به روایت تصویر

مدیریت پسماندهای عمرانی در جهت تکمیل چرخه مواد و حفظ محیط زیست

کد خبر : 1397910 مرداد 1398اخبار 0
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری، پسماندهای عمرانی را با هدف تکمیل چرخه مواد و حفظ محیط زیست مدیریت می کند.
مدیریت پسماندهای عمرانی در جهت تکمیل چرخه مواد و حفظ محیط زیست

    به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری، سازمان مدیریت پسماند با اجرای طرح جمع آوری پسماندهای عمرانی و ساختمانی گامی مؤثر در زمینه ساماندهی خاک و نخاله های ساختمانی و عمران برداشته است. 

توسعه روز افزون شهرنشینی و گسترش بی رویه شهرها، سالانه مقدار قابل توجهی خاک و نخاله تولید می کند که عدم برنامه ریزی جهت جمع آوری، حمل و دفن آن اثرات منفی بر محیط زیست و زیبایی شهر خواهد گذاشت.

 


با توجه به اینکه فعالیت های ساختمانی در هر جامعه امری اجتناب ناپذیر بوده و میزان آن رابطه مستقیم با وضعیت اقتصادی و اجتماعی آن جامعه دارد، امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت ضایعات ساختمانی حدود 30درصد کل پسماندهای جامد و بیش از نصف پسماند شهری را به خود اختصاص می دهد.

 

احسانی رئیس اداره فنی سازمان اعلام کرد که مدیریت پسماند با هدف ایجاد یک الگوی انطباقی با رویکرد تکمیل چرخه مواد، حفظ محیط زیست و سلامت و بهداشت جامعه و بهبود مدیریت پسماندهای ساخت و تخریب به ویژه مرحله تولید این دسته از پسماندها، طرح جمع آوری نخاله های ساختمانی را به اجرا در آورده است.

شهر ساری را می توان از پیشگامان استفاده از طرح بازو غلطان معرفی نمود.

این طرح در حال حاضر با ماشین آلات موجود در سازمان در قالب دو مخزن کوچک و بزرگ در حال ارائه خدمات به شهروندان و پیمانکاران می باشد.

احسانی در آخر متذکر شد: کلیه تولید کنندگان و عمل کنندگان این نوع ضایعات، تخلیه ضایعات را فقط در مناطقی که سازمان پسماند اعلام می دارد تخلیه، و از تخلیه در معابر ورودی و خروجی و اطراف کمربندی ها جدا جلوگیری کنند و در صورت مشاهده توسط عوامل سازمانی طبق ماده 20  قانون مدیریت پسماند با آنان برخورد خواهد شد.

برچسب ها سید+سلمان+ابوالقاسمی پسماند تپش تفکیک پسماندساری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید