پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن

 

بسمه تعالی

 

مَن أَحَبَّ فاطِمَهَ ابنَتی فَهُوَ فِی الجَنَّهِ مَعی (پیامبر اکرمص)

 

بیستم جمادی الثانی، سالروز میلاد برترین بانوی بهشت، حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان روز زن و گرامیداشت مقام رفیع مادر، نامگذاری شده است. بانویی که برای همه انسان ها الگو و نمونه است.

در این روز، خانه پیامبر اکرم(ص) به‌ نور ستاره ای روشن شد که‌ روشنایی‌ وی تا قیامت‌ متجلی است؛ کوثر قرآن و گوهر خلقتی که به واسطه میلادش، شمیم عطر بهشت جلوه گری می کند.

زندگی حضرت زهرا(س) مشحون است از اعتقاد راسخ، ایمان مستحکم و افکار و اندیشه های بلندی که خدمت به خلق و تلاش برای تحقق حیات طیبه، سرلوحه آن قرار دارد؛ او کسی بود که در لبیک به ندای ولایی حضرت سول اکرم(ص)، و حمایت از ولی زمان خویش مولای متقیان علی بن ابیطالب(ع)، پیشقدم بود و با کلمات و سَکَناتش درس خدامحوری، دینداری و ولایت‌پذیری را برای همیشه‌ی تاریخ به آیندگان آموخت.

به راستی نامگذاری روز ولادت بانوی بی همتای عالم حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز مادر و روز زن، تقارنی شایسته است چراکه این روز بزرگ، بهانه ای برای قدردانی از زحمات، تلاش ها و فداکاری های مادران و زنانی است که در کنار نقش پر اهمیت خانواده، دوشادوش مردان در جامعه گام بر می دارند.

اینجانبان سالروز میلاد خجسته بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و مقام والای زن را به تمامی مادران و بانوان شهرمان و همکاران ارجمند در مجموعه مدیریت شهری، خصوصاً بانوانی که هم در سنگر خانه و خانواده و هم در محیط جامعه به خدمت مشغولند تبریک عرض می نماییم و سلامتی و بهروزی و آنان را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

       

                                                پرویز شعبانی                                                                            جواد طالبی

                                              رییس شورای اسلامی شهر ساری                                                         شهردار ساری 

چاپ محتويات