برگزاری دوازدهمین نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری به میزبانی شهرداری تنکابن

کد خبر : 1415510 شهریور 1398اخبار 0
نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان، در تاریخ 1398/06/06 ، در سالن جلسات مجتمع فرهنگی آموزشی رشد برگزار شد.
برگزاری دوازدهمین نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری به میزبانی شهرداری تنکابن

 

دوازدهمین نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان در سال جاری به میزبانی شهرداری تنکابن ، رأس ساعت 10:30 صبح روز چهارشنبه مورخ 98/06/06 با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و پخش سرود ملی و صلوات خاصه در سالن جلسات مجتمع فرهنگی آموزشی رشد برگزار شد.

در ابتدا نیکزاد مسئول دبیرخانه کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان، ضمن عرض خیرمقدم به اعضای جلسه و تبریک هفته دولت  بیان داشت : یادو خاطره شهیدان رجایی و باهنر و همه شهدای کارمندی استان و خاصه شهدای شهرستان تنکابن ، شهدای مدافع حرم و شهدای آتش نشان را گرامی می داریم.

نیکزاد ضمن قدردانی از مهندس زرودی شهردار تنکابن بابت میزبانی این نشست ، بر ضرورت شناسایی مراکز خطرآفرین شهری در استان تاکید و خواستار تمهیدات لازم به منظور ایمن سازی آنها از سوی دستگاههای مربوطه شد.

نیکزاد با اشاره به بند 9 سیاست های کلی نظام در حوزه پدافندغیرعامل مصوب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر خروج تاسیسات پرخطر در حوزه شهری اظهار داشت : در حوزه شهری پمپ بنزین ها ، پست فشار قوی گاز ، ایستگاه سی ان جی و مراکز حاوی مواد پرتوی و در حوزه برون شهری نیز کارخانه های مهمات سازی و اسلحه سازی ، مخازن بزرگ سوخت و ... مراکز خطرزایی هستند که باید موارد ایمنی در سطح بالایی رعایت شود.

نیکزاد بر ضرورت آموزش درون سازمانی و همگانی تاکید کرد: با توجه به بلندمرتبه سازی های صورت گرفته در غرب استان مازندران لازم است تا آتش نشانان متناسب با چنین مکان هایی تجهیز شوند و تجهیزات ایمنی در این ساختمانها لحاظ گردد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان تنکابن با تاکید تمهیدات لازم در وقوع حوادث و کسب تجربه نیروهای امدادی گفت : در برف سال 92 و سیل سال گذشته اگر در حوزه پدافندغیرعامل تمهیدات لازم صورت نمی گرفت، مردم با مشکلات زیادی رویرو می شدند.

تقی پزشکی با بیان اینکه نقاط آسیب پذیر  در شهرها تقویت شوند، اظهار داشت: خوشبختانه در شهرداری تنکابن اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفت و باید سایر دستگاه ها نیز در این زمینه اقدام نمایند تا در مواقع بحرانی با چالش جدی مواجه نشوند.

معاون امور هماهنگی عمرانی فرمانداری ویژه تنکابن با اشاره به بروز خسارت های زیاد به مردم بدلیل بارش های شدید و طغیان رودخانه در بسیاری از شهرهای استان بویژه تنکابن اظهار داشت : با کمترین سرمایه گذاری در حوزه پدافندغیرعامل می توانیم جلوی بسیاری از خسارت های بزرگ را بگیریم منوط به آنکه فرهنگ سازی لازم در این زمینه صورت گیرد.

حسن باقری برگزاری همایش ها و کلاس های آموزشی را در این زمینه ضروی دانست. و خاطر نشان کرد: باید همه دستگاه های اجرایی و هم مردم از آمادگی لازم در زمان بحران ها برخوردار شوند تا کمترین آسیب ها در این بخش شاهد باشیم.

کیوان محمدی سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری تنکابن ضمن ارائه گزارش عملکرد آتش نشانی ، یکی از کم هزینه ترین و بهترین اقدام در جهت پیشگیری از خسارت  ها در زمان بحران را شناسایی نقاط آسیب پذیر دانست و گفت: در شهر تنکابن دو ایستگاه آتش نشانی وجود دارد و قرار است ایستگاه سوم در ضلع شرقی این شهر احداث شود. با پیگیری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن مذاکراتی جهت خرید بالابر هیدرولیک برای ساختمانهای بلندمرتبه صورت گرفته تا در مواقع بحرانی دچار مشکل نشویم.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید