سرپرست سازمان فاوا عنوان کرد

اباذری: سامانه شفافیت در شهرداری ساری راه‌اندازی می‌شود/عملکرد شهرداری؛ شفاف با مردم

کد خبر : 1879815 آبان 1399اخبار 0
سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری با اعلام اینکه شهروندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی shafaf.saricity.ir وارد این سامانه شوند، گفت: راه‌اندازی سامانه شفافیت نه‌تنها دست دلالان و واسطه‌ها را از منافع مردمی کوتاه می‌کند بلکه مسیر دسترسی شهروندان به امور اداری شهرداری را آسان خواهد کرد.
اباذری: سامانه شفافیت در شهرداری ساری راه‌اندازی می‌شود/عملکرد شهرداری؛ شفاف با مردم

 به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری، علی‌اصغر اباذری سرپرست سازمان در ارتباط با راه‌اندازی سامانه شفافیت در شهرداری مرکز مازندران اظهار کرد: سریع‌ترین و قابل اعتمادترین ساز و کار برای مبارزه با فساد چه در پیشگیری و چه کشف جرم ایجاد این سامانه است.

وی با اشاره به اینکه با شفافیت می‌توان عدالت را برقرار و از ایجاد تبعیض‌های ناروا جلوگیری کرد، افزود: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری اقدام به راه‌اندازی سامانه شفافیت کرده است و به‌صورت مستمر این سامانه از نظر محتوا و بستر به‌روز خواهد شد.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری با عنوان اینکه سامانه شفافیت شهرداری ساری با هدف شفافیت در عملکرد شهرداری و آگاه‌سازی مردم در زمینه تحقق شهر هوشمند راه‎اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: این روزها یکی از مطالبات شهروندان از ادارات، شفاف‌سازی در عملکرد است و مجموعه مدیریت شهری ساری نیز بنا بر همین دغدغه‌ها قصد ایجاد این سامانه را دارد.

اباذری ادامه داد: در این سامانه اطلاعاتی از قبیل بودجه و عملکرد شهرداری، آخرین گزارش تفریغ، مناقصه و مزایده‌ها، لوایح و مصوبات شورای اسلامی شهر، قراردادها، اطلاعات سازمان‌ها و شرکت‌های طرف قرارداد، قوانین و مقررات شهرسازی، بسته‌های سرمایه‌گذاری، اطلاعات مدیران شهرداری و پروژه‌های عمرانی شهر از جمله مواردی هستند که به‌زودی در دسترس شهروندان قرار خواهند گرفت.

وی با اعلام اینکه شهروندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی shafaf.saricity.ir وارد این سامانه شوند، تصریح کرد: این سامانه نسخه شفابخش مدیریت شهری در تحقق شهر الکترونیک است. بدون تردید شفافیت پایه و اساس مدیریت شیشه‌‌ای است و راه‌اندازی این سامانه نه‌تنها دست دلالان و واسطه‌ها را از منافع مردمی کوتاه می‌کند بلکه مسیر دسترسی شهروندان به امور اداری شهرداری را آسان خواهد کرد.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری با اشاره به اینکه شهرداری‌ها به لحاظ ارتباط نزدیک با مسائل روزمره مردم و همچنین حجم بالای فعالیت و ورود به طرح‌های کلان مالی، جزو نهادهای دارای ریسک بالای بروز فساد است، عنوان کرد: این سامانه یکی از کارآمدترین روش‌ها برای مقابله با فساد، احیا و ارتقای سطح اعتماد متقابل مردم و شهرداری و قرار دادن شهرداری در اتاق شیشه‌ای از طریق ابزارهای شفافیت است.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید