بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 1475918 آبان 1398اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

توصیه رییس دفتر مقام معظم رهبری به شهردار ساری

امیدآفرینی از ضروریات مدیریت شهری است

 

نشست صمیمی عباس رجبی شهردار مرکز استان با  آیت الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری ، آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان و حسین زادگان استاندار مازندران برگزار شد.

 

در این نشست آیت الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری بر ارائه خدمات مطلوب تر و لزوم ارتباط بیشتر و مستمر میان مدیریت شهری و شهروندان تاکید کرد.

 

 

وی در ادامه شفاف سازی مالی ، همدلی و هم افزایی میان مسئولان ، خدمت بی منت ، قانون مداری و ایجاد امید افرینی برای مردم را ضروری دانست.

 

رییس دفتر مقام معظم رهبری رعایت حقوق شهروندی و رضایتمندی مردم را مورد توجه قرار داد و بر لزوم حرکت در این مسیر تاکید کرد.

 

تخصیص اعتبار برای تسریع در تکمیل فاز دوم بوستان ملل/ گردشگری محور توسعه

 

محمد حاجی رسولی ها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور ،یوسف نژاد عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی ،فرماندار مرکز استان از پروژه در دست احداث "فاز دوم" بوستان ملل ساری بازدید کردند.

 

در این بازدید فضاهای پیش بینی شده برای این پروژه برای بازدیدکنندگان تشریح شد.

 

یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و رضایی فرماندار ساری نیز حمایت خود را در جهت تسریع در روند احداث این پروژه بزرگ که دورنمای گردشگری را نیز با خود به همراه دارد؛ اعلام کردند.

 

مراسم تکریم و معارفه نماینده محترم ولی فقیه در استان

 

مراسم معارفه حضرت آیت الله محمدباقرمحمدی لائینی به عنوان نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه مرکز استان و تکریم حضرت آیت الله نورالله طبرسی با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی ریاست محترم دفتر مقام معظم رهبری، احمد حسین زادگان استاندار مازندران، ائمه جمعه شهرهای استان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، عباس رجبی شهردار ساری، مسئولان استانی و جمعی از خانواده معظم شهدا در مجتمع اهل بیت(ع) برگزار شد.

 

اقامه نماز جمعه ساری به امامت آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان

 

نمازجمعه ساری، به امامت آیت الله محمدی لائینی نماینده مقام معظم رهبری در استان و با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

 

عزم جدی شهرداری برای تکمیل کارخانه زباله‌سوز ساری

 

عباس رجبی شهردار مرکز استان به همراه علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر و لطف الله کریمی معاون فنی و عمرانی، صبح امروز در بازدید از روند پیشرفت فیزیکی نیروگاه زباله سوز ساری  با بیان اینکه نیروگاه زباله سوز از پروژه های مهم شهرداری ساری است، اظهار داشت: تلاش می کنیم با بکارگیری تمامی عوامل و زیر ساخت بموقع در جهت ساخت و تکمیل این پروژه به مطالبات بحق شهروندان مرکز استان پاسخ بدهیم.

 

عباس رجبی افزود: بهره برداری از این پروژه علاوه بر رفع مشکل مردم ،در حفظ و نگهداری منابع طبیعی و محیط زیست نیز موثر است.

 

پیام رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به مناسبت 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی

 

بسمه تعالی

تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی ایران همواره شاهد فراز و فرودهایی از فعالیت‌ها و اقدامات متعددی است که برخی همانند حماسه سیزدهم آبان ماه، زوایای مخفی و لایه‌های مختلفی از چهره خصمانه دشمن را آشکار نموده و از هویت واقعی استکبار رونمایی کرده است.

 

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، این روز، روز میعاد دانش آموزان تاریخ ایران اسلامی با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ه) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش آموزانی است که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمانخواهی جان در راه عدالت نثار می کنند تا ریشه ظلم بر چیده شود. میعادی که بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه  های عزت و آزادگی است.

 

مبارزه با استکبار، همواره به عنوان یکی از اصول اساسی نظام اسلامی، مورد توجه تئوریسین های انقلاب اسلامی ایران بوده است. یکی از مهم ترین رویدادهای پس از انقلاب در کشور ما، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام است که به مظهر استکبارستیزی تبدیل شده است.

 

مراسم زنگ استکبار ستیزی

 

به مناسبت 13 آبان ماه روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مراسم زنگ استکبارستیزی با حضور دانش آموزان ، عباس رجبی شهردار مرکز استان، حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری، نیکزاد مدیرکل اموزش و پرورش مازندران و مسئولان استانی و شهرستانی در مدرسه شهید بصیری برگزار شد.

 

رونمایی از شهید شاخص مدرسه، دانش آموز شهید احمد یوسفی برنتی در راستای اجرای طرح ملی لاله های روشن نیز بخش دیگری از این مراسم بود.

 

سرمایه گذاری هدفمند، سکوی پرش گردشگری

 

عباس رجبی شهردار مرکز استان صبح امروز یکشنبه در نشست با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری مازندران، از ساری بعنوان پیشانی استان یاد کرد و اظهار داشت: گردشگری از مباحث مهم در توسعه شهر محسوب می شود که نیاز مند نقشه راه عملی است.

 

وی جنگل و دریا را از ظرفیت های مهم جذب گردشگر در مرکز استان دانست و افزود: مرتفع کردن چالش ها و کاستی ها و ترسیم نقشه راه مناسب با هدف توسعه گردشگری از نیازهای اساسی در این بخش است.

 

شهردار ساری به ظرفیت پارک شهید زارع اشاره و این پارک را از مزیت های مرکز استان در بخش گردشگری دانست و ادامه داد: پارک شهید زارع تا حدودی نیازهای مردم و مسافران را مرتفع می کند اما همواره نیاز به تجهیز بیشتر دارد.

 

وی با بیان اینکه رشد و توسعه شهر ساری علاوه بر خدمات بهینه این نهاد خدمت رسان نیازمند سرمایه گذاری هدفمند در حوزه های مختلف بویژه گردشگری است،افزود: این امر نیز میسر نمی شود مگر اینکه ما از تمامی قابلیت های این بخش بخوبی بهره گیری کنیم.

 

رجبی در ادامه از همکاری منابع طبیعی مازندران-ساری با شهرداری استقبال کرد.

 

موسوی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری با مهم برشمردن گردشگری و اینکه گردشگری به عنوان یکی از عرصه های مهم اقتصاد دارای اهمیت بالایی است ،گفت:غنی سازی پارک های جنگلی و احداث اماکن تفریحی و توریستی سواحل علاوه بر ایجاد زمینه گردشگری موجب توسعه فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در بین مردم نیز می شود.

 

شهرداری ها در پدافند غیرعامل نقش محوری دارند

 

حسن کلانتری دبیر پدافند غیرعامل و رییس ستاد مدیریت بحران شهرداری مرکز استان، در گفتگویی با محوریت پدافند غیر عامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ظرفیت شهرداری ها در اجرای اصول و اهداف پدافند غیر عامل، گسترده و ارزشمند است،افزود: باید از این مزیت ها به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

 

دبیر پدافند غیر عامل شهرداری ساری گفت: این ظرفیت ها به خصوص در بخش های ساخت و ساز،ایمنی و آتش نشانی،اسکان و شناسایی و تفکیک مناطق خطر آفرین حائز اهمیت است.

 

وی به کارکردهای فرهنگی شهرداری ها اشاره کرد و افزود: در  زمینه های مختلف،آگاه سازی و اطلاع رسانی مناسب از مباحث پدافند غیر عامل برای شهروندان می تواند از جمله فعالیت های شهرداری ها در این موضوع مهم و اساسی باشد.

 

نمایش دستاوردهای سازمان آتش نشانی ساری در نمایشگاه پدافند غیر عامل

 

همزمان با هفته پدافند غیر عامل در مراسمی با حضور خیرانپور معاون اقتصادی استانداری و منفردی مدیر کل پدافند غیر عامل مازندران، نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیرعامل گشایش یافت.

 

کارگروه های 14 گانه تخصصی و دستگاه های اجرایی با حضور شهرداری ساری ( سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و مدیریت پسماند)، شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران، کارگروه انرژی پدافند غیر عامل ، کارگروه بهداشت وسلامت و بیولوژیک پدافند غیر عامل،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان، سازمان جهاد کشاورزی،شرکت سهامی برق منطقه ای مازندران و گلستان ،اداره آب و فاضلاب استان، مرکز آپا دانشگاه مازندران، اداره کل راه، مسکن و شهرسازی ،شرکت گاز استان، جمعیت هلال احمر استان، و سایر دستگاه ها دایر شده و در آن توانمندی ها و فعالیت های این دستگاه ها در بخش پدافند غیر عامل به نمایش گذاشته شد.

 

دیدار مدیرعامل شرکت گاز مازندران با شهردار ساری

 

عباس رجبی شهردار مرکز استان با جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز مازندران دیدار کرد.

 

در این دیدار رجبی شهردار ساری بر تعامل و همکاری میان شهرداری مرکز استان و شرکت گاز مازندران در جهت ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان تاکید کرد.

 

رنگ آمیزی جداول / نقاشی دیواری

 

عملیات رنگ آمیزی جداول سطح شهر ساری در بلوار فرح آباد ، بلوار داراب ، چهار راه صبا ، میدان و دور برگردون هلال احمر ،  تقاطع قارن ، فرهنگ ، خیابان باغ سنگ ، خیابان معلم ، بلوار طالقانی ، پل تجن ، تابلوی شهید کمالی ( دور برگردون زغالچال)،خیابان جام جم، بلوار آزادی، پایه و ستون های پل میدان فرح آباد، نقاشی دیواری در سه راه مستشرق و روبروی راه آهن با هدف ارتقاء زیبایی بصری منظر شهری به همت شهرداری های مناطق سه گانه و سازمان سیما،منظر و فضای سبز اجرا شد.

 

 

عملیات آسفالت و بهسازی معابر ساری اجرا شد

 

 

  پروژه آسفالت و لکه گیری در مناطق مختلف شهر از سوی شهرداری منطقه یک در خیابان های قارن، طالقانی دوم، پیروزی، امام هادی(ع)، حزب الله و کوچه های واردی و مهدیه اجرا شده و در این راستا بهسازی ، لکه گیری و آسفالت در خیابان های فارابی،خاقانی،رفاه ،بلوار آزادی  و نیز سنگفرش خیابان رازی ،مازیار و ابتدای خیابان خاقانی 13 به همت شهرداری منطقه دو عملیاتی شده است.

 

شهرداری منطقه سه هم همگام با شهرداری های مناطق یک و دو، آسفالت ضلع غربی بلوار کشاورز را اجرا کرده است.

 

عملیات پیاده رو سازی فاز اول میدان امام(ره)حد فاصل خیابان جام جم  به مساحت 600 متر مربع نیز از دیگر اقدامات شهرداری ساری بوده که سازمان عمران و بازآفرینی شهری آن را انجام داده است.

 

اقدامات ستاد مدیریت بحران در مناطق سه گانه شهرداري ساري

 

شهرداری های مناطق سه گانه مرکز استان، در راستای ارائه خدمات به شهروندان و کاهش سوانح احتمالی و سهولت عبور ومرور، با تشکیل ستاد مدیریت بحران، نسبت به رفع گرفتگی کانال های هدایت آب های سطحی، جمع آوری نخاله و تعمیر و نصب موتور پمپ در کوچه ها و خیابان ها در جهت رفاه حال شهروندان اقدام کرده است.

 

رزمایش پدافند سایبری در شهرداری ساری

 

همزمان با هفته پدافند غیر عامل، رزمايش پدافند سايبري با هماهنگي پدافند غيرعامل شهرداري و سازمان فاوا مطابق با طرح از پیش تعیین شده در ساختمان عمارت برگزار شد.

 

در این رزمایش، كارشناسان سازمان فاوا پس از حمله سايبري و از دسترس خارج شدن سامانه اتوماسيون اداري بلافاصله پس از بررسي محل حادثه‌ديده، به عمارت شهرداري اعزام شده و طي عملياتي موفق به راه‌اندازي مجدد سامانه از طریق سرور بکاپ شدند.

 

احداث کانال هدایت آب های سطحی

 

خدمت رسانی به شهروندان  و توسعه متوازن از رویکردهای مهم مدیریت شهری مرکز استان است و بر این اساس هدایت آب های سطجی جهت رفاه حال شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.

 

احداث کانال هدایت آب های سطحی  با پیروی از این رویکرد و رفاه حال شهروندان ،به همت سازمان عمران و بازآفرینی شهری و شهرداری منطقه سه در بلوار کشاورز در حال انجام است

 

نوه بتنی نیز از دیگر پروژه هایی بوده که در خیابان کشاورز 60 با هدف رفاه حال شهروندان این منطقه و هدایت آب های سطحی عملیاتی شد.

 

نصب جدول بتنی در خیابان پل گردن و کوچه فردوس 25 نیز از دیگر فعالیت های شهرداری در جهت ارائه خدمات ، سهولت عبور و مرور و رفاه حال شهروندان می باشد.

 

آسفالت/ هدایت آب های سطحی / ارائه خدمات شهری

 

در جهت ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان و توجه ویژه به مناطق الحاقی و توسعه متوازن مرکز استان، آسفالت سطح شهر، هدایت آب های سطحی و پروژه های خدماتی و عمرانی در دستور کار شهرداری مرکز استان قرار گرفت.

 

در این راستا، در روز جمعه 17 آبان ماه ، لکه گیری و آسفالت در معابر سطح مناطق سه گانه اجرا شد که نقش موثری در روان سازی ترافیک و سهولت عبور و مرور شهروندان خواهد داشت.

 

اجرای لوله گذاری کاروگیت حدفاصل میدان راه اهن تا ابتدای بلوار ارتش در جهت هدایت آب های سطحی، پیاده رو سازی حدفاصل میدان امام خمینی (ره) تا ابتدای بلوار آزادی با هدف بهسازی معابر عملیاتی شد.

 

لایروبی کانال عرضی خیابان شیخ طبرسی، لایروبی کانال کوی زینبیه، لایروبی کانال انتهای کوی امام حسین، لایروبی جوی بلوار طالقانی از ابتدای باغ سنگ تا ابتدای خیابان تونبخشی پاکسازی جوی و کانال در حاشیه پل ولیعصر، جدول گذاری و رفیوژ وسط ورودی شرقی ساری از دیگر اقدامات شهرداری ساری در راستای رفاه حال شهروندان در این روز بوده است.

 

رفیوژ میانی بلوار کشاورز ، رنگ آمیزی و شستشوی جداول خیابان ها و مخازن زباله در سطح شهر نیز در دستور کار شهرداری قرار داشت که اجرا شد.

 

اصلاح و بهسازی روشنایی معابر در راستای زیباسازی بصری مرکز استان نیز به همت شهرداری ساری عملیاتی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید