در واکنش به وقایع اخیر؛

علیجان شمشیربند: مسئولان در پاسخگویی به مردم حرف های خالی از منطق و معنا نزنند

کد خبر : 263020 دی 1396اخبار 0
علیجان شمشیربند عضو شورای اسلامی شهر ساری گفت: پاسخ مسئولان در قواي مختلف به مردم بايد قانع كننده و راهگشا باشد نه اينكه براي رفع مسئوليت از خود ، حرفي بزنند كه از منطق و معنا تهي باشد.
علیجان شمشیربند: مسئولان در پاسخگویی به مردم حرف های خالی از منطق و معنا نزنند

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، علیجان شمشیربند پیش از ورود به دستور کار دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری که شامگاه سه شنبه 19 دی ماه 96 با حضور مدیران کل دفتر امور شهری و مدیریت بحران استانداری مازندران و اصحاب رسانه برگزار شد، نطقی را به شرح ذیل انجام داد:

بسم ا... الرحمن الرحيم

انقلاب اسلامي و نظام ولايي برآمده از آن ،  ثمره خون هاي پاكي است كه در جهت اعتلاي كلمه حق و عزت و اقتدار سرزمين اسلامي ايران بر زمين ريخته شد و لذا مردم شريف و شهيدپرور ايران همان گونه كه براي برپايي و پيروزي اين نهضت ، از جان گذشتگي كردند ، در طول چهار دهه گذشته نيز همواره براي حفظ و پايداري انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن ، ايثار و فداكاري نموده و هروقت لازم شد ، حضور پرشوري در صحنه داشته اند. اين مردم آگاه و انقلابي اگر هم گاهي زبان به انتقاد و اعتراض گشوده اند ، انتقاد و اعتراض شان به عملكرد مديران و كارگزاران بوده نه اصل نظام چرا كه آنان هيچگاه كم كاري مديران را به حساب نظام و انقلاب و اسلام نگذاشته اند. بنابراين مي توان نقد و نگراني آنها را در راستاي اين توصيه تاريخي حضرت امام (ره) ارزيابي نمود كه فرمودند: (نگذاريد انقلاب بدست نا اهلان بيفتد) واِلّا مردم ايران هميشه دولتمردان خود را حمايت كرده و مي كنند.

در رابطه با وقايع اخير و سوء استفاده اغتشاشگران نيز بايد تاكيد كنم مردم همانطوركه مستقيم يا غير مستقيم ، متوليان امور را بر مسند كار مي نشانند ، اين حق را هم دارند كه تامين مطالبات خويش را از آنان بخواهند و مديران و متوليان امور نيز موظف به پاسخگويي مي باشند.

اما پاسخ مسئولان در قواي مختلف بايد قانع كننده و راهگشا باشد نه اينكه براي رفع مسئوليت از خود ، حرفي بزنند كه از منطق و معنا تهي باشد. درخصوص همين وقايع اخير به مردم توصيه مي كنند تظاهرات مسالمت آميز داشته باشند. شما كه مردم را به تظاهرات دعوت مي كنيد ، تظاهرات مردم براي چيست و چرا مردم به خيابان مي آيند تا تظاهرات كنند؟ بجاي اين كار به كارمندان ، به مديران و روساي ادارات ، به استانداران ، به فرمانداران و به وزراء بگوئيد وقتي مردم به آنان مراجعه كردند ، نگويند آقاي رئيس نيست ، جلسه دارد برو فردا بيا ، فردا باز مي شود فردا و اين فردا و فرداهاست كه مردم را عصباني مي كند.

اگر دلسوز مردم هستيد  مشكلات اقتصادي را حل كنيد ، جلوي دزدي هاي آشكار را بگيريد. چطور يك فرد از يك شعبه بانك شما مي تواند صدها ميليارد وام كم بهره بگيرد در حاليكه اين مردم براي وام 5 ميليون توماني بايد ماه ها و بلكه سالها در نوبت باشند و آخرش هم با دست اندازهاي قانوني پاسخ منفي دريافت مي كنند .

چرا شما با مديري كه حقوق نجومي مي گيرد و يا فردي  كه در همين كشور اسلامي با اختلاس ميلياردي متخلف شناخته مي شود ، برخورد قاطع نمي كنيد تا مردم اميدوار شوند كه دستگاههاي نظارتي از حقوق اجتماعي شان دفاع مي كنند ؟

كسي كه آشكارا مرتكب تخلف شده ، چرا با حروف خواني سعي در حفظ هويت او داريد و طوري برخورد مي كنيد كه انگار فقط آبروي اين فرد بايد حفظ شود اما آن افرادي كه  چند صد هزار تومان دارايي خود را به يك اميدي در موسسات و بانك هايي كه از شما مجوز گرفته اند ، سپرده گذاري مي كنند ولي موسسه دارايي آنان رايك شبه به باد مي دهد ، آيا آبرو ندارند و نبايد آبرويشان در جامعه تامين شود ؟ چه كسي يا كساني بايد در اين گونه موارد از حق و حقوق مردم دفاع كرده و متجاوزين به حقوق شهروندان را مجازات كنند ؟ مگر مي شود با قرائت دال – واو – ميم در مقابل افرادي كه قبلا ده ها دال – واو – ميم را يكجا بلعيده اند ، از اين مردم مظلوم دفاع كرد؟ كه البته به تجربه ديده ايم بعد از مدتي نه از آن متخلف خبري هست و نه از اموالي كه به غارت برده و فقط شكل حروف و حروف خواني عوض مي شود و  بجاي ( دال – واو – ميم ) ، ( دال – ر – واو – غين )  بر گرده مردم سوار مي شود ! يعني دروغ .

آيا واقعا شما مديران محترم و زحمتكش نمي دانيد اين مردم چه مشكلي دارند و چه مي خواهند ؟ جناب وزير مي گويند بلي  بايد جايي مشخص شود كه مردم بيايند حرفهايشان را بزنند يا سخنگوي محترم دولت مي گويند شما بيائيد تظاهرات كنيد ولي تظاهرات مسالمت آميز . اين يك نوع تعيين مسير هست والّا مردم شريف ايران چهل سال حرفهاي خود را با سكوت ، با حضور در صحنه و با پشتيباني از نظام و حكومت و دولت هاي وقت اعلام كرده و حتي تا پاي جان پيش رفتند و امروز نوبت شماها يعني مديران كشوري قواي سه گانه است كه اين مردم را درك كنيد نه اينكه آنها را دك كنيد !

بايد از اين دوستان پرسيد فرزندان شما در كجاي اين كشورند و در كدام صحنه دارند از انقلاب و ولايت دفاع مي كنند ؟ كدام كمبودها را لمس مي كنند ؟ كدام بيكاري را درك مي كنند ؟ و شما به عنوان پدر آيا كمبودها و نداشتن ها را پا به پاي مردم تحمل مي كنيد ؟  اگر دردمند نيستيد چگونه مي توانيد درد مردم را درك كرده و به فكر درمان آن باشيد؟

شما در عمل به مسئوليت خطيري كه در قبال اين مردم داريد ، با كدام متجاوز به حقوق مردم برخورد نموده و اموال دستبرد زده را به بيت المال بازگردانده ايد ؟ كداميك از زمين هاي چند ده و يا چند صد هكتاري به غارت رفته را از زمين خواران پس گرفته ايد جز اينكه قانون را فقط براي زمين 500 يا 1000 متري يك روستايي بيچاره ي بدون سرپناه اجرا نموده و آلونك ساخته شده در زمين خودش را به بهانه نبودن در محدوده بافت روستا بر سر زن و بچه اش خراب كرده ايد ؟ كداميك از وام هاي چند ميلياردي كم بهره اي كه باز پس نداده اند را پس گرفته ايد ؟  مردم دردشان اينهاست . مردم از نداشتن يا نبودن ناله ندارند بلكه ناله شان از تبعيض است . آنها مي گويند اگر نيست براي همه نباشد و اگر نداريد چگونه كساني در اين كشور يك شبه داراي برجهاي بلند مرتبه و باغهاي چند هكتاري و زمين هاي چند صد هكتاري و ويلاي كنار دريا و املاكي در كوههاي دوهزار و سه هزار و در بهترين مكانهاي خوش آب و هوا مي شوند ؟ در اينگونه جاها حتي جاي پاي بعضي از مديران و آقازاده هايشان نيز به وفور ديده مي شود . مردم از اين موضوع ناراحتند . يعني شما اينها را نمي دانيد كه مردم را به تظاهرات مسالمت آميز دعوت مي كنيد و از آنها مي خواهيد خواسته هايشان را بطور مسالمت آميز بيان نمايند ؟ چرا بيدار نمي شويد ؟ واقعا خوابيد يا خودتان را به خواب مي زنيد ؟ آيا با اين روش مي خواهيد به اقتصاد مقاومتي مد نظر رهبر معظم انقلاب عمل كنيد ؟ مگر حضرت امام (ره) و همچنين مقام معظم رهبري نفرمودند اين انقلاب مال پا برهنه هاست و اينها ولي نعمتان ما هستند ؟ مگر همين مردم مظلوم نبودند كه با نثار خون خود و فرزندانشان از تماميت ارضي و از كيان نظام و ارزشها و دستاوردهاي عظيم انقلاب دفاع كردند ؟ و امروز من و شما تازه از خواب بيدار شده و مي گوئيم بيائيد خواسته هايتان را مسالمت آميز بيان كنيد !

جمعيت ايران طبق آمار جهاني يك درصد جمعيت دنياست ولي از نظر ذخاير و منابع طبيعي 5 درصد ذخاير جهان را دارد . با اين سرمايه عظيم آيا اين مردم بايد فقير باشند ؟ شماها در برنامه ريزي 5 ساله يا چشم انداز 20 ساله مگر اينها را نديده ايد ؟

كارشناسان شما اعلام كرده اند كه ايران جزو 12 كشور اول دنيا از نظر ذخاير و معادن زير زميني است . اگر چنين است چرا اينها بدرستي مديريت نمي شود ؟
مقام معظم رهبري مي فرمايند مشكلات كشور را با نگاه به داخل حل كنيم و اين از سياستهاي اقتصاد مقاومتي است . چرا اقتصاد مقاومتي را جدي نمي گيريم؟

مردم صاحبان اصلي انقلاب و كشورند و همانطوركه از كشور و نظام اسلامي جانانه دفاع مي كنند ، حق دارند مطالبات خود را بيان نمايند . بنابراين ما ضمن محكوم كردن اغتشاشات اخير و حمايت از خواسته هاي بحق مردم ، از مسئولان قواي سه گانه خصوصا دولتمردان مي خواهيم با گوش شنوا و پرهيز از كم كاري و ندانم كاري ، به منويات مقام عظماي ولايت در راستاي اقتصاد مقاومتي عمل نموده و در جهت فراگير شدن اين رويه همت كنند زيرا در شرايط كنوني ، براي غلبه بر مشكلات ، خنثي نمودن ترفندهاي دشمنان و پاسخگويي به مطالبات مردم ، هيچ راهبردي بهتر و كارآمدتر از اقتصاد مقاومتي نيست.

مردم ايران در همه صحنه ها جلوتر از مسئولان حركت كرده اند و همواره تكليف خود را در قبال اسلام و انقلاب و خط ولايت مي دانند لذا ترديدي نيست كه اگر مديران عزيز همه توان و تجربه و دانش مديريتي خود را صرف تامين آسايش اين مردم كنند ، بيش از پيش از مشاركت و مساعدت آنها در پيشبرد امور كشور بهره مند خواهند شد .

اين را هم اضافه كنم كه در اغتشاشات اخير اين مردم بودند كه بار ديگر به خواسته دشمن نه گفتند و لذا تشكر را بايد از مردم كرد نه از كسانيكه وظيفه اداري و كارمندي خود را انجام داده اند . اين مردم بودند كه توطئه دشمن را بار ديگر خنثي كردند و حمايت قاطع خود را از ولايت و اصل نظام اعلام داشتند . بنابراين مديران تصور نكنند مردمي كه براي حمايت از نظام و انقلاب و ولايت به صحنه آمدند لابد  از عملكرد آنان ناراضي نيستند بلكه مشكلات اقتصادي خصوصا بيكاري جوانان ،آزار دهنده است و مديران بايد نشان دهند خواسته مردم را شنيده و با تغيير روش مديريتي ، در جهت حل مشكلات اقدام خواهند كرد.

عليجان شمشيربند
عضو شوراي شهر ساري
 
 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
شهروند خبرنگار
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید