بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 149679 آذر 1398اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

نمی گذارم یک ریال از بودجه شهر برای انتخابات هزینه شود و بدهی آن برای مردم بماند

نخستین جلسه شورای اداری با حضور عباس رجبی شهردار، معاونان، شهرداران مناطق و روسای سازمان‌های تابعه شهرداری ،صبح امروزپنجشنبه ،در شهرداری ساری برگزار شد.

شهردار ساری با بیان اینکه تلاش شبانه روزی همه همکاران ما دراین مجموعه معطوف به گره گشایی از مشکلات شهروندان است و در این راه آنچه در چارچوب قانون باشد وظیفه ماست، گفت: مردم در مواجهه با مشکلات به شهرداری مراجعه می‌کنند در این صورت نقش همه شما مدیران در حل و مرتفع کردن مشکلات آنان نمود پیدا کرده و موجب شکوفایی و توسعه سلامت اداری و تسریع در روند خدمات رسانی به مردم می‌شود.

وی با تاکید بر «مبارزه با فساد اداری» ، شفافیت و انضباط مالی را از رویکردهای مهم مدیریت شهری اعلام کرد و ادامه داد: این موضوع با جدیت در شهرداری ساری پیاده سازی می‌شود حتی تعدادی از این موارد به دستگاه قضایی نیز معرفی شدند.

 

 

حضور شهردار ساری در رزمایش شکوه اقتدار و مقاومت

رزمایش شکوه اقتدار و مقاومت با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان، عباسعلی رضایی فرماندار ، عباس رجبی شهردار مرکز استان و بسیجیان شهرستان ساری در بوستان ولایت برگزار شد

 

 

سرپرست‌ معاونت خدمات شهری و سرپرست‌‌های سه سازمان‌ تابعه شهرداری ساری منصوب شدند

عباس رجبی شهردار مرکز استان در احکام  جداگانه ای، مصطفی نیک نقش را به عنوان سرپرست جدید معاونت خدمات شهری، احمد عطاریه را به سمت سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی، سید سعید حسینی را به عنوان سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر و مجید مزنگی را به سمت سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، حسین جوادی راد را به عنوان رییس اداره هماهنگی و نظارت بر ساخت و سازها وسید مرتضی علوی را به سمت رییس اداره ممیزی و نوسازی املاک شهرداری منصوب کرد.

 

 

پروژه پل تا پل ماموریتی برای رسیدن به چشم انداز گردشگری

قاسم قاسمی در حاشیه بازدید از پروژه «پل تا پل » در ضلع جنوب شرق ساری، اظهار کرد: هم اکنون که این پروژه در دست اجراست به دلیل میزان تردد بالای خودروها از مسیر بلوار داراب  و انتقال بار ترافیکی این منطقه به سمت شرق ساری در روان سازی ترافیک موثر خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر ساری به توسعه گردشگری شهری در مرکز استان اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های گردشگری زیادی در شهر وجود دارد ، اما ساختارها آماده نیست وآنطور که باید زیر ساخت‌ها را فراهم نکردیم اگر چه در سالهای اخیر تلاش زیادی برای این موضوع انجام شده ؛ولی کافی نیست.

وی افزود:  نخستین شرط موفقیت هر شهر در توسعه گردشگری ، وجود زیر ساخت‌های مناسب شهری، استفاده مناسب از منابع پایدار گردشگری ، ایجاد امکانات  و تسهیلاتی که دسترسی به جاذبه‌ها را تسهیل کند و رضایت خاطر بازدیدکنندگان و گردشگران نیز دومین شرط لازم در توسعه گردشگری است.

           

 

دستاورد همگامی شورا و شهرداری ساری / استمرار همدلی در مرکز مازندران

خدمات رسانی به شهروندان ، رفاه و آرامش مردم جزء مهمترین اهداف شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری و ایجاد بسترهای مناسب توسعه‌ای در سطح شهرنیز از مولفه‌های ایجاد شهری زیبا و مُدرن است که اینبار با همدلی و همراهی اعضای شورای شهر و شهرداری ساری در بخش جنوب شرقی مرکز استان با احداث پل کابلی و انجام عملیات بازگشایی میانگذر از «پل کابلی شهید رنجبر تا پل های شهید نوری» نمود پیدا کرده است .

پروژه ای که علاوه بر تسهیل در عبور مرور، با قابلیت چشم اندازگردشگری شهری در مرکز استان و با همگامی و همدلی نمایندگان مردم در پارلمان شهری و شهردار با الگوی تلفیقی عمرانی و توسعه گردشگری در دستور کار شورا و شهرداری ساری قرار گرفت وهم اکنون عملیات اجرایی آن در حال انجام است .

بر این اساس صبح یکشنبه سومین روز از آذر ماه ، علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر  ، قاسم قاسمی عضو این شورا ، شهردار مرکز استان و برخی از مسئولین شهرداری از پروژه «پل تا پل» بازدید کردند.

 

 

حضور شهردار ساری در راهپیمایی امنیت و اقتدار کشور

راهپیمایی امنیت و اقتدار کشوربا حضور حسین زادگان استاندار مازندران، رضایی فرماندار مرکز استان، عباس رجبی شهردار ساری و مسئولان استانی و شهرستانی و نیز مردم ولایتمدار از میدان شهید قاسمی تا امام زاده یحیی (ع) برگزار شد.

 

 

سمن ها بازوی تقویت کننده دستگاه های اجرایی هستند

حسینعلی احمدی گرجی در نشست جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار در شهرداری ساری که با حضور محمدی کیادهی مشاور شهردار مرکز استان و رییس شورای کارگری شهرداری برگزار شد، به نقش اثر گذار تشکل های مردم نهاد در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: این تشکل ها در حوزه سیاست بین الملل یکی از بازیگران اصلی و نقش گذار هستند.

وی با اعلام اینکه بیش از 19 هزار تشکل های مردم نهاد در کشور وجود دارند ،افزود: از این تعداد 531 تشکل مردم نهاد علمی هستند.

مدیر کل بازرسی و نظارت همگانی سازمان کشور با مهم برشمردن "حقوق شهروندی" و اینکه یکی از شاخصه های حکمرانی خوب ،حقوق شهروندی است، گفت: مشارکت مردمی در توسعه و تعالی کشور و استان موثر است. وی با اشاره به بحث "فرهنگ "مهمترین مشکل فرهنگی را عدم دستگاه و مراجع فرهنگ ساز در کشور عنوان کرد.

 

 

تشکل های مردمی بهترین ناظران بر عملکرد دستگاه های اجرایی هستند

محمد حسن محمدی کیادهی رییس شورای کارگری شهرداری مرکز استان و مشاور شهردار ساری، در نشست جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار در شهرداری ساری که با حضور احمدی گرجی مدیرکل توسعه نظارت همگانی و حمایت از سرمایه گذاری و تولید سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد، به نقش مهم " تشکل های مردم نهاد" بعنوان بازوان توسعه و ترقی جامعه اشاره و تاکید کرد: مسئولان و مردم نیز به این تشکل ها اهمیت داده و بر آن صحه بگذارند.

رئیس شورای کارگری شهرداری ساری گفت: امر به معروف و نهی از منکر از فریضه های دینی که در اسلام به آن تاکید فراوانی شده است اگر این فریضه در قالب تشکل و گروه اجرا شود؛ بی شک تاثیر گذاری آن نیز افزون تر خواهد شد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید