سرپرست سازمان فاوا:

اباذری: سامانه و نرم‌افزار موبایلی مدیریت پسماند با تلاش سازمان فاوا به بهره‌برداری می‌رسد

کد خبر : 185297 مهر 1399اخبار 0
سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری گفت: سامانه و نرم‌افزار موبایلی مدیریت پسماند با تلاش کارشناسان فنی سازمان فاوا در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
اباذری: سامانه و نرم‌افزار موبایلی مدیریت پسماند با تلاش سازمان فاوا به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات «فاوا» شهرداری ساری، علی‌اصغر اباذری سرپرست این سازمان موضوع تفکیک زباله و نقش اثرگذار سازمان مدیریت پسماند طی این سال‌ها را در سرنوشت محیط زیست، مهم خواند و اظهار کرد: شیوه فرهنگ‌سازی و همکاری شهروندان در این زمینه قابل توجه بوده و پس از تفکیک زباله‌های قابل بازیافت، می‌توانند پسماند را به مأموران و یا ایستگاه‌های مدنظر در سطح شهر تحویل داده و از امتیازات تعریف‌شده شهروندی برخوردار شوند.

وی افزود: به‌منظور الکترونیکی‌سازی این فرایند و به‌کارگیری از ظرفیت‌های بومی حوزه فناوری اطلاعات در این بخش، سازمان فاوا درنظر دارد سامانه و نرم‌افزار موبایلی را در آینده نزدیک به بهره‌برداری برساند.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری ادامه داد: شهروندان می‌توانند با نصب این نرم‌افزار موبایلی یا ورود به سامانه، پسماند تفکیکی را در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل دهند و طبق آیتم‌های تعریفی از امتیازات شهروندی برخوردار شوند.

 

 

اباذری گفت: با این امتیاز یا اعتبار کیف پول الکترونیکی شهروندی، شهروندان می‌توانند در زمینه‌های مرتبط دلخواه، این اعتبار را هزینه کنند. با این روش هم کمک قابل توجهی در پیگیری ارائه خدمات شهری خواهد شد و همچنین لطف بزرگی به حفظ محیط زیست می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و احتیاط شهروندان در رفت‌وآمدها، شهروند به‌راحتی می‌تواند از طریق این سامانه، از پسماند قابل بازیافت بر اعتبار کیف پول شهروندی‌‌اش بیفزاید.

 

 

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری تأکید کرد: یکی دو سال گذشته نیز این نرم‌افزار در سطح شهر ساری با به‌کارگیری از ظرفیت‌های بیرونی قابل استفاده بود که با نظر شهردار محترم و اعضای شورای شهر مبنی بر لزوم بومی‌سازی خدمات، تا روزهای آینده این سامانه و نرم‌افزار موبایلی با تلاش کارشناسان سازمان فاوا به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید