معاون سازمان فاوا در حاشیه رزمایش پدافند سایبری:

انجام رزمایش پدافند سایبری موجب ارتقای سطح امنیت می‌شود/دفاع قابل توجهی توسط سازمان فاوا انجام شد

کد خبر : 1474216 آبان 1398اخبار 0
معاون فنی و اجرایی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری گفت: پس از شناسایی تهدید با تفکیک وظایف، اقدامات تقابلی آغاز و با مدیریت مناسب با کمترین زمان ممکن نسخه پشتیبان بر روی سامانه منتقل و خدمات‌رسانی عادی انجام شد.
انجام رزمایش پدافند سایبری موجب ارتقای سطح امنیت می‌شود/دفاع قابل توجهی توسط سازمان فاوا انجام شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری، سیداسماعیل رهبان در حاشیه رزمایش پدافند سایبری با بیان اینککه حملات پیشرفته سایبری، خطراتی جدی برای اقتصاد و امنیت ملی کشورها به وجود آورده است، اظهار کرد: امروزه استفاده از پدافند غیرعامل به‌‌تنهایی برای مقابله با حملات سایبری کافی نیست، بسیاری از تهدیدات زیرساخت‌های حیاتی نیز از فضای مجازی نشأت گرفته است.

 

وی همچنین به تشکیل سازمان رزم سایبری در کشورها و استفاده از بدافزارها و سلاح‌های سایبری علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: دستیابی به سطح بالایی از آمادگی در شرایط واقعی و نهادینه‌سازی فرهنگ پدافند غیر عامل از اهداف رزمایش پدافند سایبری است.

 

معاون فنی و اجرایی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری با عنوان اینکه در این رزمایش با قطع برخی سرورها بدون اطلاع قبلی میزان آمادگی و جایگزینی سرورها رصد و ارزیابی شد، ادامه داد: انجام چنین رزمایش‌هایی موجب ارتقای سطح امنیت اتاق‌های سرور می‌شود که از ایجاد اختلال در هنگام بروز بحران‌ها، خطرات و حملات سایبری در امر خدمات‌رسانی جلوگیری می‌کند.

 

رُهبان با تأکید بر اینکه با برگزاری مانور نقاط ضعف و قوت در مهار بحران سایبری مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: انجام این رزمایش‌ها امکان شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها و نقاط ضربه‌پذیر حوزه سایبری را فراهم می‌کند.

 

وی تصریح کرد: در این رزمایش حملات واقعی سایبری توسط کارشناسان بیرونی به فضای فناوری اطلاعات شهرداری انجام شد که دفاع خوب و قابل توجهی توسط سازمان فاوا شهرداری انجام شد.

 

معاون فنی و اجرایی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری عنوان کرد: پس از شناسایی تهدید با تفکیک وظایف، اقدامات تقابلی آغاز و با مدیریت مناسب با کمترین زمان ممکن نسخه پشتیبان بر روی سامانه منتقل و خدمات‌رسانی عادی انجام شد.

 

گفتنی است در این رزمایش تمامی موارد پیش‌بینی‌شده با موفقیت به مرحله اجرا درآمد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید