رئیس اداره پیشگیری آتش نشانی :

بازدید ایمنی از اماکن پرخطر ساری ادامه دارد

کد خبر : 2021330 دی 1399آخرین اخبار 0
رجبی گفت: بازدید مجدد اماکن پر خطر در ساری در دستور کار کارشناسان پیشگیری آتش نشانی قرار دارد.
بازدید ایمنی از اماکن پرخطر ساری ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری عادل رجبی رئیس اداره پیشگیری آتش نشانی گُفت : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در راستای افزایش ضریب ایمنی و جلوگیری از بروز حوادث و خسارات ناشی از آن اقدام به بازدید ایمنی مجدد از مراکز پرخطر دربافت قدیم شهر ساری کرده است.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از حوادث در راستای حفظ و حراست از سرمایه های جامعه، افزود: اماکنی که در سال‌های گذشته ساخته شده اند لازم است به لحاظ ایمنی بروز رسانی شوند.

رجبی به نوع کاربری و حساسیت ایمنی اماکن مختلف اشاره کرد و گفت: اماکن پر خطر به طور مرتب توسط کارشناسان مورد بازدید قرار می گیرند و اولویت بازدیدها برای ساختمان هایی در نظر گرفته شده که کاربری عمومی دارند.

وی ادامه داد:ساختمان‌هایی که اماکن پر خطر محسوب می‌شوند مانند مراکز تجاری انبارها واحدهای تولیدی و صنعتی اماکن فرهنگی ، خدماتی، مذهبی ، گردشگری و غیره، با اعزام کارشناسان به محل و ارزیابی دقیق شرایط ایمنی ساختمان ها اقدام به صدور اخطاریه و دستورالعمل ایمنی می شود.

رجبی با اشاره به اینکه ساکنین ، مالکین و سازندگان ساختمان ها ملزم به رعایت دستورالعمل های آتش نشانی هستند، گفت: تمامی موارد نا ایمن به صورت مکتوب به مالکان و همچنین مسئولین ذی ربط منعکس شده و در صورت وقوع آتش سوزی و حادثه متصدیان و صاحبان آنها باید پاسخگو باشند.

رئیس اداره پیشگیری آتش نشانی  افزود: کارشناسان سازمان در بازدید ایمنی ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف، ایمنی اماکن از نظر راه خروج اضطراری ، نصب خاموش کننده متناسب در محل ، نصب سیستم اعلام حریق و سیستم لوله کشی آتش نشانی در ساختمان، ایمنی انبار ها و سایر موارد ایمنی مورد ارزیابی قرار می دهند.

وی از همه شهروندان خواست برای پیشگیری از وقوع حوادث و خسارات ناشی از آن در صورت مشاهده موارد نا ایمن آنرا به اداره پیشگیری آتش نشانی از طریق شماره 01133265979  اطلاع رسانی نمایند تا در اسرع وقت توسط کارشناسان این سازمان مورد بازدید قرار گیرد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید