شهردار ساری:

با همراهی هنرمندان و مهندسان، منظر شهری زیبایی برای ساری می سازیم

کد خبر : 1865527 مهر 1399اخبار 0
شهردار ساری گفت: شهرداری ساری برای زیباسازی ورودی های این شهر با المان هایی متناسب با استان و نیز دلاورمردی سرداران و شهدای گرانقدر بدنبال فضاسازی محیطی مناسب است از تمامی هنرمندان دعوت می شود آثار و طرح های خود را به این شهرداری ارائه کنند.
با همراهی هنرمندان و مهندسان، منظر شهری زیبایی برای ساری می سازیم

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، عباس رجبی با اعلام این خبر گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری، امروزه فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. مجاهدت و ایثارگری‌های پرشمار شهدا و ایثارگران ایران اسلامی در طول سال‌های پرشور و حماسه هشت سال دفاع مقدس، بر هیچ انسان قدرشناسی پوشیده نیست؛ موج جانفشانی‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگان مجاهد ما در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله به قدری غرورانگیز و افتخارآمیز است که تا همیشه می‌توان به ذکر یاد و خاطرات آن پرداخت.

 

 وی افزود: حال شهرداری ساری در نظر دارد تا مجسمه و بنای یادبود این افتخارآفرینان را در مرکز دیار علویان جانمایی کند تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطر دلاورمندان جنگ تحمیلی چهره ی شهر را همراه با دیگر زیبایی های محیطی به نماد جنگ مزین کند.

 

شهردار ساری ادامه داد : هنرمندان ترجیحا از نمونه عکسهای زنده  بجا مانده از دفاع مقدس ایده های خود را طراحی بکنند.

 

رجبی با اشاره به اینکه ساری نخستین شهر در کشورهای عضو اکو است که عنوان پایتخت گردشگری در سال 2022  را کسب کرد ، افزود:این مهم ، فرصت مناسبی است تا ساری را به 10 عضو کشور اکو معرفی کنیم.

 

وی  ساماندهی ورودی های شهر را از ضروریات دانست و گفت: شهرداری ساری در نظر دارد تا ورودی های مرکز استان از قائمشهر- ساری، نکا- ساری را با دروازه هایی که با تاریخ و فرهنگ این استان همخوانی دارد، جانمایی کند تا مسافران و گردشگران اینبار در رویارویی با چهره متفاوت شهر ،خاطرات خوشی را برای خود رقم بزنند.

 

وی ادامه داد: برای اجرایی شدن این طرح این شهرداری از تمامی هنرمندان،معماران  و طراحان برای طرح ورودی شهر دعوت می کند تا آثار وطرح های مورد نظر خود را به شهرداری ساری ارائه کنند .

 

رجبی با بيان اينكه المان های شهری نمادی از هویت فرهنگی هر جامعه هستند از فراخوان ساخت مجسمه گرامیداشت مقام مادرخبر داد و از هنرمندان و طراحان و مهندسان خلاق خواست که طرح مورد نظر خود را برای نصب در فضای شهری ارائه کنندتا بهترین طرح ساخته و برای ساری ماندگار شود.

 

وی تاکید کرد که اميدواريم با نصب اين المان بتوانيم بر ارتقاء كيفيت و بهبود فضای محيط شهری بيفزاييم.

 

شهردار ساری گفت: فضاهای همساز با هویت شهری موجب آرامش و ارتقاء سطح مشارکت شهروندان می شود و وجود المان های شاخص در سطح شهر موجب افزایش زیبایی و همچنین انتقال هویت شهری در اذهان عموم می شود.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید