اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

انتصابات مدیریتی در مجموعه شهرداری ساری

جواد طالبی شهردار ساری در احکام جداگانه ، سرپرستان جدید سازمان های مدیریت پسماند، مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل ، آتش نشانی و خدمات ایمنی و سرپرستان جدید اداره امور قراردادها و اداره حقوقی شهرداری ساری را منصوب کرد.

با حکم جواد طالبی شهردار ساری، عباس غفوری به سمت سرپرست سازمان مدیریت پسماند، عباس اسماعیلی به سمت سرپرست سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل و سید سلمان ابوالقاسمی به سمت سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری منصوب شدند.

شهردار مرکز استان، همچنین در احکامی دیگر احمد خوشروان را به سمت سرپرست اداره حقوقی و آرش خان‌محمدی را به سمت سرپرست امور قراردادهای شهرداری ساری منصوب کرد.

 

 

پوستر دومین جشنواره مادرانه در مزار شهدای گمنام رونمایی شد

آیین رونمایی از پوستر دومین جشنواره مادرانه در محل گلزار شهدای گمنام و در جوار امامزاده یحیی ساری برگزار شد.

در این مراسم که باحضور آرش دانش فعال فرهنگی مذهبی و مسئول امور فرهنگی دفتر آیت ا... جوادی آملی و اعضاء کارگروه بانوان شهرداری ساری و سازمانهای تابعه به واسطه برکت شهدای گمنام با شکوه خاصی برگزار شد ؛راحله حاحیان مشاور شهردار و مسئول امور بانوان و خانواده شهرداری ساری با اعلام خبر آغاز به کار دبیرخانه دومین جشنواره مادرانه ؛ تصریح کرد : این جشنواره که با موضوع نامه ای به بانو حصرت فاطمه الزهرا(س) برای دومین سال پیاپی برگزار میشود با هدف تعمیق گفتمان دینی و اشاعه سیره زندگی دخت نبی اکرم (ص) پیگیری خواهد شد. بعد از اجرا موفق و استقبال بی نظیر مردم در اولین دوره برگزاری در سال جاری نیز برگزار خواهد شد تا به برکت اهداف برگزاری این جشنواره؛ بار دیگر هماوردی با حضور بانوان توانمند و نخبه شکل گیرد.

 

 

همه دستگاه‌ها در بسترسازی رویداد ۲۰۲۲ پای کار باشند

جلسه ساماندهی مبادی ورودی های شهر ساری با رویکرد میزبانی از کشورهای عضو اکو امروز سه‌شنبه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، رئیس شورای اسلامی شهر ساری، شهردار مرکز استان و مدیران استانی و شهرستانی به ریاست فرماندار شهرستان ساری در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

عباسعلی رضایی فرماندار ساری در این جلسه به اهمیت رویداد گردشگری کشورهای عضو اکو اشاره و بر ضرورت تسریع در اجرای برنامه‌های مرتبط با این رویداد به‌منظور میزبانی بهتر و جلب‌توجه ملی به ساری 2022 تأکید کرد.

جواد طالبی شهردار ساری در این جلسه گفت: ساری ازجمله شهرهایی است که نقاط گردشگری زیادی را در خود جا داده و با توجه به میزبانی این شهر از رویداد مهم گردشگری کشورهای اکو، شهرداری ساری تلاش می‌کند تا با ساماندهی مبادی ورودی، مرکز استان را برای این میزبانی آماده کند.

 

 

اجرای 100 فعالیت عمرانی در شهر ساری طی 6 ماه

مرتضی بربسته رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شهر ساری، از اجرای 20 طرح عمرانی در این بخش خبر داد و گفت: عملیات زیرسازی و تسطیح و رگلاژ معابری چون کوچه‌های کوشا سنگ 5 در کوی شهبند، محمد رسول الله بلوار کشاورز، گلدشت 3 محله آهی دشت، دریای 5 در بلوار شهید بهشتی، جنب مسجد آذری بلوار کشاورز، کوچه خاور داران جاده جویبار، خیابان کوه دشت در محله آهی دشت،کوچه های آستانه 5 و بهار 2 امامزاده عباس به انجام رسیده و با برنامه‌ریزی شهرداری ساری و مساعدت شرایط جوی آماده اجرای عملیات آسفالت خواهد شد.

وی با اعلام اینکه در 6 ماه گذشته 23 عملیات روکش آسفالت به مساحت 34 هزار 650 مترمربع و 10 عملیات‌ترمیم آسفالت به مساحت هزار و 526 مترمربع در مناطق سه‌گانه اجراشده است، افزود: این فعالیت عمرانی و خدماتی در راستای روان‌سازی ترافیک و  سهولت تردد شهروندان صورت گرفته است.

   

 

26 عملیات اطفای حریق و امداد توسط آتش‌نشانان ساری انجام شد

طی یک سه روز گذشته، 26 مورد عملیات اطفای حریق وامداد و نجات توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری انجام شد.

از مجموع این عملیات، 11 مورد مربوط به اطفای حریق و 15 مورد مربوط به امداد و نجات بوده است. در عملیات انجام‌شده توسط آتش‌نشانان شهرداری ساری 6 نفر نجات یافتند.

 

 

ساری؛ پیشانی راه‌اندازی سامانه شفافیت در بین شهرداری‌های مازندران

در راستای اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، سامانه شفافیت شهرداری ساری  راه‌اندازی می شود.

این سامانه در فاز نخست شامل مواردی از جمله قراردادها و معاملات شهرداری، فنی و عمرانی، اطلاعات مدیران ارشد شهرداری ساری، بخشنامه‌ها و مقررات، برنامه و بودجه، اطلاعات مربوط به بازارهای هفتگی و همچنین مصوبات شورای اسلامی شهر ساری است.

 

 

مسابقه «پاییز ساری» به روایت دوربین شهروندی

در راستای ارتباط دوسویه شهروندان با شهرداری برای ثبت زیبایی‌های شهر ساری در فصل پاییز، مسابقه عکاسی «پاییز ساری» را برگزار می‌نماید.

کلیه شهروندان می‌توانند با ثبت تصاویر و مناظر زیبای شهر ساری در فصل پاییز در این مسابقه شرکت کنند.

شهروندان جهت شرکت در مسابقه، عکس‌ها را با تلفن همراه و یا دوربین عکاسی تهیه‌کرده و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 3 عکس را با موقعیت عکاسی شده و تاریخ عکاسی به دبیرخانه مسابقه (روابط عمومی شهرداری ساری)  ارسال نمایند.

 

چاپ محتويات