مراسم شب‌ شعر و خاطره

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، هم‌زمان با روز بسیج مستضعفان و گرامیداشت هفته بسیج مراسم شب‌شعر و خاطره با حضور خانواده معظم شهدا، اعضای شورای اسلامی شهر ساری، مدیران شهرداری و جمعی از مسئولین شهری و بسیجیان در بوستان ولایت برگزار شد.

 

در این مراسم راویان دفاع مقدس به روایت خاطرات خود از 8 سال دفاع مقدس پرداختند و شاعران بسیجی جدیدترین سروده‌های ارزشی خود را قرائت کردند.

 

در ادامه پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی ساری و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با حضور در جایگاه از ضمن خاطره گویی و روایت‌هایی از دوران جنگ و انقلاب اسلامی به فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و بر ترویج این فرهنگ در میان نسل امروز تأکید کرد.

 

علی عاشقان دیگر عضو شورای اسلامی شهر در مدح بسیج و شهادت به شعرخوانی و خاطره گویی پرداخت.

 

اجرای موسیقی نی نوازی به همراه شعرخوانی آیینی، آواز ملکوتی دُرسالک یکی از بسیجیان دوران دفاع مقدس، پخش کلیپ حضور بسیجیان در دوران دفاع مقدس و پخش مصاحبه با جانباز هشت سال دفاع مقدس بسیجی علی‌اصغر رمضانی از دیگر برنامه‌های این شب‌شعر بود.

 

از شعرای این مراسم می‌توان به یعقوبی عضو انجمن تبری سرایان و خانم چاووشی از زحمت کشان کادر درمان که به زبان مازنی به اجرای شعرخوانی پرداختند، اشاره کرد.

 

 در پایان این شب خاطره‌انگیز به هنرمندان و شاعران بسیجی هدایای فرهنگی به‌رسم یادبود اهداء شد.

گالری تصاویر

چاپ محتويات