بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 1225521 اردیبهشت 1398اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

پیام مهندس فرزانه به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

ماه رمضان بهار قرآن و ماه فضایل و ضیافت بیکران الهی است که حلول شکوهمندش به دل های مشتاق مومنان روزه‌دار لحظه وصال را بشارت می دهد. در این ماه برای بندگان، سفره ای به وسعت بخشندگی خدا پهن شده و فرصتي براي آزمودن خويش در برابر نفس هاي دنيوي و مجالي براي پاكيزه شدن از هرگونه گناه است.

اینجانب، فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه شناخت و معرفت، ماه توبه و مغفرت، ماه بندگی و عبادت، ماه خدا، ماه قرآن، ماه پیامبر(ص) و ماه امیرالمومنین(ع)، ماه نزول رحمت و ضیافت بیکران الهی و ماه شکستن بت‌های نفس و سجده‌ عشق بر درگاه معبود یکتا را به شهروندان عزیز ساروی و همکاران پرتلاشم در مجموعه مدیریت شهری و شهرداری صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

 

 

نقش بانوان در مدیریت شهری افزایش یابد

نشست مهندس فرزانه سرپرست شهرداری مرکز استان با کارگروه بانوان شاغل در شهرداری با حضور طاهری معاون اداری مالی ، محمد محبوب مدیر حوزه شهردار و شورای اسلامی و راحله حاجیان مشاور امور بانوان و خانواده شهرداری برگزار شد.

در این نشست ، فرزانه سرپرست شهرداری ساری در سخنانی با قدردانی از امور بانوان و خانواده شهرداری در برگزاری این نشست ، اظهار داشت: حضور پررنگ تر و موثرتر بانوان در مدیریت شهری ، شهر ساری را پویاتر خواهد کرد.

در این نشست سید مصطفی طاهری معاون اداری مالی شهرداری ساری نیز در با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته جهت رفاه حال بانوان شاغل در شهرداری گفت: استفاده بهینه از ظرفیت نیروهای انسانی و شناسایی توانمندی بانوان در دستور کار قرار دارد.

محمد محبوب مدیر حوزه شهردار و شورای شهرداری ساری حضور موثر بانوان در تصدی پست های مدیریتی را شتاب بخش حرکت مسیر توسعه مرکز استان دانست و اظهار داشت: از استعدادهای بانوان بیش از گذشته استفاده خواهد شد.

راحله حاجیان مشاور امور بانوان و خانواده شهرداری ساری با قدردانی از حمایت های مهدی عبوری شهردار سابق و نیز مهندس فرزانه سرپرست فعلی شهرداری از فعالیت های حوزه بانوان ، اظهار داشت: اگر به بانوان شاغل در مجموعه شهرداری توجه بیشتری شود قطعاً شهری با نشاط تر از گذشته خواهیم داشت.

 

 

بازدید سرپرست شهرداری ساری و فرماندار مرکز استان از روند پروژه احداث نیروگاه زباله سوز

نشستی پیرامون بررسی روند احداث نیروگاه زباله سوز شهرداری با حضور رضایی فرماندار مرکز استان ، فرزانه سرپرست شهرداری، محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، شمشیربند عضو شورای اسلامی شهر، طاهری و ذاکری معاونان شهرداری ساری و کارشناسان مربوطه در محل احداث این انجام شد.

در این نشست  بر نظارت دقیق روند عملیات و تسریع اجرای نیروگاه زباله سوز تاکید شده و وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث این پروژه نیز مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

بازدید معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور و سرپرست شهرداری ساری از روند بهسازی مسجد جامع

مهندس فرزانه سرپرست شهرداری ساری به همراه مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور ، رضایی فرماندار مرکز استان و یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی از روند بهسازی مسجد جامع بازدید کردند.

 

 

انتصاب مدیر حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر

عبدالحمید فرزانه، سرپرست شهرداری مرکز استان طی حکمی محمّد محبوب را به سمت مدیر حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است: مسلماً دستیابی به شهری اسلامی، انسانی، پایدار و هوشمند و در یک کلام شهری برای زندگی بهتر و شکوفایی بیشتر استعدادهای شهروندان، مستلزم درک و بینش ژرف، رویکرد و برنامه ای نو، عزم و مشارکت جمعی، ایجاد انسجام در برنامه ها و در راس آن ها توکل و توفیق الهی است که باید سرلوحه اقدامات و تلاش های شما و همکارانتان قرار گیرد.

 

 

امدادرسانی به 195 حادثه در فروردین ماه سالجاری

سید حمید هاشمی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری، با اشاره به 195 حادثه طي فروردین ماه سالجاري اظهار داشت : در این مدت به  64 مورد آتش سوزی و 112 حوادث دیگر امدادرسانی شده است .

هاشمی ضمن قدردانی از تلاش بی وقفه و شبانه روزی آتش نشانان در جهت خدمت رسانی به شهروندان افزود: در ماه گذشته 220 خودروي آتش نشاني به همراه 750 مامور آتش نشان به محل حادثه اعزام شده و طي عمليات هاي صورت گرفته، 68 شهروند از حوادث نجات يافتند.

 

 

آسفالت و بهسازی معابر اولویت فعالیت ها در جهت سهولت عبور ومرور شهروندان

جابر ملکی رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری مرکز استان ، اولویت فعالیت های این سازمان را در جهت تسهیل عبور و مرور و رفاه شهروندای عنوان کرد و اظهار داشت: پیاده رو سازی و تکمیل جدول خیابان میرزمانی از اقداماتی بوده که این سازمان در ماههای گذشته و در راستای ارائه خدمات به شهروندان عملیاتی کرده است.

رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری ساری با اشاره به پروژه های در دست بررسی، تصریح کرد: آسفالت و بهسازی معابر اولویت فعالیت های این سازمان بوده که در راستای سهولت عبور ومرور ، روان سازی ترافیک شهری و ارائه خدمات به شهروندان طی زمانبندی مشخص شده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

 

برگزاری ویژه برنامه شب های سکوت به مناسبت ماه مبارک رمضان

مصطفی نیک نقش رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردرای ساری ضمن تشریح برنامه های فرهنگی به مناسبت ماه مبارک رمضان، اظهارداشت: ماه رمضان، فصل پر نشاط معنویت،منبع فیوضات و برکات بیکران الهی و رحمت پروردگار است.

نیک نقش با اشاره به ظرفیت های فرهنگی موجود در سطح شهر ، ادامه داد:در راستای تحولات فرهنگی اجتماعی با علم روز،سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ساری ،برنامه های مختلف مذهبی، فرهنگی، ورزشی، هنری را در شبهای ماه مبارک رمضان در مساجد، سراهای تداوم و بوستان ها برگزار می کند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ساری افزود: بر این اساس در ماه مبارک رمضان اجرای ویژه برنامه شبهای سکوت در دستور کار قرار گرفته و همراه با برنامه های فرهنگی، تفریحی، تواشیح، اجرای موسیقی سنتی ،برنامه مخصوص کودکان ، و... در بوستان ولایت برگزار خواهد شد.

 

 

راه اندازی شهرک ترافیک / ایجاد مسیر دوچرخه سوار

احمد گوران رئیس سازمان مدیریت ومهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری مرکز استان در جلسه کمیته فرهنگی، آموزشی و تبلیغات کاهش تصادفات ۹۸ ، با اشاره به نقش موثر آموزش و فرهنگ سازی در زمینه کاهش تصادفات رانندگی و روان سازی ترافیک، اظهار داشت: این سازمان در جهت آموزش شهروندی با سازمان ها و ادارات مرتبط همکاری و تعامل دارد و آمادگی لازم را برای اجرای طرح های آموزشی مختلف دارد.

وی افزود: ایجاد مسیر دوچرخه سوار از پروژه‌های تعریف شده و در دست بررسی سازمان مدیریت ومهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری در سال 98 و در راستای توجه ویژه مدیریت شهری به سلامت شهر ؛ سلامت شهروندان خواهد بود.

معاون فنی عمرانی شهرداری ساری گفت: بهره برداری از پروژه خیابان شهید املی ، بار ترافیکی بلوار پاسداران را کاهش داده و نقش موثری در روان سازی ترافیک ورودی غربی ساری خواهد داشت.

 

 

دوره آموزشی بهداشت محیط ویژه کارگران خدمات شهری

مرکز بهداشت شهرداری مرکز استان ، دوره آموزشی بهداشت محیط را ویژه کارگران شاغل در بخش خدمات شهری و نیز مسئولان طرح تفکیک پسماند( تپش )برگزار کرد.

در این دوره آموزشی ضمن تشریح مشکلات بهداشتی کارگران در حین کار ،برلزوم پیشگیری از آن و نیز جلوگیری از آلودگی های محیطی تاکید شد.

 

 

مسابقات قرآنی ویژه کارکنان شهرداری و سازمان های تابعه به مناسبت ماه مبارک رمضان

به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان، مسابقات قرآنی ویژه کارکنان شهرداری ساری و سازمان های تابعه در روز سه شنبه 24 اردیبهشت (8 رمضان) برگزار می شود.

در فراخوان این مسابقه از کلیه کارکنانی که توانایی شرکت در رشته های حفظ، ترتیل و قرائت قرآن کریم را دارند دعوت شده است حداکثرتا 21 اردیبهشت(5 رمضان) جهت ثبت نام به روابط عمومی عمارت، مناطق و یا سازمان های تابعه مراجعه نمایند.

 

 

برگزاری ویژه برنامه شب های سکوت در بوستان ولایت

اولین برنامه از ویژه برنامه های شب های سکوت به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور شهروندان و به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری مرکز استان در بوستان ولایت برگزار شد.

برنامه های فرهنگی، تفریحی، تواشیح، اجرای موسیقی سنتی ،برنامه مخصوص کودکان از جمله بخش های ویژه برنامه شب های سکوت می باشد.

شایان ذکر است ، مراسم شب های سکوت از 19 اردیبهشت الی 12 خرداد ماه هرشب ساعت 21:30 در بوستان ولایت برگزار می شود.

 

 

مراسم استقبال از پهلوان پیشکسوت محمدحسن دانشور

مسابقات جهانی در رشته پاورلیفتینگ ، اسکات ، پرش سینه و لیفت به میزبانی ترکیه برگزار شد.

در این دوره از مسابقات پهلوان محمد حسن دانشور عضو باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال ساری به مقام قهرمانی دست یافت و مدال طلا را به گردن آویخت.

محمد حسن محمدی کیادهی مدیرعامل باشگاه  فرهنگی ورزشی استقلال ساری و رییس شورای کارگری شهرداری مرکز استان ، نیز در حاشیه این مراسم گفت: مسابقات در سطح بسیار بالایی و به مدت سه روز در کشور ترکیه برگزار شد و قهرمانی آقای دانشور افتخاری برای شهر ساری و شهروندان عزیز است.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید