برگزاری جلسه تجمیع دکل‌های مخابراتی

قربانی: تجمیع دکل‌های مخابراتی در ساری باید عملیاتی شود/رشد قارچ‌گونه دکل‌ها دید بصری نامناسبی به شهر بخشیده است

کد خبر : 141317 شهریور 1398اخبار 0
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری با اعلام اینکه دکل‌های ارتباطی زیادی برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات مختلف در جای‌جای شهر بنا شده که دید بصری نامناسبی به شهر بخشیده است، گفت: متأسفانه شاهد رشد قارچ‌گونه این دکل‌ها هستیم که بدون هیچ ضابطه‌ای در سطح شهر در حال نصب هستند.
قربانی: تجمیع دکل‌های مخابراتی در ساری باید عملیاتی شود/رشد قارچ‌گونه دکل‌ها دید بصری نامناسبی به شهر بخشیده است

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری، جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان و معاونان، با مسئولان شرکت مد نظر درخصوص طرح تجمیع و ساماندهی دکل‌های مخابراتی برگزار شد، در این جلسه یاسر قربانی رئیس سازمان با بیان اینکه این طرح یکی از اقدامات اساسی برای ساماندهی و نظم دکل‌ها و همچنین زیبایی منظر شهری و تکمیل پوشش آنتن‌دهی در سطح شهر است، اظهار کرد: برای اجرای این طرح، فضا‌هایی در سطح شهر پیش‌بینی شده است.

 

وی با عنوان اینکه بدون شک با تجمیع دکل‌ها شاهد ارتباط بهتر در سطح شهر خواهیم بود، افزود: از طرفی زیرساخت فیبر نوری بین دکل‌ها مهیاست که سرعت ارتباطی را به‌شدت افزایش می‌دهد.

 

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری با اعلام اینکه دکل‌های ارتباطی زیادی برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات مختلف در جای‌جای شهر بنا شده که دید بصری نامناسبی به شهر بخشیده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهد رشد قارچ‌گونه این دکل‌ها هستیم که بدون هیچ ضابطه‌ای در سطح شهر در حال نصب هستند.

 

قربانی با اشاره به اینکه طرح تجمیع دکل‌های مخابراتی قرار است برای نخستین‌بار در مازندران و شهر ساری به اجرا درآید، تصریح کرد: با پوششی که این دکل‌ها می‌دهند و تجمیعی که صورت می‌گیرد استانداردهای لازم محیط زیستی و اداره‌کل زیرساخت و ارتباطات رادیویی در این مجموعه رعایت شده است.

 

وی اضافه کرد: سازه دکل‌ها از لحاظ استحکام و زیبایی حائز اهمیت است و زیباسازی شهر از لحاظ کاهش دکل‌های مخابراتی، آلودگی فرکانسی و تمرکز دکل‌های مخابراتی باید مد نظر قرار گیرد.

 

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری در پایان با بیان اینکه شورا و شهرداری قصد مانع‌تراشی برای اپراتورها را ندارد بلکه هدف ما تحقق مطالبات مردمی و بهینه‌سازی دکل‌های مخابراتی است، گفت: قطعاً در تکمیل و ساماندهی دکل‌ها ظرفیت کیفیت و سطح پوشش در تجمیع در نظر گرفته خواهد شد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید