۲۶۰۰ مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز المپیک ۲۰۲۰ توکیو با استفاده از مواد بازیافتی از ضایعات رایانه و گوشی‌های تلفن همراه ساخته شد.

کد خبر : 183054 شهریور 1399آموزش و فرهنگ سازی 0
ژاپن در فراخوانی عمومی با جمع آوری و بازیافت هشتاد هزار تن انواع ضایعات الکترونیکی رایانه و گوشی‌های کهنه تلفن همراه، اهدایی مردم این کشور، موفق به استخراج ۳۰ کیلوگرم طلای خالص، چهار تن نقره و سه تن برنز برای طراحی و ساخت ۲۶۰۰ مدال المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.
۲۶۰۰ مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز المپیک ۲۰۲۰ توکیو با استفاده از مواد بازیافتی از ضایعات رایانه و گوشی‌های تلفن همراه ساخته شد.

                               

 

 

 

 ژاپن در فراخوانی عمومی با جمع آوری و بازیافت هشتاد هزار تن انواع ضایعات الکترونیکی رایانه و گوشی‌های کهنه تلفن همراه، اهدایی مردم این کشور، موفق به استخراج ۳۰ کیلوگرم طلای خالص، چهار تن نقره و سه تن برنز برای طراحی و ساخت ۲۶۰۰ مدال المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

این کشور توانست با بازیافت این حجم گسترده از قطعات دورریز الکترونیکی، ۹۴ درصد نیاز به طلا، ۸۵ درصد نیاز به نقره و صد در صد نیاز به برنز خود را از این طریق تامین کند همچنین در این المپیک از انرژی‌های تجدیدپذیر نظیر نور آفتاب و باد برای تولید برق مورد نیاز استفاده خواهد شد و سی هزار لباس ویژه ورزشکاران در المپیک ۲۰۲۰ با استفاده از مواد بازیافتی تولید شده است.

موضوع بسیار مهمی که به اعتقاد کارشناسان سبب شد ژاپن هم بخش قابل توجهی از هزینه سنگین ۱۲ میلیارد دلاری این رویداد بزرگ ورزشی را تامین و جبران کند و هم در راستای پاکسازی گسترده محیط زیست و حفاظت از محیط زیست، حرکتی ارزشمند و تازه را در دنیای ورزش به نام خود ثبت کند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید