ساری گردی

دهکده آرامش سد شهید رجایی

کد خبر : 257316 دی 1396ساری گردی 0
در منطقه دیدنی دهکده آرامش سد شهید رجایی، شاهد هم نشینی شالیزارهای چشم نواز، رودخانه پرآب تجن، جنگل های بکر و انبوه، روستاهای زیبا و دریاچه عظیم سد خواهید بود
دهکده آرامش سد شهید رجایی

 

 

سد شهید رجایی (سد سلیمان تنگه) در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی ساری در نزدیکی روستای افراچال در منطقه‌ای کوهستانی و سر سبز واقع شده‌است. دهکده آرامش در کنار این سد، در سال ۱۳۷۹ برای بازدید مسافرین و گردشگران آماده شده است. اقامت شبانه در کنار رودخانه تجن، بازدید از تاج سد ممکن بوده و امکانات قایقرانی و اسکی روی آب برای گردشگران فراهم شده‌است.

 

منطقه سلیمان‌تنگه به علت وجود دریاچه و سد شهید رجایی بسیار خوش آب‌وهوا و زیباست. دهکده ارامش با دارا بودن مجموعه ویلاهای بزرگ و کوچک با رعایت استانداردهای کیفیت، مسافران را برای اقامت به‌سوی خود جذب می‌کند.

 

دهکده آرامش درست در زیر سد شهید رجایی قرار گرفته است و مجاورت واحدهای اقامتی آن با رودخانه، امکان تماشای مناظر سرسبز اطراف و هیجان قایق‌سواری را فراهم کرده است.

 

با اقامت در این دهکده دیدنی می‌توانید به تماشای هم‌نشینی شالیزارهای چشم‌نواز، جنگل‌های بکر و انبوه، روستاهای زیبا در دل تپه‌ها و دریاچه عظیم سد شهید رجایی بروید.

 

به غیر از اقامت شبانه در کنار رودخانه تجن و در دهکده آرامش از جمله امکانات گردشگری در این محیط می‌توان به قایقرانی، اسکی روی آب، اتوبوس دریایی، پدالو در اسکله شیرین رود، بازدید از تاج سد و ماهیگیری اشاره کرد. وجود ویلاهای دوخوابه، چهارخوابه، اردویی، سالن‌های اجتماعات سرپوشیده و روباز، رستوران و سالن غذا خوری به سبک‌های مختلف، زمین ورزش و پارک بازی، پیست تپه پیمایی و جنگل نوردی، آلاچیق از دیگر امکانات و پتانسیل‌هایی است که این مجتمع تفریحی-سیاحتی برای استفاده گردشگران تدارک دیده‌است.

 

در این منطقه دیدنی شاهد هم نشینی شالیزارهای چشم نواز، رودخانه پرآب تجن، جنگل های بکر و انبوه، روستاهای زیبا و دریاچه عظیم سد شهید رجایی خواهید بود.

 

براي رسيدن به سليمان تنگه و سد شهيد رجايي بايد از ساري به سمت منطقه دودانگه حركت كرد. از شهر ساري تا سد 40 كيلومتر راه است . البته اين مسير خود سراسر جنگلي است.

 

در تمام طول مسير با رودخانه تجن و شاليزارهاي سنتي همسفر خواهيد بود. روستاهاي متعددي سر راهتان هست كه در دل تپه ها و ارتفاعات جنگلي خودنمايي مي كنند.

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید