با تفکیک پسماند ، آینده ی کودکانمان را تضمین کنیم

کد خبر : 1174416 اسفند 1397اخبار 0
عباس رجبی، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری تفکیک پسماندهای خشک و تر مسیری سبز جهت حفظ منابع طبیعی برای آیندگانمان است.
با تفکیک پسماند ، آینده ی کودکانمان را تضمین کنیم

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری، عباس رجبی رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری در جلسه ستاد نوروزی ازروند اجرای طرح تپش اظهار امیدواری کرد و گفت : با همکاری شهروندان در مسیر سبز تفکیک پسماند بخش زیادی از حجم زباله های تولیدی شهرستان ساری کاهش یافته است.

 

 

رجبی اعلام کرد: در ابتدای اجرای طرح تپش با توجه به تعداد ایستگاه های محدود دریافت پسماند میزان مشارکت شهروندان به گونه ای بود که عزم سازمان پسماند را برای ادامه این طرح جزم تر شد و مراحل بعدی طرح با انرژی بیشتر ادامه پیدا کرد.

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری افزود: میزان حجم پسماند بازیافتی دریافت شده در ابتدای طرح ماهانه حدود 5/3 تن بود که پس از گذشت یک سال به مرز ماهانه 100تن رسیده است.

 

وی ادامه داد: مطالعات جامعه شناسی و بررسی رفتارهای اجتماعی شهروندان ساروی نسبت به پسماند و نحوه رفتار مناسب با آن دریافتیم جهت بالابردن اطلاعات شهروند با نحوه برخورد مناسب با پسماند های تولیدی کارگاه های آموزشی برگزار کنیم.

 

این مسئول افزود: با توجه به اینکه با تفکیک پسماند و مدیریت صحیح آن علاوه بر حفظ محیط زیست ، منابع طبیعی برای آیندگانمان حفظ می شود؛ لازم دانستیم کارگاه های آموزشی برای کودکان که وارثان آینده ما از طبیعت هستند برگزار شود.

 

رجبی گفت: در این کارگاه ها کودکان از اهمیت موضوع تفکیک مطلع شده و سفیران و حامیان تپش( تفکیک پسماند شهر) معرفی می شوند تا با کمک آنها شهری پاک میراث آیندگان شود.

 

عباس رجبی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به حجم پسماند دریافتی و میزان استقبال و مشارکت شهروندان از طرح تپش، آینده ای سبز و روشن در انتظار شهرمان خواهد بود.

برچسب ها عباس+رجبی پسماند تپش تفکیک پسماندساری رجبی شهرداری ساری تپش
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید