عضو شورای اسلامی شهر ساری:

آموزش شهروندی لازمه اجرای طرح تفکیک زباله در شهر ساری است

کد خبر : 24334 دی 1396اخبار 0
نماینده شورای اسلامی شهر ساری در سازمان مدیریت پسماند گفت: آموزش شهروندی لازمه اجرای طرح تفکیک زباله در ساری است.
آموزش شهروندی لازمه اجرای طرح تفکیک زباله در شهر ساری است

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندشهرداری ساری؛ دكتر قاسم قاسمی عضو شورای اسلامی شهر ساری و نماینده شورا در سازمان در گفتگویی با خبرنگاران اظهار داشت: بحث پسماند ارتباط مستقیم با سلامتی فرد فرد جامعه دارد لذا همه باید جدیت و نظارت بیشتری را در این زمینه اعمال کنند.


رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری به ظرفیت های سازمان پسماند اشاره کرد و افزود: بخش پسماند شهری و سلامت شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین باید توجه ویژه ای در این رابطه وجود داشته باشد.


نماینده شورای شهر در سازمان مدیریت پسماند در ادامه صحبت هایش گفت: حفاظت از محیط زیست یکی از موضوعات مهم کشور از سوی دولت و شهرداری ها است بنابراین باید دولت با حمایت های خاص از مدیریت پسماند میزان این اهمیت را در عرصه عمل نشان دهد.


وی یادآور شد: فرهنگ سازی و آموزش صحیح مدیریت پسماند در تمام گروه های جامعه ضروری است و در این راستا سازمان مدیریت پسماند برنامه های فرهنگی و آموزش شهروندی در سال جاری شامل آموزش مدون در مدارس همراه با اجرای نمایش و تئاتر و هم چنين نمایش های خیابانی به مناسبت های مختلف را باید در برنامه داشته باشد.


دبير هيأت رييسه شوراي شهر ساري تفکیک زباله‌ها از مبدأ را موثر دانست و تاکید کرد: آموزش خانواده‌ها برای جداسازی زباله‌ها از مبدأ یکی از اقدامات اولیه در مدیریت پسماند شهری است.وي سرمایه‌گذاری در بخش آموزش و فرهنگ‌سازی برای کودکان مدارس و مهدها را بسیار موثر خواند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید