سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری:

حضور حماسه ساز مردم ساری در محکومیت اغتشاشات سند گویای ولایتمداری آنهاست

کد خبر : 263120 دی 1396اخبار 0
رئیس شورای اسلامی شهر ساری در سالروز 18 دی و راهپیمایی عظیم شهروندان ساروی در محکومیت دشمنان نظام در پیامی از شهروندان ساروی تشکر و یاد و خاطره شهدای 18 دی 1357 شهر ساری را گرامی داشت.
حضور حماسه ساز مردم ساری در محکومیت اغتشاشات سند گویای ولایتمداری آنهاست

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، متن نطق سید مسعود مدینه که در دوازدهمین جلسه رسمی شورا قرائت شده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 حضور گسترده و هوشمندانه مردم ایران در صحنه، حماسه ای دیگر آفرید و ماهیت  انقلابی، حق مداری و دشمن شناسی این ملت بزرگ را به رخ جهانیان کشید. این خیزشِ عمومی که امکان میدان داری را از فتنه جویان سلب نموده و توطئه ی دشمنان قسم خورده نظام  اسلامی را نقش بر آب کرده است، از سوی  مردمی رقم خورد که با اصول مردم سالاری دینی کاملاً آشنا بوده و قاعده ی آزادی در سایه قانون را بخوبی می شناسند چنانکه در تمام سال های پس از انقلاب همواره از این موهبت در جهت اعتلای ایران عزیز اسلامی بدرستی استفاده کرده است. این ملت با چنین منطق والایی بی شک حساب نظام و انقلاب را از مسائل و مشکلاتی که می تواند  ناشی از  عملکرد نادرست مدیران و کارگزارن یا کارشکنی معاندان و بد خواهان باشد، جدا کرده و مثل همیشه حل آن ها را  مجاری قانونی  و ظرفیت های که انقلاب اسلامی برای رشد جامعه دینی فراهم آورده (نظیر انتخابات وگزینش مدیران)، پیگیری خواهد کرد. بنابراین به نمایندگی از همکاران عزیزم از حضور آگاهانه و دشمن شکن مردم  در صحنه  خصوصاً از حرکت یکپارچه همشهریان عزیز ساروی ام در راهپیمایی  روز گذشته (دوشنبه) که سند گویای عرایض بنده می باشد، کمال تشکر و قدرشناسی را دارم و به خودم  و همه  مدیران  محترم  عرض می کنم که در تأسی به منش حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، قدر این مردم  را بدانیم و در مسیر  پاسخگویی به مطالبات بحق آنان، هیچ مانع و رداعی متصور نشویم.

در این هفته سالروز واقعه ای بزرگ بوده که نام ساری به واسطه ی آن در تاریخ  انقلاب اسلامی برجسته و ماندگار شده است.

18 دی، نام خیابانی در مرکز شهر، یادآور رویدادی بزرگ است که حدود چهل سال پیش، در روز های اوج گیری انقلاب اسلامی به وقوع پیوست. درآن روز ها، ساواک اقدامات وحشیانه ای را برای سرکوب قیام مردم انجام میداد و لذا حضور در صحنه ی تظاهرات به معنی دقیق کلمه، از جان گذشتگی بود. با این وجود فرزندان  برومند ساروی  در عمل به فرمان  معمار بزرگ انقلاب  اسلامی  که از مردم خواسته بودند به پاس شهدای قزوین و مشهد و کرمانشاه مراسم بگیرند، در تاریخ 18 دی  ماه 57، درست یک روز قبل از قیام 19 دی مردم قم، اجتماعی 20 هزار نفری تشکیل دادند  و تظاهراتی  را در مسیر خیابان شاه عباس آنروز (18 دی) به طرف دروازه گرگان (میدان شهدا) به راه انداخته و ضمن اعتراض به کشتار مردم توسط رژیم ،با صدای رسا علیه طاغوت  زمان شعار دادند.ماموران رژیم که از خشم مردم به هراس آمده بودند،پاسخ آن ها را با گلوله  دادند که در نتیجه  دو تن از جوانان مومن و انقلابی ساری به نام های عسگری  توفیقی و سید اسماعیل عابدین پور به شهادت رسیدند و عده ای  نیز مجروح شدند.

قیام خونین 18 دی مردم ساری ادامه قیام مردم  این شهر در 29 آبان 57 بود و به دلیل اهمیت و نقش موثری که در پیشبرد انقلاب اسلامی داشته، می توان  از آن به عنوان سند  زنده و ماندگاری  برای نقش آفرینی ساری در پیروزی  نهضت اسلامی یاد کرد.  این واقعه  همچنین بیانگر بیداری بصیرت انقلابی و جانفشانی مردم این شهر در راه تحقق آرمان های  بلند انقلاب اسلامی  است و باید یاد آن واقعه ،خصوصاً نام شهدای عزیز 18 دی را  همواره زنده نگاه داریم.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
شهروند خبرنگار
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید