امداد رساني به 349 حادثه طي مرداد ماه سال جاري

 

 

به گزارش روابط عمومي و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري مرکز استان ،سید حمید هاشمی رئیس این سازمان، از امدادرسانی آتش نشانان به 349 حادثه طي مرداد ماه سالجاري خبر داد و اظهار داشت: آتش نشانان در 173مورد آتش سوزی و 176 مورد حادثه در هموطنان را از خطرات، صدمات و خسارات احتمالی نجات داده اند.

 

وی افزود: حریق و حوادث ماه گذشته 5 درصد نسبت به مرداد ماه سال گذشته کاهش داشته است.

 

هاشمی ضمن  قدردانی از خدمات شبانه روزی و بی وقفه آتش نشانان در نجات جان و مال شهروندان، تصريح كرد: طي اين مدت 388 خودروي آتش نشاني به همراه 1400 مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شدند كه خوشبختانه طي عمليات هاي صورت گرفته، 112 نفر از شهروندان و هموطنان از حوادث نجات يافتند.

 

این مسئول، به امداد رساني و خدمات آتش نشاني ساری خارج از محدوده شهري اشاره كرد و ادامه داد: طي اين مدت 106 عمليات در خارج از محدوده شهري انجام شده كه براي انجام اين عمليات ها 397 مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شد.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین آتش سوزی ها در معابر و گذرگاه ها با 59 مورد ، فضای سبز و کشاورزی با 43 مورد و اماکن مسکونی با 34 مورد رخداده است، گفت: بر اساس گزارش کارشناسان، می توان بیشتر علت آتش سوزی ها را در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی در استفاده از مواد جامدسوز با عاملیت انسانی و برق عنوان کرد.

 

هاشمی اظهار داشت: طي اين مدت، 3 مانور آموزشي و عملیاتی در راستای ارتقا سطح توانمندی آتش نشانان، هماهنگي در عمليات هاي امدادي، تست تجهيزات ، ادوات و ارزيابي عملكرد نيروهاي شركت كننده در مانور برگزار شد.

 

رئیس سازمان آتش نشانی ساری از شهروندان خواست در هنگام وقوع حادثه با حفظ خونسردي، آدرس دقيق و نوع حادثه را در همان لحظه به شماره ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع رسانی نمايند.

چاپ محتويات