آموزش و فرهنگسازی؛

پرتاب زباله از ماشین به بیرون ریشه در فرهنگ افراد دارد

کد خبر : 2211325 اردیبهشت 1400آموزش و فرهنگ سازی 0
بارها دیده ایم افرادی به راحتی و بدون فکر، بطری آب، ته‌مانده سیگار، پوست میوه و تخمه، پاکت چیپس و پفک را هنگام رانندگی به بیرون پرتاب می کنند و به نظر می رسد شعار"شهر ما خانه ما " در حد شعار باشد.
پرتاب زباله از ماشین به بیرون ریشه در فرهنگ افراد دارد

 

 

 

پرتاب زباله از ماشین به بیرون ریشه در فرهنگ افراد دارد. بارها دیده ایم افرادی به راحتی و بدون فکر، بطری آب، ته‌مانده سیگار، پوست میوه و تخمه، پاکت چیپس و پفک را هنگام رانندگی به بیرون پرتاب می کنند و به نظر می رسد شعار"شهر ما خانه ما " در حد شعار باشد.
نظافت و پاکیزگی شهر، وظیفه شهرداری می باشد و عمل کردن به وظایف زیست محیطی توسط هر شخص و با پرتاب نکردن زباله به معابر نهادینه شود.
توزیع کیسه زباله مخصوص خودرو در بین شهروندان با هدف تقویت احساس مسئولیت اجتماعی شهروندان و وجود احساس مسئولیت در شهروندان موجب می شود که هر شهروندی خود را نسبت به حفظ و نگهداری از محیط زیست پیرامون مسئول بداند. از آنجا که توسعه اجتماعی باید با فرهنگ سازی و از بطن جامعه آغاز شود، همراهی شهروندان در حفظ نظافت معابر منجر به کاهش هزینه‌های شهرداری می‌شود.
از آنجایی که مردم را به عنوان حلقه اصلی مدیریت پسماند می دانیم، این ناهنجاری رو به گسترش است و با توجه به اینکه قانون گذار برای این تخلف جرایمی در نظر گرفته است می توان روند آن را کاهش داد و مدیریت کرد.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید