دکتر قاسمی عنوان کرد :

طرح تفکیک پسماند یک فرایند فرهنگی /سلامت شهروندان مهمترین کار مسئولین مدیریت شهری

کد خبر : 226623 آذر 1396اخبار 0
نماینده شورای شهر ساری در سازمان مدیریت پسماند شهرداری در جمع خبرنگاران به ضرورت اجرای طرح تپش اشاره کرد و گفت:شهرداری ساری با حمایتهای شورای شهر در تلاش است تا با تفکیک پسماند بتواند بیش از گذشته سلامت شهروندان را حفظ کند.
طرح تفکیک پسماند یک فرایند فرهنگی /سلامت شهروندان مهمترین کار مسئولین مدیریت شهری

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری؛ قاسم قاسمی به سلامت و بهداشت شهروندان اشاره کرد و اظهار داشت:سلامتی و بهداشت شهروندان را به صورت جدی پیگیری خواهم کرد تا شهری سالم و شهروندانی با نشاط داشته باشیم.


رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری افزود:طرح تفکیک پسماند با حمایتهای همیشگی شهروندان فهیم ساروی در راه رسیدن به هدفی که در گذشته ترسیم شده گام بر می دارد.


وی با بیان اینکه از طرح تپش حمایت میکند، خاطرنشان کرد:طرح تپش برای حفظ سلامت شهروندان مرکز استان خواهد بود و در این راه نیازمند حمایت همه مسئولین و مدیران شهری و استانی است.


نايب رييس كميسيون فرهنگي شوراي شهر ساري بر ضرورت اهمیت جداسازی زباله‌ های خشک و تر برای استفاده‌ بهینه از این مهم تاکید کرد و گفت: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا امروز یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

 

 

25ol_020202.jpg

دبير هيئت رييسه شورای اسلامی شهر ساری در ادامه صحبت هایش افزود: جمع‌آوری زباله ‌ها به صورت جداگانه نقش موثری در کاهش اثرات سوء زیست محیطی و همچنین پاسخگویی به بخشی از هزینه‌ های سنگین دفع زباله دارد.


معاون مركز پژوهش هاي شوراي شهر ساري هدف از اجرای طرح تپش را حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از انتشار آلودگی ‌ها برشمرد و اظهارداشت: جلوگیری از هدررفتن سرمایه ‌های ملی و منابع طبیعی، کاهش حجم زباله ‌های شهری، اشتغالزایی و ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندان در زمینه مواد زائد از دیگر اهداف اجرای این طرح است.


عضو شوراي سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری افزود:طرح تفکیک پسماند شهر ساری در الویتهای نظارتی و پشتیبانی شورای شهر قرار دارد.


وی از طرح تفکیک پسماند در مبدأ به‌عنوان یک فعالیت و فرایند فرهنگی یاد کرد و ادامه داد: مسلماً طرح تفکیک پسماند در مبدأ صرفاً یک کار اجتماعی و خدماتی نیست و لازم است همه شهروندان و مسئولان در کنار هم فعالیت کنند.


قاسمی با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندان در زمینهٔ پسماند افزود: درخواست ما از شهروندان فهیم ساروی تفکیک پسماندهای خشک از تر و قراردادن آن در مخازن مربوطه در کلبه های تپش در سطح شهر است.


قاسمی اذعان داشت:ساری با توجه به مرکز استان بودنش باید مورد حمایت مدیران و مسئولین ارشد استان باشد تا بتوان مرکز استان مازندران را به سمت سلامتی و نشاط بیشتر رهنمون ساخت.

110y_2525.jpg

گالری تصاویر

برچسب ها پسماند تفکیک پسماندساری شهرداری آموزش عکاسی دکترقاسمی
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید