رئیس سازمان آتش نشانی ساری خبر داد:

مهار حریق گسترده ساختمان الماس شهر در ساری

کد خبر : 202211 بهمن 1399آخرین اخبار 0
دومیرکلایی گفت: آتش سوزی گسترده در ساختمان الماس شهر ساری واقع در جاده دریا با تلاش دو ساعته آتش نشانان مهار و اطفا شد.
مهار حریق گسترده ساختمان الماس شهر در ساری

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری علی دومیرکلایی رئیس سازمان آتش‌نشانی ساری از مهار حریق گسترده ساختمان الماس شهر در ساری خبر داد .
وی افزود: طی تماس دریافتی در ساعت 13:18 دقیقه امروز چهارشنبه اول بهمن ماه 99 مبنی بر آتش سوزی در ساختمان الماس شهر بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه واقع در جاده دریا اعزام شدند.
دومیرکلایی تصریح کرد: مشاهده اولیه آتش‌نشانان حاکی از آن بود که حریق از زمین خالی مجاور ساختمان الماس شهر شروع و به دیواره ایزوگام کاری شده ساختمان سرایت و با وزش باد  به شدت گسترش یافته و با سرایت به کل دیواره آن، از طریق داکت به  کل طبقات ساختمان نیز سرایت کرد.
وی ادامه داد: از آنجایی که سقف ۴ طبقه این ساختمان از کمپارس بوده دود غلیظی در کل طبقات فرا گرفت و به بیرون از ساختمان انتشار پیدا کرد.
دومیرکلایی گفت: آتش نشانان با حضور در محل حادثه ضمن بررسی های لازم ، با رعایت تمامی موارد ایمنی و بستن دستگاه تنفسی و پهن کردن چندین لوله آتش نشانی از چند جهت به مهار و اطفا حریق پرداختند.
وی با اشاره به تلاش دو ساعته آتش نشانان در این عملیات ، گفت: شدت آتش‌سوزی به حدی بود که برای مهار آن هشتاد مامور آتش نشان و ۱۰ دستگاه خودروی اطفائی و ابرسان از آتش نشانی ساری، یک دستگاه خودروی اعزامی از آتش نشانی قائمشهر، دو دستگاه خودروی آبرسان از فضای سبز شهرداری، یک دستگاه بالابر از شهرداری ساری مشارکت داشتند.
دومیرکلایی افزود: متاسفانه در حین عملیات به علت ریزش سقف سه تن از آتش نشانان دچار مصدومیت شدند که با حضور عوامل اورژانس در محل به صورت سرپایی درمان شدند.
رئیس سازمان آتش نشانی ساری با بیان اینکه کارشناسان در حال بررسی علت دقیق حادثه و میزان خسارت هستند از بازدید مرادی سرپرست شهرداری و معاون وی از محل حادثه خبر داد و از همه عوامل امدادی حاضر در محل اعم‌ از نیروی انتظامی، عوامل اورژانس، آتش نشانان و سایر نیرو ها و عوامل شهرداری که در این عملیات همکاری داشتند قدردانی کرد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید