سعید نجاریان رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر ساری:

بودجه نود و هفت شهرداری پیوست مدیریت بحران داشته باشد

کد خبر : 252510 دی 1396اخبار 0
سعید نجاریان رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر ساری اعلام کرد: طبق قانون، شهرداری می بایست حداکثر تا 15 دی ماه لایحه عوارض و بهای خدمات را به شورا ارسال نماید و شورا نیز ظرف یک ماه باید آنرا بررسی کند. در سالهای گذشته این لایحه به موقع ارایه شد و امیدواریم امسال هم در موعد مقرر انجام شود.
بودجه نود و هفت شهرداری پیوست مدیریت بحران داشته باشد

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، سعید نجاریان در یازدهمین جلسه این نهاد که عصر شنبه نهم دی ماه 96 با حضور شهردار ساری و اصحاب رسانه برگزار می شد، افزود: تا ارسال لایحه بودجه پیشنهادی سال 97 نیز یک ماه زمان داریم. امروز در خبر ها خواندم که بودجه شهرداری تهران نسبت به سال قبل 40 درصد کاهش داشته و این کاهش با آن ظرفیتی که در تهران وجود دارد، نشانه وضعیت نامطلوب اقتصادی در کشور می باشد و این وظیفه ما نیز در شهرداری یک سری مسائل را رعایت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ما هر سال بر ضرورت پیوست فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و زیست محیطی بودجه تاکید داشتیم. با توجه به حوادث طبیعی اخیر معتقدم بودجه سال 97 باید پیوست پدافند غیر عامل و بحران داشته باشد تا بتوانیم در این بخش مهم کار کنیم چون حادثه خبر نمی کند.

رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر ساری در ادامه یادآور شد: کار بزرگی که شورای چهارم و با همت شهرداری محترم شروع شد، بوستان ولایت می باشد، اما مردم منتظر افتتاح آن هستند. همچنین فاز دوم بوستان ملل نیز باید مشخص شود در چه وضعیتی است و افق آن چگونه است.

وی دغدغه شهروندان در خصوص تسریع در اجرای پروژه نیروگاه زباله سوز را نیز یادآور و خواستار پیگیری آن شد.

نجاریان بر ضرورت برنامه ریزی در مورد بهای خدمات به منظور جلوگیری از سر درگمی شهروندان تاکید کرد و گفت: در این خصوص به شهرداری های مناطق اختیاراتی تفویض شود تا سیاست های ترغیبی را برای پیشبرد امور اعمال نمایند.

وی بحث کم آبی را نیز متذکر شد و اظهار داشت: طبق آمار امسال نسبت به 67 سال گذشته بیشترین کاهش بارش را در پاییز داشتیم و آب چاه ها و سدها نیز تقلیل یافته است و ظاهراً زمستان کم آبی هم داریم و باید تدبیری کارشناسی در این خصوص اندیشه شود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
شهروند خبرنگار
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید