برگزاری یازدهمین نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری در شهرداری محمودآباد

کد خبر : 1380119 تیر 1398اخبار 0
نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان، در تاریخ 1398/04/12 ، در سالن جلسات شهرداری محمودآباد برگزار شد.
برگزاری یازدهمین نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری در شهرداری محمودآباد

 

 

نیکزاد مسئول دبیرخانه کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان، ضمن عرض خیرمقدم به اعضای جلسه  بیان داشت : یاد و خاطره ده هزار و چهارصد شهید استان و خاصه شهدای این شهرستان و شهدای مدافع حرم را گرامی می داریم.

نیکزاد ضمن قدردانی از مهندس صیقل وازی  شهردار محمودآباد در مبحث پدافند غیرعامل مطالبی را در خصوص پدافند غیرعامل شهری و مختصات شهر محمودآباد ارائه نمود. وی افزود: شهرداری ها در نظر داشته باشند که مراکز خطرزای شهری را در شهر خود شناسایی و میزان همجواری با مناطق مسکونی را مشخص نمایند.

 در ادامه مهندس قاسمی جانشین شهردار محمودآباد ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه گفت: بحث پدافند غیرعامل جزء مباحث مهمی ست که رعایت آن الزامی است و شهرداری محمودآباد با کمترین امکانات از هیچگونه تلاشی در این زمینه دریغ نکرده است. طبق بیانات رهبر معظم انقلاب «پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه است و نباید با هیچ بهانه و توجیهی متوقف شود» و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

 

مهندس مجیدی نماینده اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اظهار داشت: الزامات پدافند غیرعامل باید پیش از اجرای پروژه ها لحاظ گردد چرا که پس از اجرای یک پروژه اعمال الزامات مذکور ممکن است مقرون به صرفه و عملی نباشد.

 

دکتر فخاری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گفت: پیشنهاد بنده این است که یک سیستم پاسخگویی مدیریت بحران شهری داشته باشیم که هلال احمر عضوی از آن باشد.

 

خانم یوسفی دبیر کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیرعامل استان اظهار داشت: در تاریخ 29 خرداد نصب اولین سامانه هشدار سریع دستگاه های شتاب نگار را در اداره کل راه و شهرسازی استان داشتیم. در حال حاضر 11 دستگاه شتاب نگار در اداره راه و شهرسازی وجود دارد که با رایزنی های انجام گرفته با شبکه شتاب نگاری مرکز تحقیقات و جانمایی های انجام شده می توانیم در صورت همکاری شهرداری محمودآباد یکی از دستگاه ها را در محوطه شهرداری نصب نماییم.

 

ذبیح پور مسئول آتش نشانی شهرداری محمودآباد گزارشی از اقدامات شهرداری محمودآباد در بحث طوفان ارائه نمود. وی گفت: با وضعیت موجود، تمرکز اصلی ما در بحث آموزش است که پوشش آموزشی ما از مهدکودکها تا دانشگاه است. یکی از انتقادات مهم ما تصمیمات کمیسیون ماده 5 است که اجازه برج سازی بلندمرتبه می دهد. ما به یک دستگاه خودرو پیکاپ نیاز مبرم داریم تا بتوانیم در حوادث به سرعت خود را برسانیم و جان مردم نجات دهیم.

در پایان طی هماهنگی های صورت گرفته بهمراه اعضا از مرکز پایش تصویری شهرداری محمودآباد بازدید بعمل آمد.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید