دبیر پدافند غیر عامل شهرداری ساری:

شهرداری ها در پدافند غیرعامل نقش محوری دارند

کد خبر : 1471412 آبان 1398اخبار 0
حسن کلانتری به نقش محوری شهردای ها در پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: ظرفیت شهرداری ها دراجرای اصول و اهداف پدافند غیر عامل، گسترده و ارزشمند است
شهرداری ها در پدافند غیرعامل نقش محوری دارند

 

حسن کلانتری رئیس ستاد جامع مدیریت بحران و دبیر پدافند غیرعامل شهرداری مرکز استان، در گفتگویی با محوریت پدافند غیر عامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها می‌شود.

 


وی با بیان اینکه ظرفیت شهرداری ها در اجرای اصول و اهداف پدافند غیر عامل، گسترده و ارزشمند است،افزود: باید از این مزیت ها به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

 


دبیر پدافند غیر عامل شهرداری ساری گفت: این ظرفیت ها به خصوص در بخش های ساخت و ساز،ایمنی و آتش نشانی،اسکان و شناسایی و تفکیک مناطق خطر آفرین حائز اهمیت است.

 


وی به کارکردهای فرهنگی شهرداری ها اشاره کرد و افزود: در  زمینه های مختلف،آگاه سازی و اطلاع رسانی مناسب از مباحث پدافند غیر عامل برای شهروندان می تواند از جمله فعالیت های شهرداری ها در این موضوع مهم و اساسی باشد.

 


کلانتری با مهم برشمردن آموزش در حوزه پدافند غیر عامل برگزاری دوره آموزش CBRN ( تهدیدات ، هسته ای، پرتوی، شیمیایی و زیستی)ضمن خدمت غواصی برای آتشنشانان ساری،برگزاری کارگاه آموزشی جستجو در دود،تهویه و اطفای حریق در مرکز استان و همچنین تجهیز خودروهای آتش نشانی به تجهیزات  CBRN  برای اولین بار از اقدامات پدافند غیرعامل شهرداری ساری است.

 


رئیس ستاد جامع مدیریت بحران شهرداری ساری گفت: اجرای فاز دوم پروژه هدایت آب های سطحی و جاگذاری لوله های کاروگیت در خیابان قارن ساری،فیبرسازی برای نصب دوربین های کنترل نظارت شهری توسط سازمان فاوا پروژه هایی هستند که با ماهیت پدافند غیرعامل اجرا شدند.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید