جهت تلطیف فضای شهر؛

دیوارهای سطح شهر نقش طبیعت گرفت

کد خبر : 171148 مرداد 1399اخبار 0
سازمان سیما و منظر فضای سبز شهری شهرداری ساری با هدف زیباسازی و افزایش نشاط اجتماعی دیوارهای شهر را با نقش های مختلف تلطیف کرد.
دیوارهای سطح شهر نقش طبیعت گرفت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، زیباسازی محیط یکی از مسائل مهمی است که علاوه بر زیبایی شهر نشاط را نیز به شهروندان هدیه می‌کند ازاین‌رو این سازمان بارنگ آمیزی و نقاشی دیوارهای سطح شهر خود را در افزایش نشاط و شادابی شهروندان سهیم می داند.

 

به گفته رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری ارتقای کیفیت معابر و زیباسازی محيط شهری از شاخص‌های افزايش نشاط و سلامتی در جامعه است در همین راستا واحد زیباسازی این سازمان پاک‌سازی و رنگ آمیزی دیوارهای سطح شهر را آغاز و در مرحله‌ی نخست عملیات رنگ‌آمیزی بر روی دیوارهای خیابان امیر مازندرانی و فرهنگ انجام شد و مابقی خیابان‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

 

 

وی افزود: رنگ‌آمیزی و نقاشی دیوار یکی از ارکان زیباسازی شهری است و موجب تزریق روح شادابی، افزایش زیبای‌های بصری می‌شود.

 

عین‌الله احمدی گفت: در برخی نقاط شهر مشاهده می‌شود که تبلیغات بر روی دیوارها انجام و چهره نازيبايي را به شهر می‌دهد و دیدن این مناظر به‌نوعی در تضعیف روحیه شهروندان نیز مؤثر است بنابراین رنگ‌آمیزی دیوارها می‌تواند تأثیر مستقیم در افزایش روحیه شاداب شهروندان داشته باشد.

 


 

وی ادامه داد: این سازمان علاوه بر رنگ آمیزی دیوارها، با کاشت گل و گیاه بارنگ‌های متنوع در میادین، پارک‌ها و بلوارها این زیبایی را افزون کرده است.

 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری گفت: تلاش می‌کنیم با ایجاد فضایی با نشاط و دلنشین، برای شهروندان ساری محیط شهر را دلپذیرتر کرده و فضای نشاط‌بخشی برای آنان فراهم آوریم.

 

 

 فضای سبز یکی از مهم‌ترین نمودهای عملکرد شهری به شمار می‌رود که علاوه بر زیبایی بخشیدن به منظر شهری در تقویت روحیه و شادابی شهروندان نیز تأثیرگذار باشد.

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید