علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری:

هنوز تاوان شهرفروشی گذشته را می دهیم

کد خبر : 252610 دی 1396اخبار 0
علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به آسیب هایی که حمل و نقل زباله به محیط زیست شهر و منطقه چهاردانگه وارد می سازد، از شهردار در خصوص وضعیت پروژه نیروگاه زباله سوز پرسید و تصریح کرد: این پروژه که شهروندان نیز مکرر در مورد آن از ما سوال می کنند، می تواند حلال معضل زباله باشد.
هنوز تاوان شهرفروشی گذشته را می دهیم

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، علی اکبر زلیکانی در یازدهمین جلسه این نهاد که عصر شنبه نهم دی ماه 96 با حضور شهردار ساری و اصحاب رسانه برگزار می شد، افزود: توجه داشته باشیم که منبع تأمین اعتبار این طرح، دولتی است و پیمانکاری آن نیز به شرکت چینی واگذار و به ما معرفی شده است بنابراین در مورد چرایی کندی پیشرفت این پروژه مسئولیتی متوجه شهرداری نیست.

زلیکانی خاطرنشان کرد: از شروع عملیات پروژه تاکنون، شهرداری ساری هزینه های زیادی برای کمک به تسریع در اجرای طرح نموده اما در اجرا مسئولیتی ندارد بلکه شهرداری پس از افتتاح متولی پروژه خواهد بود.

وی تأکید کرد: اعضای شورا البته پیگیری وضعیت پروژه و سوال از مسئولان را وظیفه خود می دانند به همین دلیل از آقای شهردار می خواهم در این رابطه توضیح کاملی جهت اطلاع شهروندان ارائه دهند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در بخش دیگری از سخنانش از اهتمامی که شهرداری برای بازگشایی خیابان سی متری در ملک موسوم به لاکدشی (حد فاصل پارک قائم و بلوار امام رضا (ع)) دارد تقدیر کرد و گفت: درایتی که آقای عبوری بکار برد موجب شد معبر 20 متری به 30 متری تبدیل شود تا اتفاقی که در بلوار کشاورز – چمران و کارمندان برای شبکه معابر افتاده و امروز به تنگنا تبدیل شده، در اینجا تکرار نشود. بی شک اعضای شورا نیز با جدیت از این طرح حمایت می کنند تا حق شهروندان و شهرداری ضایع نشود چرا که هنوز داریم تاوان شهرفروشی های گذشته را می دهیم.

وی یادآوری کرد: این زمین درست روبروی بوستان ملل قرار دارد و مجاور رودخانه هست و ما به دفعات تکرار کردیم که رودخانه یک ظرفیت بی مانند برای سرمایه گذاری است لذا هرگونه اقدام زیربنایی به منزله تسهیل این امر مهم می باشد.

زلیکانی اظهار داشت: عدم جدیت دستگاه متولی در تعیین حریم رودخانه از مسائلی است که طرح ها را با مشکل مواجه می سازد. سالهاست وعده این کار داده می شود ولی از عمل خبری نیست و در طول سالها و دهه های متوالی متأسفانه به این حریم ها دست اندازی شده است..

وی در مورد ایراد هیأت تطبیق فرمانداری از مصوبه مربوط به مساعدت به مرکز نگهداری معلولان میاندورود گفت: استدلال هیأت این است که مرکز در ساری نیست حال سوال من از فرمانداری این است که چطور وقتی برای انتقال زباله یا نیروگاه زباله سوز و یا ارائه خدمات ایمنی در جاده دریا که همگی خارج از محدوده شهر می باشد، این همه هزینه می شود ایراد قانونی وارد نیست اما برای این مرکز که برای مظلوم ترین افراد می باشد به یاد ماده 73 قانون افتادند؟ این نگاه قطعاً سلیقه ای است و خواهشم این است که نگاه عجیب و غریب سلیقه ای را از مسائل بردارند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در خصوص بهره برداری از بوستان ولایت نیز متذکر شد: این پروژه به شکل بسیار زیبایی در حال آماده سازی است ولی وجود ساختمان اتکا متأسفانه چهره آن را زشت نموده که این هم از ثمرات شهرفروشی در سالهای گذشته است بخصوص که باعث افزایش ترافیک شده و سنخیتی نیز با این مجموعه عظیم ندارد بنابراین پیشنهاد می کنم با واگذاری زمین مناسب به اتکا، آن را آزاد کنیم.

وی همچنین فلسفه تأمین و تجهیز آزمایشگاه فنی مکانیک خاک و بتن شهرداری ساری که ارتقاء کیفیت فنی پروژه ها و ایجاد درآمد پایدار برای شهر می باشد را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه این آزمایشگاه به درستی به سازمان حمل و نقل و ترافیک واگذار شده خواستار استفاده بهینه و هدفمند از امکانات آن شد.

نظارت و مدیریت آزمایشگاه فنی مکانیک خاک را شهرداری به درستی به سازمان حمل و نقل و ترافیک سپرده است چرا که اولاً هدف از این کار کسب درآمد پایدار برای شهرداری است و ثانیاً به افزایش کیفیت ساخت و سازها در شهر کمک خواهد کرد.


اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
شهروند خبرنگار
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید