یادداشت:

به بهانه هفته دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهدا

کد خبر : 143718 مهر 1398اخبار 0
شهرداری ساری به عنوان متولّی اداره شهر در سال های پس از انقلاب همواره تلاش کرده که نام شهید و شهادت تزیین کننده کوچه ها و خیابان بوده و با برنامه ریزی و اقدامات قابل توجه در این زمینه و نیز برگزاری مراسم های گوناگون یاد آن دلیرمردان عرصه ایثار را زنده نگه دارد.
به بهانه هفته دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهدا

بدون تردید آرامش این روزهای مردم ایران نتیجه خون های پاک کسانی است که به کلمه شهید و شهادت عینیت بخشیدند. همانان که با گذشتن از خانواده و فرزند و مال، جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته و در راه دوست تقدیم دوست کردند.

 

شهر ساری نیز به عنوان یکی از شهرهای موثر در ایام دفاع مقدّس دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کرده و با تقدیم بیش از 1300 شهید، مردم خود را تا ابد وامدار ایثار خود نموده است.

 

در سال های اخیر که گهگاه شاهد بی مهری برخی افرادو گروه ها به جایگاه شهدا هستیم و مثل همیشه دشمنی دشمنان قسم خورده آرمان های انقلاب و امام خمینی(ره) قلبمان را مکدّر می کند، همه دستگاه های اجرایی و نهادهای کشور تلاش کردند تا پیرو فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نام و یاد شهدا را زنده نگه دارند که شهرداری ساری از این قاعده مستثنی نبوده است.

 

شهرداری ساری نیز به عنوان متولّی اداره شهر در سال های پس از انقلاب همواره تلاش کرده که نام شهید  تزیین کننده کوچه ها و خیابان باشد و با برنامه ریزی و اقدامات قابل توجه در این زمینه و نیز برگزاری مراسم های گوناگون یاد آن دلیرمردان عرصه ایثار را زنده نگه دارد.

 

 

نامگذاری کوچه ها و خیابان ها به نام شهدا بیش از 700 مورد، نام گذاری پارک ها و بوستان های محلی و نام گذاری برخی پروژه های بزرگ شهری مانند پل شهیدان رضایی در بلوار کشاورز، پل های شهید نوری در خروجی شرقی ساری ، پل کابلی شهید رنجبر در انتهای بلوار داراب، زیرگذر شهید علمدار در میدان هلال احمر، همچنین نصب 90 مورد تابلوی تمثال مبارک شهدا و ساخت المان های شهری با موضوع ایثار و شهادت در بلوارها و خیابان ها با طراحی مناسب با شأن این فرهنگ بزرگ با هماهنگی بنیاد شهید، ساخت و نصب المان شهدای مدافع حرم ساری شهیدان "رادمهر، اسدی و کمالی"، مشارکت در برگزاری مراسم گرامیداشت 323 شهید اطلاعات و عملیات، ساخت فضای عملیات کربلای5 در بوستان ملل در هفته دفاع مقدس، نصب موقت یادمان های شهدا در هفته شهید و شهادت، نصب تمثال شهدای گرانقدر در ورودی محل زندگی شهید، ساخت و نصب هفت سین شهدای مدافع حرم در میادین شهر، برگزاری شب شعر ویژه شهدای غواص، چاپ کتاب ویژه خاطرات شهدا و وصیت نامه آن ها با حمایت شهرداری، برگزاری جشن پدران آسمانی ویژه فرزندان و خانواده های شهدا، برگزاری یادواره شهدا بیش از 50 مورد، تولید 30 نمایشنامه رادیویی در خصوص زندگی سرداران شهید، و تولید فیلم مستند پیرامون زندگی شهدا و بسیاری موارد از این قبیل بخشی از اقدامات شهرداری ساری در سال های اخیر است که توانسته با این اقدامات نام شهدا را بیش تر از گذشته با چشم و گوش مردم آشنا کند.

 

 

در این نوشتار یادی می کنیم از جمله زیبای سیّد شهیدان قلم شهید سیّد مرتضی آوینی در پاسداشت مقام "شهید" که فرمودند: "در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی شود"؛ باشد که همه ما خادمان شایسته ای برای شهدا و رهرو راه پاک آن عزیزان باشیم.

 

 

در پایان با توجه به برخی انتقادات منتشره در خصوص حذف کلمه "شهید" از تابلوهای معابر و خیابان های ساری، شهرداری مرکز استان اعلام می دارد که تمام وجهه همت خود را بر حفظ نام و یاد پرچمداران عرصه ایثار و شهادت گذاشته و می گذارد و در صورت مشاهده اینگونه اقدامات به طور جدی با خاطیان و مسببان آن برخورد خواهد کرد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید