اخبار شهرداری منطقه یک ساری در هفته گذشته

کد خبر : 1402619 مرداد 1398اخبار 0
در اين بسته خبري به انعكاس خلاصه‌ اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري منطقه يك پرداخته خواهد شد .
اخبار شهرداری منطقه یک ساری در هفته گذشته

مراسم تودیع و معارفه سرپرست واحد عمران شهرداری منطقه یک

معارفه سرپرست جدید واحد عمران منطقه در دفتر معاونت فنی و عمرانی منطقه برگزار شد .

بر اساس این گزارش یوسف دهقانی با حکم شهردار منطقه به عنوان سرپرست جدید واحد عمران منطقه یک منصوب و از زحمات ابراهیم جعفری نیز قدردانی شد .

 

اقدامات واحد تاسیسات منطقه در راستای خدمت رسانی مطلوب تر به شهروندان

واحد تاسیسات منطقه در راستای خدمت رسانی مطلوب تر و بهنگام به شهروندان منطقه و همچنین رفع معضلات احتمالی اقداماتی را در دستور کار قرار داده و عملیاتی کرده است.

بر اساس این گزارش با‌توجه به اینکه یکی از شاخصه‌های اصلی توسعه در شهرها به عنوان موجود زنده و پویا نور و روشنایی بوده؛ بر همین اساس واحد تاسیسات منطقه، نسبت به رفع مشکل خاموشی‌های منطقه،  بررسی و رفع نواقص ریسه ها وهمچنین رفع نواقص روشنایی معابر اقدام نمود.

این واحد در راستای حفظ و برقراری امنیت و ارتقای سلامت شهری و شهروندان اقدام به شناسایی نقاط آسيب پذير و راهكارهاي برطرف كردن بحران احتمالي  و برنامه ریزی بیشتر در ارتباط با مسیل های آبی واقع در سطح منطقه در زمان بارندگی  به کندن چاله هایی جهت تعبیه و جانمایی پمپ ها ، لوله گذاری، نصب و تعمیر موتور پمپ جهت رفع آبگرفتگی در سطح منطقه نموده است.

شایان ذکر است واحد تاسیسات شهرداری منطقه با افزایش سرعت و کیفیت فعالیت های برنامه ریزی شده طی زمان بندی مشخص در مقوله حفظ سیمای شهری امیدوار است گام مهمی در جلب رضایت شهروندان برداشته باشد.

 

ادامه نهضت آسفالت در سطح منطقه یک

یکی از مهمترین ویژگیهای یک شهر وضعیت معابر شهری است و تاثیر زیادی بر منظر شهر از نگاه هر رهگذر دارد.

به همین منظور شهرداری منطقه روکش آسفالت معابر سطح منطقه را در اولویت کاری خود قرار داده است که در همین راستا عملیات روکش آسفالت کوچه شفا(شفا2) توسط حوزه معاونت فنی و عمرانی در حال انجام است .

 

اقدامات پیشگیرانه درجهت کاهش تخلفات ساختمانی

یاسر محمدی زاده مسئول واحد اجرائيات مهمترين وظايف واحد اجرائيات را ابلاغ آرا و اطلاع رساني، اجراي ضوابط قانوني، صدور اخطاريه، رسیدگی به پرونده های مطالباتی همچنين نظارت مستمر با اكيپ هایي از كارشناسان متخصص و مجرب در سطح منطقه كه باعث كاهش تخلفات مي شود، اشاره كرد.

رئیس اداره اجرائیات منطقه با اشاره به گزارش عملکرد 4 ماهه این واحد گفت : تعطیلی بیش از 150 مورد کارگاه های ساختمانی و بیش از 1000 مرتبه مراجعه حضوری به درب منازل و پیگیری بیش از 270مورد پرونده اقساطی و مکاتبات با ارگانهایی نظیر اداره برق ، اداره ثبت وغیره همچنین استقرار نیوجرسی ، قطع برق و پلمپ مقابل سازه های تجاری بدهکار طبق دستورات 25 مورد بوده که منتج به وصول مطالبات شد.

اين مقام مسئول در خصوص روند قانوني رسيدگي به پرونده ها در اين واحد اشاره کرد و افزود: برای کلیه مالکین پس از تشکیل پرونده جهت اجرای قوانین به کمیسیون ماده صد ارجاع داده می شوند و طی اخطاریه‌ های ابلاغی در صورت عدم مراجعه و تعیین تکلیف، در کمیسیون ماده 77 اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت .

 

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید