تبادلات و تعاملات فرهنگی، خلاءها و کاستی‌های فرهنگی را از بین می برد

 

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري، محمد محبوب، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداري مرکز استان در گفتگویی توسعه و احیای فضاهای فرهنگی را ارتقای هویت شهری و تقویت هویت جمعی شهروندان عنوان کرد و گفت: شهرداری ساری در راستای بازآفرینی و احیای بافت های فرهنگی و تاریخی گام های موثری برداشته است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، بوستان ولایت را یک یادگارتاریخی و یک ظرفیت آبرومندانه و ارزشمند شهر ساری برشمرد و ابراز داشت: بوستان ولایت نقطه اتصال هویت فرهنگی و تاریخی شهر ساری است و باید استفاده بهینه از این مجموعه تاریخی فرهنگی شود. 

 

محبوب با ابراز اینکه درکنار هویت فرهنگی تاریخی باید بستر مناسب برای داشتن شهری مدرن و پویا نیز فراهم گردد، خاطرنشان کرد: فرهنگ زمينه ساز تحولات اقتصادي، سياسي، اجتماعي و علمي است و پويايي فرهنگي بستر رشد و توسعه همه جانبه اجتماعي و اقتصادي را فراهم مي کند.

 

وی با تاکید براینکه بوستان ولایت فرصت مناسبی برای تبادل فرهنگی فراهم می آورد، افزود: فرهنگ و آداب و رسوم دارای ارزش و هویت هستند و در مسیر آینده هم، تعاملات ارزش های فرهنگی و مدرن  از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

 

اين مسئول در این تبادلات فرهنگی و نمایش ظرفیت های فرهنگی و بومی نقاط مختلف، به حضور "کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 "  و نمایش موسیقی محلی آذری - مازندرانی و برگزاری بازارچه سوغات و صنایع دستی آذری اشاره کرد و خاطرنشان نمود: در احترام به فرهنگ گذشتگان و کاربرد آن در رفتارهای اجتماعی همنوعان خود،  بايد اجازه دهيم که اين فرهنگ در تعامل مثبت با فرهنگ ها و باورهاي ديگر قرار گيرد.

 

محبوب تعاملات فرهنگی و آیینی را پالایش آسیب ها و کاستی های فرهنگی برشمرد و تصریح کرد: خلأ ها و نارسايي هاي یک فرهنگ  با استفاده از ارزش ها و هنجارهاي فرهنگ هاي ديگر از بين مي رود.

 

وی افزود: زنده نگهداشتن هویت فرهنگی باعث توانایی جامعه، تضمین و بقای یک ملت است و پویایی فرهنگ حائل در برابر تهاجمات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خواهد بود .

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری در پایان به برگزاری  برنامه ی هرشب "  شونیشت"  در آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت اشاره کرد و ابراز داشت: این برنامه در راستای زنده نگهداشتن و احیای موسیقی بومی محلی و همچنین نشاط آفرینی شهروندی هرشب تا اول ماه رمضان اجرا می شود و در ادامه اجرای برنامه شب های سکوت را در شب های رمضان در بوستان ولایت خواهیم داشت.

 

چاپ محتويات