در جلسه کمیته فنی احداث پارک موزه دفاع مقدس مازندران تاکید شد:

تعامل و همکاری دستگاه ها، ضرورت تسریع در اجرای پروژه پارک موزه دفاع مقدس

کد خبر : 1417512 شهریور 1398اخبار 0
جلسه کمیته فنی پارک موزه دفاع مقدس به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران و با حضور سردار ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، فرزانه سرپرست شهرداری مرکز استان و مدیران کل دستگاه های مرتبط، صبح سه شنبه در دفتر شهردار ساری برگزار شد.
تعامل و همکاری دستگاه ها، ضرورت تسریع در اجرای پروژه پارک موزه دفاع مقدس

 

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، جلسه کمیته فنی پارک موزه دفاع مقدس به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، و با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، رضایی فرماندار شهرستان ساری، رییس شورای اسلامی شهر ساری، فرزانه سرپرست شهرداری مرکز استان و مدیران کل دستگاه های مرتبط، صبح سه شنبه در دفتر شهردار ساری برگزار شد.

 

 

در این جلسه ابتدا سردار عبدالله ملکی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و قدردانی از مهندس فرزانه بعنوان میزبان این نشست، گزارشی از روند اجرای پروژه ارائه داد و از همه مدیران دستگاه ها اجرایی خواست تا با جدیت پای کار احداث پارک موزه دفاع مقدس استان بایستند تا به لطف خداوند این پروژه تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

 

وی افزود: این پروژه بعنوان پروژه ای ملی و با عزم جدی مسئولان و همکاری دستگاه های مربوطه با شهرداری ساری در حال انجام است.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ادامه داد: تعیین تکلیف اراضی متعلق به این پروژه و تامین اعتبار لازم جهت اجرای احداث پارک موزه دفاع مقدس استان در دستورکار مسئولان قرار گیرد.

 

 

در ادامه عباسعلی رضایی، فرماندار شهرستان ساری نیز پارک موزه دفاع مقدس استان را شناسنامه ایثار و شهادت استان مازندران دانست و گفت: پارک موزه دفاع مقدس در واقع شناسنامه ایثار و شهادت استان مازندران است و لازم است کلیه دستگاه های مرتبط در اجرای این پروژه، با جدیت تلاش کنند تا عملیات احداث آن به سرانجام برسد.

 

 

همچنین علیجان شمشیربند، رییس شورای اسلامی شهر ساری این پروژه را پروژه ای بزرگ و ملی دانست و گفت: مجموعه پارک موزه پروژه ای ملی و ارزشمند است که نباید محدود به شهرداری ساری و مرکز استان شود هر چند به دلیل موقعیت جغرافیایی در حیطه شهر ساری بوده و در این راستا شورای اسلامی شهر و شهرداری ساری با جدیت کامل پای کار خواهند بود چراکه پارک موزه فارغ از بحث رونق گردشگری مرکز استان که البته بسیار حائز اهمیت است، مهمترین دستاوردی که خواهد داشت همان حفظ ارزش ها خواهد بود.

 

 

در ادامه عبدالحمید فرزانه، سرپرست شهرداری ساری نیز در سخنانی راهکارهایی در خصوص رفع مشکلات و موانع پیش روی احداث پارک موزه ارائه داد و اعلام کرد: مدیریت شهری اهتمام و جدیت لازم در اجرای این پروژه با پیوست فرهنگی و با هدف ترویج و حفظ ارزش های دفاع مقدس را دارد.

 

وی افزود: تمامی موارد در اجرای این پروژه با مصوبه شورای اسلامی شهر و در قالب توافق فی مابین شهرداری ساری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان و نیز دستگاه های مرتبط صورت خواهد گرفت.

 

 

در پایان مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با جمع بندی مباحث مطروحه و نتیجه گیری از پیشنهادها و نظرات حاضرین، از همه دستگاه های اجرایی خواست تا با حمایت از احداث و راه اندازی این پروژه بزرگ، نقش موثری در توسعه استان مازندران ایفا نمایند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران تاکید کرد: شهرداری های استان فضاها و کاربری های خدماتی را بصورت متوازن و عادلانه در سطح شهر توسعه دهند.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید