به روایت تصویر

فرهنگ سازی سازمان با جمع آوری کاغذهای باطله از ادارات سطح شهر

کد خبر : 2161024 اسفند 1399گزارش تصویری 0
هدف از اجرای این طرح حفاظت از محیط زیست، جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ھای ملی و منابع طبیعی، کاھش حجم زباله ھای شهری و ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندان در زمینه مواد قابل بازیافتی می توان عنوان کرد.
فرهنگ سازی سازمان با جمع آوری کاغذهای باطله از ادارات سطح شهر

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری، با توجه به اینکه برای تولید هر تن کاغذ نیاز به قطع 17 اصله درخت می باشد و اگر هر شخص کاغذ های باطله اش را در طول یکسال جمع آوری نماید معادل 5.1 اصله درخت قطع نخواهد شد.

تولید روز افزون زباله از جمله کاغذ و مقوا و دفع غیراصولی آن بدون توجه به مقوله بازیافت به محیط زیست آسیبهای جبران ناپذیری وارد می کند و همچنین  علاوه بر هدر دادن سرمایه های ملی باعث از بین رفتن منابع طبیعی نیز می شود.

بطور کلی اهمیت بازیافت کاغذ را می توان از دو منظر «ضرورت بازیابی کاغذهای باطله» و «کمک به حفظ محیط زیست و منافع اقتصادی حاصل از آن» مورد بررسی قرار داد.

سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری با فرهنگ سازی در زمینه بازیافت کاغذ، مدت هاست اقدام به جمع آوری کاغذهای باطله از سطح ادرات می نماید.

هدف از اجرای این طرح حفاظت از محیط زیست، جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ھای ملی و منابع طبیعی، کاھش حجم زباله ھای شهری و ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندان  در زمینه مواد قابل بازیافتی می توان عنوان کرد.

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها پسماند پسماندساری زباله بازیافت کاغذ کاغذ های باطله

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید