حوادث آسانسور ، سقوط اشیا، تصادف و واژگونی خودرو ، آبگرفتگی ، ریزش آوار ، حوادث مربوط به حیوانات وحشی ،  محبوس شدن شهروندان در منازل و خودرو، سقوط درخت، گیر کردن انگشتر و همچنین سقوط از ارتفاع ، نشت گاز ، غرق شدگی و حوادث سقوط در چاه  به شهروندان امدادرسانی کرده اند.

مهندس کلانتری بیشترین علت حوادث آتش سوزی طی نه ماه نخست سال را به ترتیب به علت عدم رعایت موارد ایمنی و بی احتیاطی در استفاده از کبریت و ته سیگار ، مواد جامد سوز ، برق ، لوازم گاز سوز و نشت گاز اعلام کرد.

مدیر عامل آتش نشانی ساری از همه شهروندان خواست موارد ایمنی را رعایت کنند و در مواقع بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره گیری 125 نوع حادثه و آدرس دقیق را اعلام نمایند.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید