27 شهریور 1400

 

 

بسمه تعالی

 

اَهم وظایف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهراری ساری

 

اداره فرهنگی، هنری و گردشگری

1- تجزیه‌وتحلیل نیازهای فرهنگی شهر ساری و شناخت ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی مناطق و محلات شهری .

2- برنامه‌ریزی در جهت توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی شهروندان به‌منظور  رساندن سرانه‌های فرهنگی و اجتماعی به حد استاندارد.

3- مطالعات و بررسی‌های لازم در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری و گردشگری در جهت ارائه طرح‌ها و برنامه‌های مورد نیاز برای توسعه فرهنگی و گردشگری و توانمندسازی و ترغیب جوانان و نوجوانان در عرصه مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی.

4- انجام اقدامات لازم برای اداره بهینه اماکن فرهنگی و مذهبی تحت مدیریت سازمان و برنامه‌ریزی و مدیریت برنامه­های فرهنگی،تفریحی کارکنان شهرداری.

5- حمایت از هنرمندان و مؤلفین بومی در راستای اهداف و وظایف شهرداری و اهتمام به ترویج ارزش‌های دینی و اخلاقی و نهادینه کردن فرهنگ انقلابی.

6- مطالعات و بررسی و تلاش در زمینه‌های حفظ، نگهداری، معرفی و احیای میراث فرهنگی ،ملی و قومی و توجیه فرهنگی و اجتماعی پروژه‌های شهرداری .

7- دبیرخانه کمیته شهر خلاق

 

اداره ورزش و تفریحات سالم

1- سیاست گزاری و تبیین فعالیتهای ورزشی و تفریحی سازمان و گسترش فرهنگ سلامت سازمانی در ادارات و سازمان‌های شهرداری ساری و مناطق تابع

2- اشاعه فرهنگ ورزش و سلامت خانواده و ورزش همگانی در شهروندان و پشتیبانی و نظارت در توسعه فضاهای ورزشی، بوستان‌ها و اماکن سطح شهر ساری

3- حمایت و کمک به همشهری‌ها و محلات و تیم‌های ورزشی شهر در جهت توسعه عادلانه ورزشی بین شهروندان

4- ارائه خدمات فرهنگی ورزشی،برگزاری مسابقات و جشنواره و فستیوال رشته‌های ورزش شهروندی به مناسبت‌های مختلف در طول سال جهت ارتقا فضای سلامت و ایجاد روحیه شاد شهری

 

اداره اجتماعی و مشارکت‌های مردمی

1- خانه‌های شهروندی : مراکز اجتماعی محله جهت ارائه خدمات آموزش مشاوره‌ای در حوزه سلامت اجتماعی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه فرهنگ شهروندی و مشارکت‌های مردمی در قالب ۹ مرکز در سطح شهر می‌باشد.

2- گرمخانه : طرح ساماندهی افراد فاقد سرپناه شهر ساری که افراد دارای ویژگی‌های لازم را از طریق گشت‌های شناسایی ، پذیرش و خدمات اقامتی و اجتماعی ارائه می‌گردد.

3- مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان : اجرای طرح شناسایی، جمع آوری و ساماندهی متکدیان از سطح شهر با همکاری دستگاه های مربوطه، مطابق شیوه نامه ابلاغی از سوی استانداری مازندران.

4- شهر دوستدار کودک :

  • شناخت، تدوین و ترویج الگوهای مربوط به شهر دوستدار کودک جهت رسیدن به شاخصه های شهر دوستدار کودک
  • اطلاع از دستورالعمل ها و مقررات اداری مرتبط با فعالیتهای شهر دوستدار کودک
  • تلاش در جهت تحقق اهداف و رویکردهای شهر دوستدار کودک
  • برگزاری جلسات و نظارت و پیگیری مصوبات کارگروه کودک و نوجوان در خانه های شهروندی
  • برنامه ریزی امور مربوط به برگزاری مراسم و فعالیت های مرتبط با شهر دوستدار کودک

 

 

ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید