اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

عزم جدی شهرداری های مناطق جهت خدمت رسانی مطلوب تر به شهروندان

نشست مشترک احمدی فولادی ، عطایی و رییسی ،شهرداران مناطق سه گانه شهر ساری با هدف بررسی وضعیت پروژه های عمرانی و خدماتی به میزبانی شهرداری منطقه یک برگزار شد.

در این نشست بر همدلی و هماهنگی میان شهرداری های مناطق در راستای رفع  مشکلات شهروندان در حوزه مدیریت شهری تاکید شد.

پیگیری و عزم جدی میان مجموعه شهرداری ساری جهت تسریع و تکمیل پروژه های عمرانی خدماتی شهرداری نیز از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.

 

 

270 مورد بازدید ایمنی و امداد رسانی به 217 مورد حادثه در ماه گذشته

علی دومیرکلایی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مرکز استان، از 270 مورد بازدید ایمنی طی ماه گذشته در ساری خبر داد و گفت: کارشناسان این سازمان طی آبان ماه سال جاری از 212 واحد مسکونی ، 35 واحد تجاری و 23 واحد از ادارات و سازمان ها در نقاط مختلف شهر ساری بازدید و نکات ایمنی را بررسی کردند.

دومیرکلایی ضمن تقدیر از خدمات و فعالیت های مختلف اداره پیشگیری این سازمان، خاطرنشان کرد: صدور 3 گواهی حریق و حادثه و نیز صدور 13 گزارش بررسی علت وقوع حوادث از دیگر اقدامات بخش پیشگیری و کارشناسی سازمان طی این مدت است.

دومیرکلایی به تلاش شبانه روزی آتش نشانان در سه شیفت کاری اشاره و اظهار کرد: آتش نشانان شهرداری ساری طی ماه گذشته 117مورد عملیات اطفای حریق و 100 مورد عملیات امداد و نجات انجام داده اند.

 

 

ساماندهی تابلوهای معابر شهری در حال انجام است

عین الله احمدی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری مرکز استان از عملیات نصب تابلوهای نام‌گذاری معابر سطح شهر ساری در راستای بهبود وضعیت شناسایی معابر و دسترسی آسان شهروندان به معابر اصلی و فرعی خبر داد و گفت:دریک ماه گذشته  70 تابلوی شناسایی معابر در کوچه‌های جهان‌پیما، کوی اصحاب، یاس، آزادی نصب‌شده است.

وی همچنین از بازسازی 35 تابلوی شناسایی معابر خبر داد و افزود: برخی از معابر شهری به واسطه گسترش و توسعه سطح شهر و الحاق مناطق جدید به محیط شهری فاقد تابلوهایی شناسایی بوده که اقدام به نصب تابلو شده است.

احمدی با اشاره به اینکه نام‌گذاری و تابلو گذاری گام مهمی در مناسب‌سازی معابر شهری به شمار می‌رود ادامه داد: عملیات نصب و ساماندهی تابلوهای معابر اصلی و فرعی شهری در دیگر نواحی و مناطق شهری نیز دستور کار این سازمان قرار دارد.

 

 

ارائه خدمات اجتماعی در گرمخانه های شهرداری ساری

در راستای حمایت از همشهریان نیازمند  ، شهرداری مرکز مازندران اقدام به دایر نمودن  خانه خدمات اجتماعی (گرمخانه ) ، جهت اسکان این افراد کرده است.

گشت شناسایی و پذیرش مددجویان ، تامین مکان استراحت شبانه ( در صورت لزوم شبانه روزی ) ،استحمام و توزیع لباس، وعده غذایی شام و صبحانه، خدمات بهداشتی و مراقبت های سلامت ،ارجاع به مراکز اورژانس در صورت نیاز و ارائه خدمات مشاوره و مددکاری از مهمترین خدمات ارائه شده در این مراکز به مددجویان است.

 

 

همکارانی که پایانی برای کارشان نیست

مجموعه همکاران زحمتکش، با تلاش و خدوم شهرداری ساری در بخش رُفت و روب از آن دست همکارانی هستند که کارشان پایانی ندارد؛ تعطیل پذیر نیست و بی وقفه ادامه دارد در چهار فصل سال.

کرونا هم که آمد پای کار بودند؛ تعطیل دو هفته ای هم که برای کشور به لحاظ مواجهه با ویروس کرونا مقرر شد، آنها به انجام وظیفه مشغول هستند...

در مجموعه تصاویری که مشاهده می کنید تلاش این عزیزان در یک روز سرد و بارانی پاییز است که به انجام وظیفه مشغولند تا هم پاکیزگی و آراستگی شهری فراهم شود و هم هدایت جریان آب های سطحی به مشکل برنخورد.

 

 

اقدامات ستاد بحران در مناطق سه گانه شهرداری ساری

شهرداری های مناطق سه گانه مرکز استان، در راستای ارائه خدمات به شهروندان و جلوگیریی از سوانح احتمالی و سهولت عبور ومرور، با تشکیل ستاد مدیریت بحران، نسبت به رفع گرفتگی کانال های هدایت آب های سطحی، جمع آوری نخاله و تعمیر و نصب موتور پمپ در کوچه ها و خیابان ها و پاکسازی مسیر و معابر سطح شهر  در جهت رفاه حال شهروندان اقدام کرده است.

 

 

چاپ محتويات