بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 1864927 مهر 1399اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

پیام رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری بمناسبت فرارسیدن ایام سوگواری آخر ماه صفر

ايام آخر ماه صفر، سالروز رحلت حضرت رسول اكرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبي(ع) و شهادت ولي نعمت همه ايراني ها حضرت امام رضا (ع) است. مردان بزرگي كه مشي آزادگي و گذشت و علم را در طول تاريخ به مردم آموختند و حق محوري و كسب رضايت خدا را سرلوحه زندگي خويش قرار دادند.

امسال كه به دليل شيوع ويروس منحوس كرونا، امكان زیارت حضرت علي‌بن‌موسي‌الرضا(ع) براي هموطنان فراهم نيست، تلاش مي كنيم با صيقل روح و جان، در اين ايام سوگواري آخر ماه صفر، ابراز ارادت به ولي نعمت‌مان را همچون سال‌هاي گذشته برپا داريم.

اينجانبان، ضمن آرزوي قبولي سوگواري همه عزيزان در ماه‌های محرم و صفر، ايام رحلت حضرت اسطوره خلقت رسول اكرم(ص)، شهادت امام مهربانی‌ها امام حسن مجتبي(ع) و حضرت سلطان قلب‌ها علي‌بن‌موسي‌الرضا(ع) را به محضر حضرت ولي عصر(عج)، مقام معظم رهبري(مدّظلّه‌العالی) و همه هموطنان، خصوصاً شهروندان گرانقدر ساروي تسليت عرض مي نماييم و اميدواريم با شكست كامل ويروس كرونا، سال آينده همچون هميشه به عُتبه‌بوسي حضرتش نائل شده و در حريم آسماني امام دل‌ها ابراز ارادت كنيم.

 

 

حضور رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری در تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمود رادمهر

اسفندیار عشوری رییس شورای اسلامی شهر، عباس رجبی شهردار مرکز مازندران ، معاونان شهردار و جمعی از مدیران و کارکنان شهرداری با حضور در مراسم تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم محمود رادمهر به مقام شامخ آن شهید گرانقدر ادای احترام کردند.

شهید محمود رادمهر در اردیبهشت ماه سال 1395 به همراه جمعی از فرماندهان و همرزمان لشکر 25 کربلا بدست تروریست های کوردل داعشی در منطقه خانطومان سوریه به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش پس از قریب به 5 سال به وطن بازگشت.

 

 

شهردار ساری و رییس شورای اسلامی شهر با حضور در بیت شهید مدافع حرم «محمود رادمهر» به مقام آن شهید بزرگوار ادای احترام کردند

عباس رجبی شهردار مرکز مازندران به همراه اسفندیار عشوری رئیس شورای اسلامی شهر ساری و باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری با حضور در بیت شهید مدافع حرم محمود رادمهر به مقام شامخ آن شهید گرانقدر ادای احترام کردند.

گفتنی است همزمان با ورود رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به بیت شهید رادمهر،  آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه دراستان، عباس رضایی فرماندارساری و علی زیبافر رئیس بنیاد شهید ساری نیز حضور داشتند.

 

 

تعامل و همکاری این دو نهاد تاثیرگذار در توسعه پایدار شهری

عباس رجبی شهردار ساری با کرمانیان رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور باقریان و نیک نقش معاونان شهردار مرکز مازندران، مرادی رییس اداره حراست شهرداری و مرتضوی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و جمعی از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در دفتر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد به اثرات مثبت تعامل و همکاری این دو نهاد تاثیرگذار در توسعه پایدار جامعه در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و ... تاکید شد و تعامل فی‌مابین شهرداری و دانشگاه آزاد اسلامی در همکاری دو جانبه و تبادل دانش فنی و تخصصی در رشته های مرتبط نظیر فضای سبز، مورد توجه این دو نهاد قرار گرفت.

 

 

ساری خاستگاه پایتخت گردشگری ((اکو))

جلسه پیگیری رویداد ((ساری پایتخت گردشگری اکو در سال 2022 ))با حضور حسن خیریان پور معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار مازندران، عباسعلی رضایی فرماندار مرکز استان، عباس رجبی شهردار ساری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری ساری برگزار شد.

در این جلسه ، میزبانی مازندران از پایتخت گردشگری کشورهای اکو (2022) که می‌تواند فصل تازه‌ای برای قدم نهادن مازندران در مسیر توسعه صنعت گردشگری باشد مطرح شد.

 

 

تقدیر جمعی از کارگران سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری از شهردار ساری

جمعی از کارگران که به عنوان نیروی روزمزد در سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری مشغول به کار بودند به شکل نیروی شرکتی  تبدیل وضعیت شدند با امضاء لوح تقدیری از پیگیری ها و حمایت های عباس رجبی شهردار مرکز مازندران جهت تبدیل وضعیت قدردانی کردند.این لوح توسط احمدی رییس سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهری به نمایندگی از کارگران تقدیم شهردار ساری شد.

گفتنی است، با پیگیری های عباس رجبی شهردار ساری ، ساماندهی نیروهای شرکتی مجموعه شهرداری اجرا و پس از سال ها بسیاری از کارگران روزمزد به عنوان نیروی شرکتی مشغول به فعالیت شدند.

 

 

نشست بررسی روند اجرایی پروژه های عمرانی خدماتی شهرداری ساری

عباس رجبی شهردار مرکز مازندران در نشستی که با موضوع بررسی روند اجرای پروژه های عمرانی با حضور معاونان و مدیران مجموعه شهرداری به میزبانی شهرداری منطقه سه برگزار شد گفت: پروژه پل تا پل که با همت مجموعه شهرداری در حال انجام است پیشرفت قابل قبول و مطلوبی داشته و برای اعتبار مالی این پروژه هماهنگی و پیگیری های لازم را داریم.

وی افزود: تاکنون بخش قابل توجهی از تملک انجام شده و سازمان عمران نیز در این پروژه بصورت شبانه روزی مشغول بکار می باشد و امیدواریم طی زمانبندی مشخص شده به بهره برداری برسد.

 

 

محوریت استفاده از ظرفیت های سازمان عمران در اجرای پروژه های عمرانی گسترده‌تر می‌شود

جلسه بررسی وضعیت پروژه های عمرانی شهرداری ساری با حضور عباس رجبی شهردار مرکز مازندران ، معاونان شهرداری و رییس سازمان عمران و بازافرینی فضاهای شهری شهرداری و جمعی از مدیران مجموعه شهرداری برگزار شد.

در این جلسه، عباس رجبی شهردار ساری با اشاره به اهداف آتی فعالیت های عمرانی مدیریت شهری،  اظهار داشت: محوریت استفاده از توانمندی سازمان عمران در پروژه‌های عمرانی گسترده‌تر می‌شود و این امردر استمرارگزاره اتکا به توان و ظرفیت درون سازمانی که پیش از این سرلوحه کار بود، می باشد.

 

 

نقش آفرینی شهرداری ساری و رسانه ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

حسین مرتضوی، مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری مرکز مازندران با اعلام خبر آغاز برگزاری طرح  رسانه "تیتر شهر" گفت: طرح تیتر شهر در راستای همراهی و تعامل با رسانه ها  و ایجاد فرصت خلاقیت رسانه ای با نگاه نو و ویژه، توسط خانه خبرنگاران شهرداری ساری برگزار می شود.

وی افزود: نخستین طرح تیتر شهر با موضوع عکس، تیتر با عنوان ایثار و رسانه با محوریت بازگشت پیکر مطهر شهدای مدافع حرم "خان طومان" برگزار خواهد شد.

 

 

وداع مردم مازندران با 5 مسافر خانطومان

مراسم وداع با پیکر 5 شهید مدافع حرم در منطقه خانطومان، شامگاه سه شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار مازندران، فرماندار مرکز استان، عباس رجبی شهردار ساری، معاونان شهردار و مدیران و کارکنان شهرداری مرکز استان، فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده های شهدا، رزمندگان و جانبازان، قشرهای مختلف مردم و مسئولان استانی و شهرستانی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در بوستان ولایت ساری برگزار شد.

 

 

مانور اطفاء حریق آتش نشانان ساری برگزار شد

مانور اطفاء حریق آتش نشانان ساری با هدف حفظ امادگی جسمانی و ارتقاء سرعت خدمت رسانی به شهروندان، در شهرک صنعتی شهید سید مصطفی خمینی برگزارشد.

 

 

فراخوان طراحی المان های جدید شهر ساری منتشر شد

شهرداری مرکز مازندران در نظر دارد المان میدان شهدا، اِلمان مادر و طرح دروازه‌های ورودی شهر ساری را از طریق فراخوان عمومی، اجرایی نماید.

در این فراخوان از عموم هنرمندان ، طراحان ، معماران و سایر رشته های مرتبط تقاضا می شود تا آثار خود را به دبیرخانه این فراخوان  ارسال کنند. آثار پس از دریافت توسط هیات داوران به داوری گذاشته می‌شود و اثر برتر به عنوان طرح منتخب المان‌های یاد شده اجرا خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا سوم آذر ماه، آثار با محوریت المان میدان شهدا و المان مادر را به دبیرخانه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری واقع در ساری-میدان امام حسین-بوستان ولایت و آثار خود درباره المان دروازه‌های شهر را به دبیر خانه شهرداری مرکزی در بلوار آزادی میدان شهید قاسمی تا تاریخ 3 آذر ماه سال جاری ارسال کنند.

 

 

اقدامات ستاد مدیریت بحران شهرداری ساری در سطح شهر

با توجه به بارندگی های روزهای اخیر و احتمال آبگرفتگی معابر و خیابان های سطح شهر، ستاد مدیریت بحران شهرداری و نیروهای خدمات شهری شهرداری های مناطق سه گانه با اعزام نیروو استفاده از ظرفیت های داخلی نسبت به رفع آبگرفتگی معابرجهت رفاه حال شهروندان و سهولت عبور و مرور اقدام کردند.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید