رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ساری:

بهبود کیفیت فعالیت سرویس های مدارس/ استفاده از نرم افزار سامانه سپند

کد خبر : 1423526 شهریور 1398اخبار 0
حمیدرضا فضل الله نژاد با تاکید بر تعامل و همکاری میان سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و ادارات ذیربط در راستای ساماندهی سرویس های مدارس، اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته ضمن ارتقاء سطح کیفیت جابجایی دانش آموزان با سرویس های مدارس ، آموزش رانندگان این سرویس ها نیز در دستور کار قرار گرفته است
بهبود کیفیت فعالیت سرویس های مدارس/ استفاده از نرم افزار سامانه سپند

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، حمیدرضا فضل الله نژاد رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری مرکز استان ، با اشاره به اقدامات این سازمان در آستانه بازگشایی مدارس گفت: در راستای ساماندهی سرویس های مدارس و بهبود کیفیت جابجایی دانش آموزان با سرویس های مدارس،  جلسات هماهنگی میان سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ، آموزش و پرورش و شرکت های مجاز متولی سرویس مدارس با حضور یوسفی نماینده شورای اسلامی شهر در این سازمان بصورت مستمر برگزار شد.

 

وی افزود: سازمان دانش آموزی نیز از طرف آموزش و پرورش به عنوان ناظر در جلسات استراتژیک حضور و نقش موثری خواهد داشت .

 

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری در ادامه ارائه خدمات رفاهی به رانندگان تاکسی های درون شهری را در راستای ایجاد انگیزه برای آنان مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: بیمه شخص ثالث با شرایط، کارواش ، خدمات آزمایشگاهی مناسب ، سفرهای زیارتی و ....برای رفاه آنان در نظر گرفته شده است.

 

فضل الله نژاد با اشاره به راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند)، افزود: در سال گذشته با استفاده از این سامانه 850 پروانه سالم با رعایت قوانین شخصی و خودرویی برای سرویس های مدارس صادر شده و در این حوزه ، شهر ساری در لیست 13 شهر برتر کشور قرار گرفت.

 

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته جهت ساماندهی سرویس های مدارس در سال تحصیلی جدید، ادامه داد:  8 شرکت حمل و نقل  و1200 خودرو پس از اخذ تاییدیه های لازم  از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سامانه سپند ثبت نام کرده و ساماندهی اتوبوس ها و مینی بوس های درون شهری نیز در حال اجراست.

 

این مسئول تصریح کرد: 4 خودرو گشت بازرسی سازمان و گشت های موتوری بصورت مستمر بر فعالیت سرویس های مدارس نظارت خواهند داشت ضمن اینکه کلیه شرکت های حمل و نقل نیز نسبت به بکارگیری مامور راهنمایی و رانندگی اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

 

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ساری به برگزاری دوره های آموزشی ویژه رانندگان و سرویس های مدارس اشاره کرده و گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی و فرهنگی در دستور کار قرار داشته و بسته های آموزشی نیز به رانندگان ارائه خواهد شد.

 

فضل الله نژاد تاکید کرد: شرکت های حمل و نقل و سرویس های مدارس موظند کلیه مدارک اعم از معاینه فنی، بیمه الحاقی عمومی و نظافت خودرو را مورد بررسی قرار داده و اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورند.

 

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ساری در پایان خاطر نشان کرد: کلیه خودروهای مجاز سرویس مدارس پس از طی مراحل قانونی ثبت نام، جهت شناسایی برچسب مخصوص سرویس مدارس دریافت خواهند کرد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید