اخبار شهرداری منطقه یک ساری در هفته گذشته

کد خبر : 1419716 شهریور 1398اخبار 0
در اين بسته خبري به انعكاس خلاصه‌ اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري منطقه يك پرداخته خواهد شد .
اخبار شهرداری منطقه یک ساری در هفته گذشته

فضاسازی سطح منطقه به مناسبت ایام محرم

نصب نمادهای مذهبی به مناسبت های مختلف در معابر، نقش بسزایی در همگون و همسان سازی محیط با رویدادهای مذهبی در این ایام دارد و نشانگر فرهنگ دینی و اعتقادی شهر و جامعه است . به همین منظور و در آستانه ماه محرم و با هدف گرامیداشت این ماه و در راستای برجسته سازی عناصر و انتقال پیام عاشورا و ایجاد فضای معنوی مناسب برای عزاداری سرور و سالار شهیدان مسیرهای منتهی به دسته جات هیئت های عزاداری توسط واحد تاسیسات منطقه مرتفع شد و واحد زیباسازی نیز تمام معابر و میادین منطقه  را با نصب صدها بیرق مشکی، پرچم ریسه ای و کتیبه سیاه پوش نمود .

 

در جلسه کارگروه تفکیک های غیر مجاز منطقه یک مطرح شد :

جلوگیری از تفکیک غیر مجاز باغ ها و اراضی در سطح منطقه

در جلسه ای که با حضور معاونت شهرسازی و روسای واحدهای حقوقی ، شهرسازی ، کنترل و نظارت ، تفضیلی ، شهرداری ناحیه و روابط عمومی برگزار شد ، برزو ، معاونت شهرسازی ضمن تشریح کارهای صورت گرفته به بیان مشکلات ناشی از تفکیک های غیر مجاز باغ ها و اراضی و ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از آن پرداخت .

برزو گفت : باغ ها ریه های شهر هستند که از بین بردن آنها تنفس شهر را با مشکل مواجه می کند بنابراین همه ما موظفیم تا از تفکیک های غیر مجازی که صورت می گیرد جلوگیری نماییم .

وی افزود : در قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها آمده است قطع هر نوع درخت و یا نابود کردن آن به هر طریق در محل‌هایی که باغ شناخته شوند در محدوده و حریم شهرها بدون اجازه شهرداری و رعایت ضوابط مربوطه ممنوع است .

در ادامه براری مسئول واحد حقوقی و دبیر کارگروه تفکیکهای غیر مجاز در منطقه گفت : مطابق قانون در صورتی که قطع درخت از طرف مالکین به نحوی باشد که باغی را از بین ببرد و از زمین آن به صورت تفکیک و خانه سازی استفاده کند همه زمین به نفع شهرداری ضبط می شود و به مصرف خدمات عمومی شهر و محرومین می رسد .

 

توزیع قبوض مشاغل در محدوده شهرداری منطقه یک

حسین سلطانی مسئول واحد صنفی شهرداری منطقه با اعلام این که توزیع گسترده فیش های قبوض عوارض مشاغل در بین اصناف و واحدهای تجاری و... آغاز شده است؛ گفت: میزان همراهی شهروندان در پرداخت به موقع عوارض و مشارکت پذیری مالی آنان موجب آبادانی، توسعه و برنامه ریزی بهتر در سطح محدوده موثر است.

وی همراهی بیشتر شهروندان در پرداخت عوارض شهری و افزایش درآمدهای پایدار را عاملی مهم در جهت خدمات رسانی مطلوب تر و توسعه شهری با برنامه دانست و در مورد نحوه توزیع این فیش ها گفت: این فیش ها از سوی واحد صنفی منطقه صادر و توسط پرسنل  این واحد دربین واحد های تجاری سطح منطقه یک توزیع می شود.

مسئول واحد صنفی شهرداری منطقه افزود: در زمان اتمام توزیع فیش ها، مالکینی که بنا به هر دلیلی فیش عوارض به دست آنها نرسیده است می توانند همراه با اسناد و مدارک مالکیت به واحد صنفی منطقه مراجعه و فیش خود را دریافت نموده و با پرداخت به موقع آن مشمول جریمه نشوند.

 

اجرای پروژه جاگذاري لوله هاي كاروگيت درخیابان قارن

اجرای پروژه جاگذاري لوله هاي كاروگيت درخیابان قارن به متراژ بیش از 790 متر در خیابان قارن در دستور کار قرار گرفت که تاکنون جاگذاري بیش از 210 متر لوله هاي كاروگيت در خیابان قارن صورت پذیرفت.

شایان ذکر است فاز اول این پروژه سال 97در ضلع شرقی خیابان قارن به متراژ800 متر از سه راه قارن تا ابتدای خیابان فرهنگ به پایان رسید و فاز دوم پروژه از سه راه قارن به خیابان انقلاب وکوچه قارن 16 در حال اجرا است .

بهسازي معابر و انهار و كانال‌ها ، آسفالت معابر و همچنين لايروبي سطح شهر نيز از اقدامات ديگر در زمينه مهار آب‌هاي سطحي بوده كه به طور مستمر و با جديت در حال انجام می باشد .

 

مراسم دسته روی و عزاداری هیات ثارالله شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری

مراسم دسته روی و عزاداری هیات ثارالله شهرداری و شورای اسلامیشهر ساری، همزمان با چهارمین روز از ماه محرم با حضور رضایی فرماندار مرکز استان،فرزانه سرپرست شهرداری ،اعضای شورای اسلامی شهر ، مسئولان  و کارکنانمجموعه شهرداری و سازمان های تابعه از عمارت شهرداری تا محوطه امام زاده یحیی(ع) برگزارشد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید