پیاده روسازی، خاستگاهی شاخص در سازندگی شهر ساری

کد خبر : 262020 دی 1396اخبار 0
تیم های عملیاتی سازمان عمران شهرداری پروژه فوق را در سطح وسیعی از مرکز استان اجرا که ثمرات اجرای آن را مردم این شهر پرواضح لمس و اینک منظری دلپذیر در مسیر تردد خود را مشاهده می کنند.
پیاده روسازی، خاستگاهی شاخص در سازندگی شهر ساری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان عمران شهرداری مرکز مازندران، اهمیت اجرای پیاده روسازی در مناسب سازی مسیر تردد شهروندان از آن جهت حائز اهمیت است که علاوه بر ایجاد منظری زیبا برای شهرها، در توسعه شهری نیز می تواند موثر واقع شود.

 

از این رو تیم های عملیاتی سازمان عمران شهرداری پروژه فوق را در سطح وسیعی از مرکز استان اجرا که ثمرات اجرای آن را مردم این شهر پرواضح لمس و اینک منظری دلپذیر در مسیر تردد خود را مشاهده می کنند.

 

برپایه این گزارش سازمان عمران شهرداری ساری برای تحقق این منظور پیاده روسازی مسیرهایی چون میانگذر شمالی – خیابان معلم- خیابان بیست متری اول و دوم- خیابان دخانیات- بلوار ارتش- بلوار دانشجو- بلوار کشاورز- بلوار فرح آباد- خیابان شهید نوری- خیابان شهیدان عبوری- خیابان شهید مطهری- خیابان سعدی- خیابان رودکی- بلوار آزادی – خیابان ملت – ورودی بوستان ولایت را اجرا و هم اکنون نیز پیاده روسازی بلوار امام هادی – خیابان مفتح- خیابان بهمن شرقی در جریان است که می تواند هدف مذکور را با کیفی سازی فزاینده ای همراه سازد.

 

این گزارش حاکیست روابط عمومی این سازمان تصاویری از عملکرد حوزه پیاده روسازی خود را به تصویر کشیده که مشاهده آن را خالی از لطف نمی دانیم:

 

 

گزارش خبری این سازمان می افزاید جنبش گسترش فضاهاي پياده، نه تنها سيماي كالبدي شهرها را عوض كرده، بلكه تغييرات نويني در كيفيت زندگي شهري و رفتار اجتماعي و فرهنگ مردم به وجود آورده است.

 

مهمترين اثرات احداث پياده روها بهبود مديريت ترافيك سيماي كالبدي شهر، ارتقاي ايمني عابر پياده، رفع معضلات زيست محيطي  و آسودگي در خريد و ارائه خدمات است. به تعبير ديگر بازي كودكان ، آسايش سالمندان و گذران اوقات فراغت جوانان، از جمله  كاركردهاي يك محور  پياده است كه عناصر هويت بخش شهري را تقويت مي كند.

 

به هر حال اين واقعيتي است كه تفكيك حركت  سواره از پياده دخالت آنها را در محدوده يكديگر كمرنگ مي كند و براي عابران پياده امنيت حركت به همراه مي آورد که این مهم در سیاست های کاری سازمان عمران همواره حاکم و آنچه که به عنوان گوشه ای از عملکرد در این حوزه از نظر گذشته ، تصدیقی بر ادعای این گزارش است

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید