در جلسه پیگیری طرح های تفصیلی شهرداری ساری مطرح شد:

اجرای ضوابط و مقررات اجرایی طرح تفصیلی با جدیت پیگیری می شود

کد خبر : 189246 آذر 1399اخبار 0
سرپرست معاونت شهرسازی، معماری و امور مناطق شهرداری ساری گفت:ساری به عنوان مرکز استان چشم اندازی بر مبنای معیارهای ملی و بین المللی را در تعاریف شهرسازی خود می بیند از این رو اهمیت مهندسی طرح های تفصیلی ساری با جدیت از سوی معاونت شهرسازی، معماری و امور مناطق جهت اجرا ، پیگیری می شود.
اجرای ضوابط و مقررات اجرایی طرح تفصیلی با جدیت پیگیری می شود

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، جلسه پیگیری طرح های تفصیلی شهرداری مرکز مازندران با حضور مرتضی بربسته سرپرست معاونت شهرسازی، معماری و امور مناطق شهرداری، رزاق اصفهانی مسئول طرح تفصیلی شهرداری و مسئولان شرکت مهندسین مشاور برگزار شد.

 

در این جلسه ، مرتضی بربسته سرپرست معاونت شهرسازی، معماری و امور مناطق شهرداری ساری گفت:ساری به عنوان مرکز استان چشم اندازی بر مبنای معیارهای ملی و بین المللی را در تعاریف شهرسازی خود می بیند از این رو اهمیت مهندسی طرح های تفصیلی ساری با جدیت از سوی معاونت شهرسازی، معماری و امور مناطق جهت اجرا ، پیگیری می شود.

 

وی با بیان اینکه 20 ناحیه در طرح جامع این شهر تعریف شده، اظهار داشت: مقررات و ضوابط اجرایی مربوط به احداث بناهای مسکونی و تجاری در طرح های پیش رو مورد امکان سنجی قرار خواهد داشت.

 

بربسته ادامه داد: در حوزه معاونت شهرسازی شرایط نحوه تأمین پارکینگ های عمومی شهر، تغییر و اصلاح ضوابط و مقررات ساختمانی در راستای رویکردهای واقع بینانه و مبتنی بر نیازهای عمومی شهروندان، کاهش و یا افزایش محدوده قانونی شهر مورد بررسی های اجمالی قرار دارد تا با اتخاذ راهکارهای قانونی و قابل عمل بتوانیم مسیر هموارتری را در بخش شهرسازی شهر ساری پیاده سازی نمائیم.

 

سرپرست معاونت شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری با اشاره به اینکه عدم وجود اراضی کافی در راستای تأمین سرانه های خدمات عمومی، از جمله مشکلات تدوین طرح تفصیلی این شهر است، تصریح کرد: سیستم طرح تفصیلی آتی شهر ساری بهینه سازی شده و بر اساس ضوابط و موقعیت اراضی شهری از 2/5 طبقه تا 9 طبقه و نوع کاربری تا 14 طبقه امکان صدور پروانه وجود دارد و در صدور پروانه به مالکان ، به عرض معبر و مساحت اراضی از سوی کارشناسان این معاونت بر اساس ضوابط توجه ویژه خواهد شد.

 

گفتنی است در این جلسه موضوع بلند مرتبه سازی در شهر ساری نیز مطرح و مقرر گردید تا طرح های مورد نظر با مشارکت کارشناسان امر تدوین و مصوب شود.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید