بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 1388629 تیر 1398اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

ایمن سازی معابر ورودی شهر و گذرگاه‌های شهری

 

نشست کمیته فنی شهرداری مرکز استان با رویکرد بهسازی و ایمن سازی معابر ورودی و گذرگاه های شهری در دفتر شهردار برگزار شد.

 

در این جلسه که با حضور عبدالحمید فرزانه، سرپرست شهرداری ساری، امید ذاکری، معاون فنی و عمرانی شهردار، شهرداران مناطق یک و سه، رییس سازمان مدیریت و مهندسی  شبکه حمل و نقل، مسئول آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و نمایندگان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برگزار شد، فرزانه با تاکید بر ضرورت توجه به ایمن سازی جاده های شهری و معابر ورودی شهر، بهسازی و ایمن سازی جاده گلما در حوزه محدوده شهری را دارای اولویت فوری دانست و از معاون فنی و عمرانی و شهردار منطقه یک خواست تا با پیگیری مجدانه اجرای این پروژه با اهمیت را تسریع نموده و با استفاده از نظر مشاوران متخصص، آن را عملیاتی نمایند.

 

برپایی ایستگاه صلواتی و جشن میلاد امام رضا(ع)

 

به مناسبت میلاد حضرت امام رضا(ع) جشنی با حضور رضایی فرماندار مرکز استان، مسئولان استانی و شهرستانی وخادمان حرم مطهر رضوی به همت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری در بوستان ولایت برگزار شد.

 

مدیحه سرایی، موسیقی سنتی و اجرای نمایش های طنز ازبخش های این مراسم بود.

 

شایان ذکر است، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ساری ، به مناسبت شب میلاد ثامن الائمه (ع) ، ایستگاه های فرهنگی صلواتی نیز در نقاط مختلف شهر برپا نمود.

 

مراسم استقبال از کاروان زیر سایه خورشید

 

همزمان با دهه کرامت و میلاد با سعادت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها ، جشن معنوی استقبال از کاروان زیر سایه خورشید و مراسم پرچم گردانی بیرق متبرک به ضریح امام رضا (ع) توسط خادمین آستان قدس رضوی ، با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر،عبدالحمید سرپرست شهرداری ساری،معاونین شهرداری، مدیران و کارکنان مجموعه شهرداری برگزار شد.

 

آسفالت محله دیمطوران در بلوار فرح آباد

 

در راستای سهولت عبور و مرور شهروندان و روان سازی ترافیک و در جهت استمرار فعالیت و پروژه های عمرانی، بهسازی، لکه گیری و ترمیم آسفالت محله دیمطوران در بلوار فرح آباد به طول 350 متر به همت شهرداری منطقه یک و سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری مرکز استان عملیاتی شد.

 

برگزاری جشنواره ورزشی ویژه کارکنان

 

در راستای ارتقاء سطح نشاط، ایجاد همدلی و هم افزایی بیشتر میان کارکنان و نیز توجه ویژه به سلامت آنان، جشنواره ورزشی ویژه کارکنان شهرداری ساری در دو رده تیمی و انفرادی و در رشته های مختلف به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری مرکز استان در حال برگزاری است.

 

ساماندهی معابر / احداث کانال هدایت آب های سطحی

 

احداث کانال هدایت آب های سطحی در بلوار کشاورز، اجرای نوه بتنی در کوچه کاملیا،زیرسازی لاین کندرو در کمربندی جنوبی و ساماندهی معابر ورودی، جدول بندی و لایروبی جوی ها از اقدامات شهرداری منطقه سه در راستای ارائه خدمات به شهروندان و استمرار فعالیت های عمرانی بوده که در حال انجام است.

 

آسفالت و بهسازی خیابان ها

 

در جهت استمرار فعالیت های عمرانی و رفاه حال شهروندان و نیز سهولت عبور ومرور شهروندان، لکه گیری و آسفالت کوچه رفاه سوم در بلوار آزادی، کوچه سالخورده دوم در خیابان بقیه الله و کنده کاری و بتن ریزی انتهای خیابان شهبند به همت شهرداری منطقه دو اجرایی شد.

 

همکاری و تعامل دو سویه در جهت روان سازی ترافیک

 

نشست هم اندیشی مهدی کرمی شهردار این منطقه و سرهنگ امیری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان ساری و کارشناسان مربوطه با محوریت بررسی راهکارهای کاهش بار ترافیکی مرکز استان برگزار شد.

 

در این نشست کرمی شهردار منطقه سه، نصب علائم هشدار دهنده و خط کشی خیابان های سطح این منطقه را از  ابزارهای مهم کاهش سرعت خودرو ها عنوان کرد و اظهار داشت: افزایش روزافزون تعداد خودروها و موقیعت جغرافیای منطقه سه شهری که در مسیر خروجی و ورودی سمنان قرار دارد ، موجب ایجاد گره های ترافیکی شده و  بر این اساس  ، ارتقاء سطح ایمنی معابر و خیابان های این منطقه و نیز برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف در جهت روان سازی ترافیک در دستور کار شهرداری منطقه سه قرار دارد.

 

شهردار منطقه سه افزود: تعامل، همراهی و همکاری شهروندان در زمینه رعایت قوانین رانندگی در کاهش ترافیک شهری نقش موثری خواهد داشت.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید