با رویکرد توزیع متوازن ارائه خدمات عمرانی و خدماتی ، استاندارد سازی معابر شهری و کاهش آلودگی های محیطی صورت پذیرفت

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ساری ؛ سید علیرضا رمضانی مسئول ناحیه شهرداری منطقه طی گفتگویی به تشریح عملکرد و اقدامات شهرداری ناحیه منطقه دو شهری طی 6 ماه گذشته پرداخت ، و بیان داشت : شهرداری ناحیه با هدف توزیع متوازن ارائه خدمات شهری به شهروندان اقدامات فنی و عمرانی اعم از آماده سازی و بتن ریزی پیاده رو در کوچه های اسماعیلی و امام رضا ، آسفالت کوچه محراب 8 و لکه گیری در سطح ناحیه ، نوه گذاری و نصب جدول دوبل در کوی هفت تیر و چهارراه ولیعصر را با هدف استاندارد سازی معابر شهری ، سهولت تردد وسائل نقلیه و هدایت آب های سطحی توسط واحد دفتر فنی ناحیه عملیاتی نمود.

 

وی در ادامه گفت : مهم ترین پروژه فنی و عمرانی اجرا شده در شهرداری ناحیه پروژه اصلاح هندسی ابتدای کوی اصحاب می باشد که با رویکرد ایمنی و تسهیل عبور و مرور شهری صورت پذیرفت . همچنین عملیات های نصب و ترمیم دال فلزی ، تسطیح و رگلاژ ، نظارت بر عملیات های حفاری در سطح ناحیه نیز توسط شهرداری ناحیه اجرا گردید.

 

رمضانی اظهار داشت : واحد اجرایی خدمات شهری به منظور کاهش آلودگی های محیطی و رفاه حال شهروندان عملیات های تعمیر و نصب مخازن زباله در کوی اصحاب ، بلوار پردیس و شستشو مخازن و آهک پاشی در مسیر های شرف آباد ، بلوار پردیس و قرق ، و همچنین لایروبی و پاکسازی کانال های آب موجود در سطح ناحیه از اقدامات صورت گرفته توسط پرسنل خدوم واحد خدمات شهری شهرداری ناحیه می باشد.

 

تعمیر موتور پمپ در چهار راه اکبری ، کوچه نرگس واقع در کوی صحرایی ، رفع آبگرفتگی معابر در زمان وقوع بارندگی در کوچه های هفت تیر ، محراب 8 و نرگس 6 ، پاکسازی زمین های بی حصار و جمع آوری زباله های دپو شده و به ویژه کارگروهی رفت و روی معابر سطح ناحیه از دیگر فعالیت های واحد خدمات شهری ناحیه طی 6 ماه گذشته است.

 

رمضانی افزود : ارتقای سطح منظر شهری و همسان سازی ارائه خدمات از اهداف شهرداری ناحیه می باشد و در این راستا ، واحد زیباسازی ناحیه فعالیت هایی نظیر جمع آوری بنر ها و تابلو های غیر مجاز و ، پاکسازی تراکت های تبلیغاتی در سطح ناحیه ، رنگ آمیزی المان ورودی مدرسه شهید باهنر واقع در قرق ، رنگ آمیزی جداول واقع در سه راه شاکری ، مدرسه شرف آباد و لچکی باند کندرو کوی هفت تیر را در دستور کار خود داشته است. همچنین فضاسازی محیطی و شهری و نصب بنر های مناسبتی از وظایف محوله واحد زیباسازی ناحیه است که توسط پرسنل این واحد در مناست های مختلف صورت می پذیرد.

 

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد : با توجه به حفظ و صیانت از حقوق شهروندی ، آزادسازی معابر و پیاده روها از داربست ها و تابلو های روان غیر مجاز ، جمع آوری دست فروشان و اخطار به متخلفین توسط واحد سد معبر شهرداری ناحیه اجرا می گردد.

 

وی خاطر نشان کرد : به منظور افزایش سرانه فضای سبز و بهره مندی از فضای مطلوب شهری ، عملیات کاشت درخت و گل های نشاء فصلی ، به متراژ 600 متر مربع در بلوار پردیس (عبور بندارخیل) ، پارک محله ای زعفرانیه ، ابتدای مدرسه شهید باهنر واقع در قرق و همچنین  فضاسازی در مدارس قرق و شرف آباد ، عملیات تسطیح و رگلاژ در بلوار پردیس به متراژ 300 متر مربع با همت واحد فضای سبز ناحیه انجام یافت.

چاپ محتويات