بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 1713511 مرداد 1399اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

پیام رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به مناسبت فرارسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت

عید سعید قربان عید اطاعت و بندگی و سرسپردگی در برابر معبودی است که تمام آفرینش مخلوق مهر و رحمت و حکمت اوست.

عید سعید غدیر خم، عید کمال دین و اتمام نعمت خداوند و روز تعیین خط مشی اعتقادی، اجتماعی و سیاسی برای مسلمانان است؛ روزی که صاحب شریعت با معرفی جانشین خود از سوی خداوند، تکلیف حیات بشریت را برای همیشه مشخص کرد.

اینجانبان، فرارسیدن این اعیاد بزرگ و ایام دهه مبارکه ولایت و امامت را به پیشگاه حضرت ولیعصر(عج) مقام معظم رهبری(مدّظلّه‌العالی) و همشهریان عزیز ساروی تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای نه‌چندان‌دور با از بین رفتن کامل ویروس منحوس کرونا، شاهد افزایش نشاط و شادابی همه مردم جهان خصوصاً هم میهنان عزیزمان در ایران اسلامی باشیم.

 

 

مشارکت شهروندان گامی موثر در توسعه و هوشمندسازی مرکز استان

عباس رجبی شهردار مرکز استان، به همراه علیرضا باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری با حضور در سازمان فاوا به بررسی روند فعالیت‌‎های این سازمان پرداخت و همچنین بخشی از سیاست‌گذاری‌ها و اهداف را در شرایط خاص ایام شیوع ویروس کرونا به سرپرست این سازمان ابلاغ کرد.

شهردار ساری در این نشست با بیان اینکه با توجه به شرایط پیش‌آمده و شیوع ویروس کرونا، مردم دنیا سبک جدیدی از زندگی را تجربه می‌کنند، اظهار کرد: در این برهه از زمان تنها ابزاری که می‌تواند جامعه را به سطحی ایده‌آلی از آرامش برساند، به‌کارگیری صحیح و هدفمند از فناوری و تکنولوژی‌های روز است.

 

 

کار شهرداری تعطیلی بردار نیست/همه مدیران پای کار باشند

عباس رجبی شهردار مرکز استان عصر امروز، سه‌شنبه، در جلسه شورای معاونان شهرداری که با حضور برخی از روسای سازمان‌های تابعه در دفتر شهردار ساری برگزار شد با تاکید بر ضرورت جدیت مدیران در پیشبرد امور اظهار کرد: امروز که اوضاع اقتصادی کشور در شرایط خاص قرار دارد، وظیفه مدیران، خدمت صادقانه و همان امیدآفرینی است که مدنظر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است. همه باید محکم و با جدیت پای کار باشند.

رجبی، سستی و رخوت مدیران را آفت تلاش نیروهای زیرمجموعه دانست و گفت: رخوت و سستی در هر مدیری که رخنه کند، نتیجه اش بی‌انگیزه شدن کارکنان در آن مجموعه و سازمان خواهد بود. مدیرانی که دچار بی‌انگیزگی در کار شوند کنار گذاشته می‌شوند. هر یک از مدیران زیرمجموعه شما نیز که توانمندی لازم را ندارند، جابجا کنید.

 

 

استفاده از تجربیات شورای عالی استان های کشور در راستای توسعه شهر ساری

عباس رجبی شهردار مرکز مازندران به همراه سید علی آقامیری عضو شورای اسلامی شهر ساری و نماینده این شورا در شورای عالی استان ها و علیرضا باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری با علیرضا احمدی رییس شورای عالی استان های کشور دیدار و گفت و گو کرد.

شهردار ساری بر ضرورت استفاده از ظرفیت ، نظرات و تجربیات شورای عالی استان های کشور جهت ارتقاء سطح خدمات دهی شهرداری ساری به شهروندان تاکید کرد و گفت: این امر منجر به رشد و توسعه مرکز استان می شود.

 

 

در مدیریت پسماند شهری، اولویت با سلامت مردم است

جلسه شورای سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز مازندران با حضور عباس رجبی شهردار ساری، علی اکبر زلیکانی نائب رییس شورای اسلامی شهر ساری، اسفندیار عشوری عضو شورای اسلامی شهر و نماینده این شورا در سازمان مدیریت پسماند، علیرضا باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ، نیک نقش معاون خدمات شهری شهرداری، سید سلمان ابوالقاسمی رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری و سایر اعضای شورای سازمان تشکیل شد.

در این جلسه، عباس رجبی شهردار ساری با بیان اینکه، مردم بهترین همراه برای تفکیک زباله از مبداء هستند و می توانند درفرآیندحفظ محیط زیست نقش موثری داشته باشند،اظهار کرد: با تفکیک زباله از مبدا و بازگشت آن به چرخه تولید و انرژی علاوه بر حذف حجم قابل توجهی از زباله های تولیدی میتوان آن را به ظرفیت اقتصادی تبدیل کرد.

 

 

مطالبات شهروندان در حوزه مدیریت شهری بررسی و پیگیری می شود

عباس رجبی شهردار مرکز استان یکشنبه 5 مرداد ماه با حضور در سامانه الکترونیکی مردم و دولت(سامد) پاسخگوی مشکلات شهروندان در حوزه مدیریت شهری بود.

رجبی، پس از گفتگوی تلفنی با شهروندان، مجموعه شهرداری و سازمان های تابعه را مکلف به بررسی و رفع مشکلات مطروحه در حوزه مدیریت شهری کرد.

 

 

سرپرست جدید اداره مالی شهرداری منصوب شد

  با حکم عباس رجبی شهردار مرکز استان ، محمد رضایی فرح آبادی به عنوان سرپرست جدید اداره مالی شهرداری ساری منصوب شد.

این حکم در جلسه ای  با حضور باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری، نیک نقش معاون خدمات شهری، مرادی رییس حراست ، ولایتی مسئول کارگزینی شهرداری، امیرخانلو رییس دفتر شهردار ساری و جمعی از همکاران برگزار شد، ابلاغ گردید.

 

 

سرپرست جدید امور قراردادهای شهرداری ساری منصوب شد

با حکم عباس رجبی شهردار مرکز استان زمان اصغری به عنوان سرپرست جدید امور قراردادهای شهرداری ساری منصوب شد.

این حکم در جلسه ای که با حضور باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری و ولایتی مسئول کارگزینی شهرداری، برگزار شد، ابلاغ گردید.

 

 

استقرارکانکس‌های فروشگاهی شهرداری، تسهیل کننده رعایت پروتکل‌های بهداشتی است

مجید مزنگی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مرکز استان در خصوص اعمال محدویدیت های تازه در بازار مرکز استان حسب دستور ستاد مبارزه با کرونا، بیان کرد: شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این بیماری در این شهرستان باعث شد مجدداً نسبت به اعمال محدودیت و تعطیلی در بازارهای ساری اقدام شود.

وی افزود: در بحران کنونی برنامه ریزی مناسب و مداخله به موقع به پیشگیری از گسترش و شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس کمک می کند.

 

 

ارائه تسهیلات تشویقی برای مشارکت در طرح تفکیک زباله از مبدأ

سید سلمان ابوالقاسمی رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز استان با اشاره به طرح تفکیک زباله از مبدأ گفت: تولید پسماند و ذخیره‌سازی در محل و نحوه تحویل به شهرداری در امر ساماندهی بازیافت زباله و مدیریت پسماند از اهمیت خاصی برخوردار است.

ابوالقاسمی با اشاره به طرح‌های تشویقی "تفکیک زباله از مبداء" که در شهر ساری در حال اجرا است، گفت: رکن بازیافت، تفکیک است. اگر تفکیک در مبدا به درستی انجام شود، می‌توان گفت فرآیند بازیافت به طور کامل در حال انجام است و اگر زباله در مبدا به صورت مخلوط به کارگران شهرداری تحویل داده شود، تفکیک پسماند به طور کامل انجام نخواهد شد.

 

 

طرح‌های شرکت‌های دانش بنیان مورد استقبال قرار می‌گیرد

علی‌اصغر اباذری سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مرکز مازندران، بابیان اینکه از رونمایی پروژه کارت شهروندی (ساری کارت) و بهره‌برداری آن در شهر ساری حدود هفت سال می‌گذرد، یادآور شد: در آن مقطع پرداخت كرايه اتوبوس و تاکسی، تاکسی‌متر، پاركومتر، استخر، سينما و نانوايی در این کارت تعریف شده بود  و هدف مجموعه سازمان فاوا توسعه این پروژه و گسترده شدن آن در بخش‌های مختلف خریدهای شهروندان بود.

اباذری با اشاره به اینکه عدم سطح سواد الکترونیکی و فرهنگ‌سازی از بارزترین مشکلات این طرح در شهر ساری و حتی دیگر شهرهای بزرگ همچون تهران و مشهد بوده است، افزود: لازمه تحقق چنین پروژه‌هایی فراگیر شدن آن در خانواده‌ها و تبلیغ درست آن است که متأسفانه در این بخش به خوبی عمل نکردیم.

 

 

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در آرامستان ساری طراحی و پیاده‌سازی می‌شود

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) آرامستان به دستور عباس رجبی شهردار ساری در آرامگاه ملامجدالدین ساری راه‌اندازی می‌شود.

به کمک سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) مجموعه فرآیندهای شامل جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، نگه‌داری و گزارش تصویری از قبور و مکان‌های خالی آرامستان که به صورت موضعی و در قالب نقشه‌های موقعیت مکانی قبور تهیه و پردازش می‌شود. شناسنامه و اطلاعات توصیفی مهم آن توسط واحد (GIS) طرح تفصیلی شهرداری و با همکاری سازمان آرامستان وارد سیستم شده و دسترسی به اطلاعات قبور را سهل‌تر می‌کند.

 

 

امروز شهرداری ساری توسعه و خدمت رسانی را برای تمام نقاط شهر یکسان می خواهد

پاسخ به نیازمندی ها و مطالبات شهروندان در حوزه های خدماتی،فنی و عمرانی ازجمله رویکردهایی است که شهرداری ساری با توجه ویژه به آن، فعالیتش را روزانه و بصورت مستمر ادامه می دهد.

شهرداری منطقه سه ساری نیز با هدف گذاری خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و کسب رضایت اهالی این منطقه با  هدف تامین زیر ساخت ها،ارتقای کیفی خدمات به شهروندان و توسعه پایدار شهری پروژه های عمرانی و خدماتی زیادی را به مرحله اجرا درآورده است.

 

 

ملاقات غیرحضوری شهرداران مناطق و مدیران مجموعه شهرداری با شهروندان برگزار شد

پس از شیوع ویروس کرونا و به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامتی شهروندان، ملاقات عمومی مدیران مجموعه شهرداری با شهروندان بصورت غیر حضوری و در سامانه ارتباط مردمی 137 برگزار می شود.

بر این اساس، امروز سه شنبه 7مرداد ماه و در شانزدهمین هفته پیاپی، شهرداران مناطق سه گانه با حضور در سامانه ارتباط مردمی 137 پاسخگوی مطالبات شهروندان بصورت تلفنی بوده اند.

 

 

دیوارهای سطح شهر نقش طبیعت گرفت

زیباسازی محیط یکی از مسائل مهمی است که علاوه بر زیبایی شهر نشاط را نیز به شهروندان هدیه می‌کند ازاین‌رو این سازمان بارنگ آمیزی و نقاشی دیوارهای سطح شهر خود را در افزایش نشاط و شادابی شهروندان سهیم می داند.

به گفته رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری ارتقای کیفیت معابر و زیباسازی محيط شهری از شاخص‌های افزايش نشاط و سلامتی در جامعه است در همین راستا واحد زیباسازی این سازمان پاک‌سازی و رنگ آمیزی دیوارهای سطح شهر را آغاز و در مرحله‌ی نخست عملیات رنگ‌آمیزی بر روی دیوارهای خیابان امیر مازندرانی و فرهنگ انجام شد و مابقی خیابان‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید