نشست ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرداری ساری

آموزش پیشگیری از کرونا با راهنمای محیطی در سطح شهر

کد خبر : 159047 اسفند 1398اخبار 0
کلانتری مسئول ستاد جامع مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری ساری گفت: به دور از استرس و واهمه باید کرونا را جدی گرفت و با رعایت نکات بهداشتی، از شیوع این ویروس جلوگیری کرد.
آموزش پیشگیری از کرونا با راهنمای محیطی در سطح شهر

 

حسن کلانتری مسئول ستاد جامع مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری مرکز استان، در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: برای پیشگیری از ویروس کرونا، راهنمای کنترل محیطی ابلاغ شده و در دسترس کارکنان است.

 

وی با تاکید بر نقش شهرداری در آموزش عمومی، افزود: با توجه به تعطیلی مدارس، شهرداری می تواند از طریق راهنمای محیطی در سطح شهر، به اطلاع رسانی درباره نحوه جلوگیری از شیوع کرونا اقدام کند.

 

 

 

مسئول ستاد جامع مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری ساری گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها برای کاهش رفت و آمد و کنترل بیماری است اما برخی هموطنان در این شرایط، به شمال کشور سفر کرده و باعث شلوغی این منطقه شده اند که باعث گسترش شیوع می شود به همین دلیل از هموطنان تقاضا داریم از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

 

کلانتری خاطرنشان کرد: به دور از استرس و واهمه باید کرونا را جدی گرفت و با رعایت نکات بهداشتی، از شیوع این ویروس جلوگیری کرد.

 

مورد مثبت کرونا در ساری نداریم

در ادامه این نشست مسئول مرکز بهداشت شهرستان ساری اظهار کرد: در شرایط فعلی کرونا هراسی، بیشتر از ویروس کرونا شایع شده در حالی که با رعایت بهداشت فردی می توان این ویروس را کنترل کرد.

 

وی افزود: تعداد مرگ و میر در بیماران دیابت، فشار خون، بیماران قلبی و همچنین کشته شدگان تصادفات رانندگی بسیار بیشتر از تعداد مرگ و میر به علت کرونا است اما این بیماری ها مورد توجه عموم جامعه قرار نمی گیرد.

 

 

برزگر با بیان اینکه در ساری بیمارستان امام خمینی(ره) به عنوان مرکز رسیدگی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا معرفی شده است، گفت: در ساری مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا مشاهده نشده است.

 

این مسئول یادآور شد: با رعایت نکات بهداشتی، مانع از گسترش چرخه درگیری کرونا ویروس شویم.

 

برزگر با بیان اینکه نمونه این ویروس در گذشته با نام های ابولا، مرس و سارس مشاهده شده که آمار مرگ و میر بالاتری داشتند، تصریح کرد: این بیماری ها کنترل شدند و کرونا هم به زودی کنترل می شود.

 

وی از مردم تقاضا کرد از ترددهای غیرضروری خودداری کرده و تجمع در اماکن عمومی را به حداقل برسانند.

 

.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید